Tūrisms

Pump Track Mārupe

Pump Track
Tīraine, Mārupe, LV-2167

2021. maijā būvniecības darbi noslēdzās ilgi gaidītajam Mārupes Velosolutions asfalta velotrases projektam. Trasē ir integrēti dažādi inovatīvi elementi, tajā skaitā, unikāla asfalta bļoda (no angļu val. bowl), kas vizuāli pārtapusi par pašmāju mākslinieka Kiwie mākslas darbu – brokastu pārslām ar zemenēm.

Velotrases mērķis ir radīt vidi, kur gan mazi bērni, gan pieredzējuši braucēji justos droši un spētu aktīvi pavadīt brīvo laiku, tādējādi veicinot veselīgu dzīvesveidu un vienlaikus apgūstot jaunas iemaņas un prasmes. Trase papildināta ar īpašiem kalniņiem, virāžām un nelieliem tramplīniem, kas iedvesmos jaunos sportistus. Trase ir pielāgota visa vecuma un braukšanas līmeņa braucējiem ar dažādiem pārvietošanās līdzekļiem - velosipēdiem, skrituļslidām, skrituļdēļiem un arī skrejriteņiem.

Latvijā kopā izbūvētas jau 15 Velosolutions asfalta velotrases, pasaulē – ap 300. Taču Mārupes trase pavisam noteikti ir unikāla un starp citiem valstu projektiem izceļas ar savu košo dizaina elementu – grafiti mākslas darbu, ko veidojis ielu mākslinieks Kiwie.

Pump Track

Pump Track