Mārupes novads

Jaunmārupe

Jaunmārupe

Jaunmārupes sākumskola

Dienas centrs “Švarcenieki”

Sabiedriskā ēka

Mārupes Tenisa skola

Ūdenskrātuve “Ūdensrozes”

stadions

laukumiņš

skola

Iedzīvotāju skaits (2023. gada novembris)*Platība (ha)
3 2211079.53

*Oficiālās statistikas portāls

Tieši robežojas ar Jūrmalas–Salaspils apvedceļu; veidojies Mazcenas ciema (agrāk Babītes pagasts) teritorijā; 20.gs.60.-70.gados attīstījies kā kolhoza “Mārupe” ciemats. Jaunmārupes ciemam raksturīgas daudzdzīvokļu mājas, vizuāli atpazīstams pēc arhitektes A.Skujiņas sarkano ķieģeļu mājām, ir plaša individuālo māju apbūve.

Jaunmārupes ciemā atrodas Mārupes Mūzikas un mākslas skola, Mazcenas bibliotēka, dienas centrs “Švarcenieki”.

2005. gadā ciemā uzbūvēta moderna un plaša skola, kas līdz 2014. gadam darbojās kā sākumskola. 2016. gadā skola paplašināta - par Jaunmārupes pamatskolas ēku tika rekonstruēta kādreizējā biroju ēka Jaunmārupē, ko Mārupes pašvaldība savā īpašumā iegādājās 2012. gadā. Plašajā četrstāvu ēkā ar kopējo platību 5 711,8 m² izbūvēta skaista aktu zāle ar skatuvi, ēdināšanas bloks, bibliotēka, vairākas klašu telpas, iekārtoti fizikas, ķīmijas, dabaszinību, svešvalodu un darbmācību kabineti un telpas administrācijai.

Blakus skolai darbojas privātā Mārupes Tenisa skola. 2013. gadā uzbūvētā sabiedriskā ēka, kurā pieejami sociālā dienesta un medicīnas pakalpojumi. 

2018. gadā atklāts atjaunots starptautiskām futbola laukuma prasībām atbilstošs Jaunmārupes pamatskolas stadions.

2019. - .2020. gados Jaunmārupē izbūvēts lielākais un modernākais bērnu rotaļu laukums Mārupes novadā. Rotaļu laukums ar nosaukumu “Ūdensrozes” izveidots Jaunmārupes dabas parka labiekārtošanas projekta ietvaros.  Jaunizveidotais bērnu rotaļu laukums paredzēts visu vecumu bērniem un atrodas ziemeļu daļā no esošā Jaunmārupes stadiona stāvlaukuma, iepretim ūdenskrātuvei “Ūdensrozes”. Bērnu drošībai laukums ir norobežots ar žogu un visā spēļu laukuma teritorijā ieklāts gumijas segums. Bērnu laukumā izveidots individuāla dizaina smilšu laukums ar iekārtām smilšu rotaļām, ierīkotas šūpoles ar atšķirīgām sēdvirsmām, slidkalniņš, mājiņas un aliņas, rotaļu kompleksi, karuseļi, 3D zvēriņi un dinamiskie elementi.

Plašākā sabiedrībā Jaunmārupe jau izsenis atpazīstama ar tajā audzētajiem gurķiem un tomātiem – te atrodas daudzās siltumnīcas, kurās raža tiek vākta no agra pavasara līdz vēlam rudenim.

Jaunmārupē arī atrodas vecākais golfa klubs Latvijā. Golfa laukums "Viesturi" tika atklāts 1998.gada jūlijā un atrodas Jaunmārupē, netālu no Rīgas lidostas. Golfa laukuma platība ir 25 hektāri, tajā ir 9 bedrītes. Laukums ir piemērots gan golfa turnīru rīkošanai, gan ikdienas spēlei, gan korporatīvo pasākumu un privātu svinību organizēšanai.

 Pagasta ģerbonis: 

Plakāts

Informācija sadaļā atjaunota 27.11.2023.