Tūrisms

Starptautiskā lidosta "Rīga"

Lidosta "Rīga"
VAS" Starptautiskā lidosta "Rīga"", Lidosta "Rīga" 10/1, Mārupes nov.
+371 67207 999

Starptautiskā lidosta „Rīga” ir lielākais starptautiskās aviācijas uzņēmums Baltijā un ir šī reģiona galvenais gaisa satiksmes centrs, kas nodrošina regulāru pasažieru satiksmi, kravas un pasta pārvadāšanu ar civilās aviācijas gaisa kuģiem uz Eiropas un citām pasaules valstu pilsētām. Starptautiskā lidosta „Rīga” sniedz gan aviācijas (lidmašīnu, pasažieru un kravu apkalpošana), gan neaviācijas pakalpojumus (telpu un teritorijas noma, autostāvvietas, VIP centra pakalpojumi u.c.). Tā apkalpo gan vietējās, gan starptautiskās aviolīnijas un ir kļuvusi par vienu no nedaudzajām Eiropas lidostām, kas apkalpo pilna servisa un zemo izmaksu lidsabiedrības.
Lidostā “Rīga” tiek organizētas ekskursijas visiem interesentiem. – gan maziem, gan lieliem. Apmeklējot lidostu, jums būs iespēja iepazīties ar lidostas vēsturi, tās attīstību, aviosabiedrībām, maršrutiem un citu ar lidojumiem saistītu informāciju. Ekskursijas ilgums – 1 stunda. Piesakoties ekskursijai lidostā „Rīga”, lūdzam iepriekš atsūtīt visu ekskursijas dalībnieku vārdus, uzvārdus un personas kodus uz e-pastu wtr@riga-airport.com vai pa faksu 67207999.

Lidosta_Riga.jpg

Pargajiens_lidosta_Riga%20123.JPG

Starptautiska_lidosta_Riga.jpg

Starptautiskās lidosta „Rīga” ēka tika uzcelta 1974.gada oktobrī. Toreiz tā darbojās kā vietēja lidosta bijušās PSRS robežās. Tajā laikā tā bija „Aeroflot” administratīva sastāvdaļa bez tiesībām pastāvīgi saimniekot. Lidostas ienākumi tika nosūtīti uz centrāliem „Aeroflot” pārvaldes norēķinu rēķiniem Maskavā, kas pēc tam tika sadalīti starp PRSR lidostām un aviosabiedrības „Aeroflot” filiālēm. Tikai, atjaunojot neatkarīgu Latvijas valsti 1991.gadā un, pamatojoties uz LR valdības lēmumu, bijusī „Aeroflot” filiāle tika sadalīta un izveidoti trīs saimnieciski pastāvīgi uzņēmumi – „Latvijas Gaisa satiksme”, aviosabiedrība „Latvijas aviolīnijas”, kā arī valsts lidostu uzņēmums „Rīga”, kurā ietilpa starptautiskā lidosta „Rīga”, „Liepāja” un „Daugavpils”. 1994. gadā notika pirmie lielākie rekonstrukcijas darbi lidostā – skrejceļa rehabilitācija un apgaismes sistēmas nomaiņa. Notika lidostas administrācijas ēkas rekonstrukcija, iegādāti jauni pasažieru autobusi, kā arī skrejceļa tehnika. Pakāpeniski tika atjaunots ari lidostas tehnikas parks un izveidota jauna autostāvvieta. 2014.gada oktobrī starptautiskā lidosta “Rīga” svinēja savu 40.jubileju. 

Vesturiska_bilde_lidosta_0.jpg

IMG_5164.jpg

IMG_5209.jpg