Uzņēmējdarbība

Uzņēmēju dienas 2022

Plakāts"Uzņēmēju dienas" Mārupes novadā notiek jau sesto gadu, un šogad tās pirmo reizi tiek organizētas septembrī. Darba birža, kas tradicionāli notika pavasarī, šogad tiek iekļauta "Uzņēmēju dienu" pasākumos rudenī.

"Uzņēmēju dienas" tiek organizētas, lai atbalstītu Mārupes novada uzņēmējus un veicinātu uzņēmējdarbības nozares attīstību novadā.

Kontaktpersona: Mārupes novada pašvaldības Sabiedrības iesaistes un mārketinga nodaļas uzņēmējdarbības speciāliste Linda Ostrovska, e-pasts: linda.ostrovska@marupe.lv, tālr.: 29330721.

 

Programma: 

Datums, laiks, aktivitāte, norises vieta

Pirmdiena, 05.09.2022

10.00 "MĀRUPES NOVADA UZŅĒMĒJU DIENAS 2022" ATKLĀŠANA – neformālas brokastis ar pašvaldības iestāžu pārstāvjiem 

Mārupes Kultūras nama zāle, Daugavas iela 29, Mārupe

Tiks pārrunāti ar uzņēmējdarbību saistīti jautājumi, iespējas un problēmas, lai veicinātu uzņēmējdarbības izaugsmi. 

Plakāts

Pasākums noslēdzies: https://ieej.lv/dbX4B.

Prezentācijas:

Mārupes novada pašvaldības prezentācija

Lidosta "Rīga" prezentācija

Otrdiena, 06.09.2022

12.00 - 15.00 PILOTU AKADĒMIJAS SEMINĀRS JAUNIEŠIEM

Starptautiskā lidosta "Rīga", Pilotu iela 6, Mārupe

Seminārs ar karjeras ievirzi tiek piedāvāts 50 Mārupes novada pamatskolu un vidusskolu skolēniem. Semināra mērķis ir iepazīstināt jauniešus par studiju iespējām "Pilotu akadēmijā". Jaunieši noklausīsies informatīvu semināru par akadēmiju, apskatīs telpas un pēc tam varēs izmēģināt lidojumu mazajā Diamond 40/42 simulatorā, kā arī izspēlēt evakuāciju lidmašīnas salona maketā. Noslēgumā - "Pilotu akadēmijas" studentu pieredzes stāsti.

Pasākums noslēdzies: https://ieej.lv/iadDf.

Plakāts

13.00 - 16.00 SEMINĀRS uzņēmējiem par energoefektivitātes atbalsta rīkiem un saules enerģiju

SIA “Vastint Latvia”, Hercogs Garden (Malduguņu iela 2, Mārupe)

Lektori: Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Andris Čuda, Ekonomikas ministrijas pārstāvis Gatis Silovs, AS “Sadales tīkls” pārstāvji.

Trešdiena, 07.09.2022

UZŅĒMĒJI AR SAVIEM STĀSTIEM VIESOJAS SKOLĀS 

Mārupes pamatskola, Jaunmārupes pamatskola, Babītes vidusskola, Mārupes Valsts ģimnāzija

Mārupes novada uzņēmumu pārstāvji viesosies pie skolēniem, lai ar saviem pieredzes stāstiem iedvesmotu un pastāstītu par uzņēmējdarbības jomas aspektiem.

Ceturtdiena, 08.09.2022

10.00 RIGA FOOD IZSTĀDE – novada stenda atklāšana

BT1 izstāžu halle, Ķīpsalas iela 8, Rīga

Mārupes novada garšu veidos novada mājražotāji, kuru produkcija tiks izvietota kopējā Mārupes novada stendā Rīgas plānošanas reģiona teltī.

Plakāts
13.00 - 15.00 SEMINĀRS AR IEVU ADAMSS par uzņēmuma tēla veidošanu digitālajā vidē un identitāti uzņēmējdarbībā

Hampton by Hilton Riga Airport, Priežkalni A, Mārupes pag.

Piektdiena, 09.09.2022

10.00 – 18.00 RIGA FOOD IZSTĀDE

BT1 izstāžu halle, Ķīpsalas iela 8, Rīga

19.00  UZŅĒMĒJU GADA BALVAS PASNIEGŠANA

Mārupes Kultūras nama zāle, Daugavas iela 29, Mārupe

“Mārupes novada Uzņēmēju dienās 2022” notiks ikgadējā "Mārupes novada uzņēmēju gada balvas" pasniegšanas ceremonija. Šogad balvas septiņās nominācijās tiks pasniegtas novada uzņēmumiem, mājražotājiem, amatniekiem un citiem novada pārstāvjiem par īpašu ieguldījumu novada attīstībā.

Ieeja ar ielūgumiem.

Sestdiena, 10.09.2022.

10.00 – 17.00  RIGA FOOD IZSTĀDE

BT1 izstāžu halle, Ķīpsalas iela 8, Rīga

11.00 – 18.00  MĀRUPES UZŅĒMĒJU FESTIVĀLS

Mārupes novada pašvaldības iekšpagalms (Daugavas iela 29), Gaujas iela, Konrāda skvērs, Mārupe

Pirmo reizi “Uzņēmēju dienu” ietvaros notiks arī biedrības “Mārupes Uzņēmēji” iniciētais “Mārupes Uzņēmēju festivāls”, kas simboliski noslēgs arī novada uzņēmēju sadarbības organizācijas 10. darbības jubilejas gadu.

Pirmais “Mārupes Uzņēmēju festivāls” iecerēts kā ārtelpu aktivitāšu kopums Mārupes pilsētas centrā, kura mērķis ir dienas garumā caur dažādām norisēm iepazīstināt un tuvināt novada iedzīvotājus Mārupes uzņēmējiem. Festivāla ietvaros  paredzētas vairākas “pieturas”:

1. “Sarunu pietura” - skatuve pagalmā aiz pašvaldības ēkas, uz kuras dienas garumā notiks diskusijas, kas mīsies ar mākslinieku performancēm:

 

  • 11.30 pirmā saruna: "Uzņēmējdarbības loma novada dzīvē – realitāte un nākotnes vīzija";
  • 12.15 otrā saruna: "Mūsdienīga un konkurētspēju veicinoša izglītības attīstība – ko varam darīt šeit un tagad";
  • 14.00 trešā saruna: "Mūzika un māksla kā bizness - izaicinājumi un risinājumi";
  • 15.15 ceturtā saruna: "Sieviete – līdere biznesā";

 

2. “Garšu pietura”, kurā dienas garumā festivāla apmeklētājiem tiks piedāvātas garšas baudas, kas radītas tieši šim pasākumam un kuras veidos iecienītāko Mārupes novada restorānu un kafejnīcu šefpavāri;

3. “Uzņēmēju pietura”, kurā būs iespēja sastapt aktīvāko novada uzņēmējus un mājražotājus, kas savos stendos  stāstīs par savu uzņēmējdarbību, ieguvumiem un izaicinājumiem, kā arī piedāvās vakances darba meklētājiem. Varēs iepazīties arī ar Mārupes Valsts Ģimnāzijas Skolēnu mācību uzņēmumu produkciju, kuras tapšanu vairāku gadu garumā atbalsta biedrība “Mārupes uzņēmēji”;

4. “Darba biržas” pietura, kurā visiem darba meklētājiem vienuviet būs iespēja iepazīties ar vakancēm novada uzņēmumos. Pieturas devīze “Dzīvo novadā – strādā novadā”. Mārupes Kultūras nama apkārtnē tiks izvietoti Mārupes novada uzņēmumu stendi, kur uzņēmumu darbinieki pastāstīs interesentiem par aktuālajām vakancēm. Būs arī atsevišķa telts, kurā būs apkopoti vairāku darba devēju darba sludinājumi, un interesentiem būs iespēja iepazīties ar vakancēm arī tajos Mārupes novada uzņēmumos, kuri paši darba biržā nepiedalīsies.;

5. “Bērnības pietura” Konrādu skvērā, kur tiks nodarbināti un izklaidēti mazie mārupieši un ciemiņu bērni – sejiņu apzīmēšana, uzdevumi ar iespējām tikt pie balviņām.

Plakāts

 

Plakāts

Plakāts

Lejuplādē programmu PDF.

Informācija sadaļā atjaunota 13.09.2022.