Sabiedrība

Saziņai ārkārtas gadījumos

Sarkana grafika ar uzrakstu SOS uz balta fona, lai pievērstu uzmanību, ka šeit pieejama informācija par rīcību ārkārtas gadījumos

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru ir izstrādājis jaunu lietotni "112 Latvija" un tīmekļvietni www.112.lv.

Jaunā tīmekļvietne www.112.lv - visu operatīvo dienestu drošības padomi, ieteikumi rīcībai apdraudējumos un aktualitātes vienuviet.

Lai uzlabotu iedzīvotāju zināšanas par vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu tālruņa numuru 112 un rīcību dažādos apdraudējumos, kā arī veidotu izpratni par tiem gadījumiem, kad nepieciešams zvanīt uz tālruņa numuru 112, bet kad palīdzību sniegs citas iestādes vai komersanti, darbību uzsāk tīmekļvietne www.112.lv. Tajā vienuviet apkopoti Latvijas operatīvo dienestu sniegtie drošības padomi pareizai rīcībai dažādos apdraudējumos. Līdzās tam tīmekļvietnē tiks operatīvi izvietoti brīdinājumi par iespējamo apdraudējumu un nepieciešamo rīcību.

Informatīvs plakāts par jaunu lietotni saziņai ārkārtas situācijās

Informē, saņem un uzzini – ar jauno lietotni "112 Latvija"!

  • Lietotnes "112 Latvija" lietotājs saņems paziņojumu sava viedtālruņa ekrānā par iespējamo apdraudējumu, piemēram, sarkanā vai oranžā līmeņa brīdinājumus par bīstamiem laikapstākļiem, trauksmes sirēnu pārbaudi un citiem notikumiem, kas liek iedzīvotājiem būt gataviem nepieciešamības gadījumā rīkoties vai prasa iedzīvotāju nekavējošu rīcību.
  • Zvanot uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu tālruņa numuru 112 no lietotnes "112 Latvija", 112 dispečeri redzēs aptuveno zvanītāja atrašanās vietu. Tas dos iespēju operatīvāk sniegt palīdzību tiem iedzīvotājiem, kuri nevar nosaukt precīzu negadījuma adresi. Lai dispečers redzētu cilvēka atrašanās vietu, instalācijas brīdī vai vēlāk nepieciešams atļaut lietotnei piekļūt telefona atrašanās vietai. 
  • Īsziņas nosūtīšana uz tālruņa numuru 112 veicina ārkārtas palīdzības pieejamību cilvēkiem ar runas un dzirdes traucējumiem. Aicinām ņemt vērā, ka īsziņu sūtīšana nav ikdienas risinājums ātrai saziņai ar operatīvajiem dienestiem.
  • Lietotne "112 Latvija" sniedz arī iespēju viegli un ērti iepazīties ar padomiem, kā rīkoties dažādos apdraudējumos un uzzināt operatīvo dienestu aktualitātes.

Informatīvs plakāts par jaunu lietotni saziņai ārkārtas situācijās

Lejupielādēt lietotni "112 Latvija" iespējams Google Play un AppStore. Tā piemērota lietošanai viedtālruņos ar iOS un Android operētājsistēmu. Lietotne ir bezmaksas, bet atbilstoši izvēlētajam mobilo sakaru pieslēguma tarifam, var tikt piestādīta maksa par interneta izmantošanu. 

Informatīvs plakāts par jaunu lietotni saziņai ārkārtas situācijās

 

Lietotne “112 Latvija” un tīmekļvietne www.112.lv izveidota Eiropas Reģionālās attīstības fonda darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 2.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Nodrošināt publisko datu atkalizmantošanas pieaugumu un efektīvu publiskās pārvaldes un privātā sektora mijiedarbību" 2.2.1.1. pasākuma "Centralizētu publiskās pārvaldes IKT platformu izveide, publiskās pārvaldes procesu optimizēšana un attīstība" projekta “Vienota kontaktu centra platforma operatīvo dienestu darba atbalstam un publisko pakalpojumu piegādei” ietvaros.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda logo, no kura līdzekļiem segtas izmaksas par lietotnes izstrādi

 

Informācija sadaļā atjaunota 27.02.2024.