Mārupes novads

Babītes pagasts

Babītes pagasts atrodas vietā, kur pirms vairākiem gadu tūkstošiem šalkoja jūra. Ap 4 . - 3. gadu tūkstoti pirms mūsu ēras jūra atkāpās un sāka veidoties zvejnieku un mednieku apmetnes.

Babītes pagasts savu nosaukumu ieguvis 1925. gada 1. septembrī ar Saeimas lēmumu, pirms tam tas saukts par Piņķu pagastu. Pirmās ziņas par Piņķiem datētas ap 1225. gadu. Babītes pagasta teritorijā atradās lielākā daļa tagadējā Mārupes novada teritorijas - lidosta “Rīga”, Jaunmārupe, Skulte, un zināms, ka 1947. gadā, sākoties kolektivizācijai, šīs robežas tika būtiski mainītas. Salīdzinājumam - pirms Otrā pasaules kara Babītes pagasta platība bija 19 458 ha, bet Mārupes pagasta platība – 2 500 ha. Babītes pagastu skāruši gandrīz visi kari, kas norisinājušies Latvijā. Vēsturisko notikumu liecības glabā vairāki arheoloģijas un arhitektūras pieminekļi.

Babītes pagastā atrodas trīs privātās starptautiskās skolas – Latvijas starptautiskā skola (ISL), Britu skola Latvijā (King's College) un starptautiskā vidusskola "Ekziperī" (Exupery International School), tādas dabas bagātības kā Beberbeķu dabas parks, daļa no dabas lieguma Babītes ezers, daļa no dabas lieguma Cenas tīrelis, LU Rododendru selekcijas un izmēģinājumu audzētava "Babīte" u.c.

Nozīmīgākie uzņēmumi Babītes pagastā ir SIA “Orkla Foods Latvija” (SIA „Spilva”), SIA „Lāču maize” pārtikas produktu ražošanā, SIA „Leax Baltic” un SIA “Tibnor” metālapstrādē, SIA “Lindstrom” tekstilizstrādājumu serviss un moduļu māju būves rūpnīca SIA “Ostby”, vairāki kokapstrādes, kokmateriālu, koka konstrukciju un mēbeļu ražošanas  uzņēmumi,  būvniecības uzņēmumi, apģērbu šūšanas rūpnīcas, piensaimniecības un gaļas lopu audzēšanas uzņēmumi, dažādi pakalpojumu sniegšanas uzņēmumi. Jaunas ražotnes un dažādi pakalpojumu objekti tiek būvēti gan Babītē, gan Piņķos, bet vienu no vērienīgākajiem projektiem ir realizējusi SIA „Jurmala Golf Course”, izveidojot golfa laukumu Eiropas labāko golfa laukumu līmenī.

Pagasta ģerbonis: 

Plakāts