Sabiedrība

Līdzdalība kultūras dzīvē

Senioru koris “Noktirne”

Ilga Bērziņa, diriģente
Sandra Gaide, koncertmeistare

Sieviešu (senioru) kora „Noktirne” pirmais mēģinājums Senioru koris "Noktirne"notika 1972.gada 20.martā – dienā, kad sākas pavasaris. Laikam tāpēc dziedātājas ir pavasarīga prieka pilnas un rosīgas – allaž gatavas koncertēt. Viss sākās ar 10 dziedātājām, nu to skaits ir četrkāršojies. Kora darbība ir ļoti spraiga un jau vairākus gadus „Noktirne” ir senioru koru priekšgalā.

Mēģinājumi, Mārupes Kultūras namā otrdienās no 12.30 līdz 16.00 paiet ne tikai dziedot. Tiek atzīmētas koristu jubilejas, kopīgi pačalots un apspriesti jaunākie notikumi Mārupē.

Sieviešu kora “Noktirne” dalībnieces ir ceļojušas arī pa pasauli – dziedāts Anglijā, Vācijā un Itālijā. Katru gadu dziedātājas piedalās skatēs un Senioru dziesmu svētkos. Par kori „Noktirne” uzņemta arī filma – „Vecmāmiņu koris”.

2012.gadā gadā koris „Noktirne” nosvinēja savu četrdesmito dzimšanas dienu un uzskata, ka galvenais ir dziedāt ar prieku un no sirds – tad viss ir izdevies.

 

Vokālais ansamblis “Pīlādzis”

Inga Graumane, ansambļa vadītāja

Pirms pieciem gadiem, pēc Maigas Feldmanes Vokālais ansamblis "Pīlādzis"aicinājuma, sanāca kopā 8 seniores, lai dziedātu sev un citiem par prieku. Ansambļa „ Pīlādzis” dziedātājas savā repertuārā izvēlas pazīstamas,  mīļas un tuvas latviešu dziesmas. Koncertējot iemantojušas mūzikas draugus gan Babītē, gan Jaunolainē, Salaspilī, Kandavā, Jaunpilī.

Koncertējušas kopā ar Latviešu Biedrības nama un VEF Kultūras nama senioru ansambļiem. Katru gadu ansamblis piedalās Salaspilī rīkotajā pasākumā  „ Kopā būt”. Regulāri piedalās Mārupes Pensionāru biedrības rīkotajos pasākumos un Mākslas dienās.

Senioru ansambļa „ Pīlādzis” mēģinājumi notiek trešdienās no 13.00 līdz 15.00 Mārupes Mūzikas un mākslas skolā, Jaunmārupē.

Informācija sadaļā atjaunota 31.08.2017.