Tūrisms

Bukleti

Mārupes novads

Mārupes novada Tūrisma karte (LV/ENG)

Mārupes novada Tūrisma kartē atradīsiet plašu informāciju par novada aktīvās atpūtas iespējām un apskates objektiem. Šī karte būs kā lielisks ceļvedis Mārupes novada iepazīšanā, jo tajā apkopoti Mārupes pilsētas un Mārupes, Babītes un Salas pagastu tūrisma objekti, iepazīstinot ar dabas vērtībām, izziņas objektiem, kultūrvēsturi un arhitektūru, aviācijas objektiem un vēl daudz ko citu!

Lejupielādēt failu

 


Buklets

Mārupes novada mājražotāji, amatnieki un mākslinieki (LV)

Bukleta "Mārupes novada mājražotaji, amatnieki un mākslinieki" mērķis ir piedāvāt iespēju iedzīvotājiem, uzņēmējiem un viesiem vienuviet atrast informāciju par Mārupes novadā pieejamo amatnieku, mājražotāju un mākslinieku piedāvājumu. Bukletā apkopoti ap 50 talantīgu novada meistaru un mākslinieku – te var uzzināt  par katra meistara darbību, darinājumiem un produkcijas iegādes vietām.

Lejupielādēt failu


Buklets

Velomaršruts "Senā Mazcena" (LV)

Velomaršruts sākas pie Švarcenieku muižas, kur tas Tevi aizvedīs izzinošā maršrutā pa Jaunmārupes apkārtni, ļaujot iepazīt senās apkārtnes mājas, to cilvēku dzīves stāstus un vēsturiskos notikumus. Maršruts ieved arī Dzilnuciema teritorijā.

Velomaršruta grūtības pakāpe ir vidēja, tā garums ir aptuveni 22 km un tas ved gan pa asfalta, gan arī pa zemes ceļiem.

Maršruts ir sadalīts 2 daļās - zaļās krāsas posms ir galvenā velomaršruta daļa, savukārt dzeltenās krāsas posms ir maršruts brīvajam laikam.

Maršruta idejas autore, Mārupes novada vēstures entuziaste Gunta Lielkāja, maršruta sagatavošanai dalījusies ar gadu gaitā apkopoto informāciju par Jaunmārupes apkārtnes seno novada māju cilvēku dzīves gaitām.

Lejupielādēt failu


Tūrisma karte

EXIT RĪGA Tūrisma karte (LV)

Tūrisma karte sniedz ieskatu Pierīgas tūrisma piedāvājumā. Kartē vienuviet atradīsi interesantas apskates vietas, ēdināšanas uzņēmumus un naktsmītnes ne tikai Mārupes, bet gan arī Olaines, Ķekavas, Ogres, Salaspils, Ropažu un Ādažu novadā. Iepazīsti Pierīgu!

Lejupielādēt failu

 


Buklets

Putnu vērošana Babītes ezerā un tā apkārtnē (LV)

Buklets tapis projekta "Iepazīsti Babītes novada dabu! 2020" ietvaros. 

Sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību, bukletā apkopotas putnu vērošanas vietas  pie Babītes ezera, Gātes upes un Lielupes. Bukletā ir izstrādāti divi putnu vērošanas maršruti, tajā iekļautas fotogrāfijas, kā arī sniegti apraksti par putniem, kurus ir iespējams novērot, ejot pastaigā pa polderiem.

Babītes ezera teritorija ir nozīmīga barošanās un ligzdošanas vieta dažādām putnu sugām. 

Maršruti dabā nav marķēti, tāpēc aicinām bukletu skatīties pastaigas laikā savā telefonā.

Maršrutu sākuma punktu koordinātes: X:478113 Y:6306582 vai Lat: 56,9024278 Lon: 23,6406490.

Lejupielādēt failu

Lejupielādēt failu (telefonam)


Mārupes novada mājražotāji

Mārupes novada mājražotāji (LV)

Iepazīsties ar Mārupes novada mājražotāju piedāvājumu!

Lejupielādēt failu


Vēstures buklets

"Senās novada mājas un varoņi" (LV)

Jaunais Mārupes novada vēstures maršruts, kuru šovasar aicinām iepazīt ar kājām, velo vai auto, tapis pēdējā pusgada laikā, rūpīgi pētot un apkopojot vēstures materiālus par novada senajām ēkām un cilvēkiem. Maršruts ir 20 km garš un aptver Mārupes un Vētru ciema teritorijas. Maršruta idejas autore, Mārupes novada vēstures entuziaste Gunta Lielkāja maršruta sagatavošanai dalījusies ar gadu gaitā apkopoto informāciju – tekstiem un attēliem par 23 novada ēkām un to iemītniekiem, kuri visi saņēmuši Latvijas vai pat ārvalstu apbalvojumus par darbu un drosmi.

Lejupielādēt failu latviešu valodā 


Apceļo Pierīgu!

Apceļo Pierīgu! (LV)

Viegli, ātri un ērti sasniedzamajos Pierīgas novados, kur dabiskā vidē saskanīgi iekļaujas iedvesmojoša un aktīva atpūta ģimenēm un bērniem, sportiski piedzīvojumi un izzinoša izklaide, plašas iespējas attīstīt vaļaspriekus un ļauties miesas un gara labjūtes lutināšanai, katrs ceļotājs atradīs ko piemērotu.

Aktīvā uzņēmējdarbības vide radījusi īpašu rokrakstu darījumu tūrismam, kur kvalitatīvu lietišķo infrastruktūru papildina iedvesmojošā lauku ainavas telpa, izlolotie mājražotāju labumi un oriģinālas iespējas motivējošām ekskursijām.

Uz tikšanos Pierīgā! Gaidām ciemos!

Lejupielādēt failu

 


Vaks_gimenu_buklets_2019.png

Ģimenes brīvdienas (LV/ENG/RUS)

Buklets ģimenēm ar bērniem “Ģimenes brīvdienas” 3 valodās (LV, ENG, RUS), kas veltīts ģimenes atpūtai. Tajā vienkopus ietverti labākie brīvdienu galamērķi un ģimenēm draudzīgas ēdināšanas vietas 8 Rīgas apkārtnes novados - Mārupē, Ķekavā, Baldonē, Salaspilī, Ikšķilē, Stopiņos, Ogrē un Ropažos. 

Lejupielādēt failu

 


Kazu_buklets_vaks_1.png

Skaistākā kāzu diena (LV)

Kāzu buklets latviešu valodā “Skaistākā kāzu diena” - tematisks izdevums, kas var kļūt par lielisku palīgu pāriem un vedējiem, jo apvieno ceremoniju vietas, aktivitāšu pieturvietas, svinību un foto sesiju vietas galvaspilsētas Rīga tuvumā. Izdevumu kopīgi izveidojušas 8 Rīgas apkārtnes pašvaldības - Mārupe, Ķekava, Salaspils, Ogre, Baldone, Ikšķile un Ropaži. 

Lejupielādēt failu   


buklets_vaks.png

Mārupes novada buklets (LV)

Mārupes novada bukletā atradīsi atbildes uz jautājumiem, kādēļ esam draudzīgs, ģimenisks, dzīvespriecīgs, izaugsmes pilns novads. Informatīvajā izdevumā apkopoti būtiskākie fakti par jaunākajiem infrastruktūras objektiem, pasākumiem, izglītību, uzņēmējdarbību...

Lejupielādēt failu


turisma_karte_cover_0.png 

Mārupes novada Tūrisma karte (LV)

Mārupes novada Tūrisma kartē atradīsi tieši mūsu novada nozīmīgākos apskates objektus, naktsmītnes, aktīvās atpūtas objektus un citas nozīmīgas vietas, kas priecē un gaida gan novada viesus, gan pašus novadniekus.

Lejupielādēt failu


Radīts Mārupes novadā

 

Radīts Mārupes novadā (LV)

Bukleta “Radīts Mārupes novadā” mērķis ir piedāvāt iespēju iedzīvotājiem, uzņēmējiem un visiem vienuviet atrast informāciju par Mārupes novadā pieejamo amatnieku, mājražotāju un mākslinieku piedāvājumu. Šeit apkopoti meistari, pateicoties kuru prasmēm novadā top unikālas un skaistas lietas. 

Lejupielādēt failu


V%C4%81ks_velomarsrutu_celvedis_2018_0.png

Mārupes, Ķekavas un Salaspils novadu velomaršrutu ceļvedis (LV)

Trīs Pierīgas novadu – Mārupes, Ķekavas un Salaspils velomaršrutu grāmatiņa tapusi ar kopīgu mērķi aicināt iedzīvotājus un viesus brīvā laikā pārvietoties ar velosipēdu, veicinot aktīvu dzīvesveidu, kas apvienots ar apkārtnes izziņu. Grāmatiņā iekļauti 8 novadu iekšējie velomaršruti un 3 starpnovadu velomaršruti, kuri ļauj apskatīt vairāk kā 60 interesantus tūrisma objektus. Atzīmētas arī maršrutu ceļā esošās ēdināšanas iestādes, kurās iesakām ieturēt maltīti. Visu maršrutu grūtības pakāpe ir viegla vai vidēja un to lielākā daļa piemērota iesācējiem.
Esiet laipni gaidīti Mārupes, Ķekavas un Salaspils novados!

Lejupielādēt failu


Mārupes novada dabas vērtību velomaršruts

 

Mārupes novada dabas vērtību velomaršruts (LV/ENG)

Mārupes novada dabas vērtību velo maršruts tapis projekta „Vietējo dabas vērtību apzināšanas pasākumi Mārupes novadā” ietvaros. Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds un Mārupes novada Dome. Projekta ietvaros apzinātās dabas vērtības – dižkoki un mazupītes iekļautas izstrādātajā velomaršrutā un izceltas ar izglītojošiem informācijas stendiem. Dabas vērtību velo maršruta garums ir 32,64km, no tā 15,8km ir smilšu segums un 17,24km ir asfalta segums. Maršruta ceļā ir apskatāmas 8 dabas vērtības: 3 mazupītes – Mārupīte, Neriņa un Dzilnupe, 5 dižkoki – 4 dižozoli pie Mārupes vidusskolas un viens dižbērs Bebru ielā pie mājas “Zālīši” – Zālīšu dižbērzs.

Lejupielādēt failu

Informācija sadaļā atjaunota 02.08.2023.