Sabiedrība

Veselīgs dzīvesveids

Nūjošana

Mārupes senioru nūjošanaNūjošana ir kļuvusi par vienu no straujāk augošajiem aktīvās atpūtas veidiem gan Latvijā, gan visā pasaulē, un arī Mārupē to novērtē.

Lai arī no malas skatoties, liekas, ka tā ir vienkārši intensīva pastaiga ar nūjām rokās, ko katrs veic kā grib un var, tomēr tā īsti nav. Vispirms ir jāapgūst pamattehnika, kuras pamatā tiek izmantota pareiza nodarbības metodika, soļošanas tehnika un īpašas nūjas vienmērīgai ķermeņa noslogošanai, un tā rezultātā cilvēkā tiek „iedarbinātas” ap 600 muskuļu grupas jeb 90 procenti ķermeņa muskulatūras. Turklāt nūjošana ir ne tikai ir lielisks un patīkams līdzeklis pret stresu, bet arī uzlabo veselību, veicina veselīgu sirds un asinsrites sistēmas darbību, tā iespējama visos gadalaikos.

 

Nūjošanas ieguvumi

  • Piemērota visiem un jebkurā vecumā, neskatoties uz to, vai ar fiziskām aktivitātēm esat uz „Tu” vai „Jūs”.
  • Mazina sāpes un muskuļu sasprindzinājumu mugurkaula kakla un jostas daļā, kas ir ļoti svarīgi sēdoša darba darītājiem.
  • Paaugstina sirdsdarbības ritmu par 10-15% vairāk, nekā iešana.
  • Līdz ar to palielina organisma apgādi ar skābekli, kā arī palīdz sadedzināt kalorijas.
  • Mazina slodzi uz locītavām.
  • Nodrošina labāku stabilitāti, līdzsvaru un koordināciju.

Bet, lai tas viss tiešām notiktu, sākumā ieteicams mācīties pie kāda no nūjošanas speciālistiem. Mārupes Domes atbalstīts par vienu no sertificētiem nūjošanas aktivitātes vadītājiem ir kļuvis Dienas centra „Švarcenieki” vadītājs Gatis Vācietis. Vienlaikus negaidīti ātru un plašu atsaucību ieguva Gata aicinājums Jaunmārupes senioriem sākt pulcēties uz kopīgu nūjošanu un tā pirms diviem gadiem notika pirmā nodarbība, kurā vienkopus pulcējās 20 nūjot gribētāji. Tagad nūjotāji Jaunmārupē ir apņēmušies pulcēties kopā katru otrdienu plkst. 11.00.

 

Vairāk informācijas: www.svarcenieki.lv vai zvanot pa tālr. 29594004.

Informācija sadaļā atjaunota 10.06.2024.