Tūrisms

Marutas Raudes mākslas centrs

Porcelāna darbnīca
Lambertu iela 26, Mārupe, Mārupes novads
+371 20261767, +371 2946 1978

Marutas Raudes mākslas centrā tiek piedāvāts iegādāties un pasūtīt porcelāna traukus un priekšmetus ikdienai un nozīmīgām jubilejām. Trauki oriģināli ir balti, bet var tikt bagātīgi dekorēti ar uzrakstiem un rotājumiem. Pasūtījumus lūdz veikt vismaz 2 nedēļas iepriekš. Darbnīca arī piedāvā nodarbības, ekskursijas un pasākumus studijā, par laiku iepriekš vienojoties.
Trauki tiek izgatavoti pēc mākslinieces Marutas Raudes dizaina un norādījumiem. Māksliniece Maruta Raude bija Latvijas Mākslas akadēmijas absolvente, kura gadu gaitā piedalījusies neskaitāmos starptautiskos mākslas simpozijos. Māksliniecei bijušas 14 personālizstādes, kā arī 11 grupu izstādes, viņas darbi minēti ārzemju mākslas grāmatās. Saņēmusi vairākas godalgas. Maruta Raude aizgāja mūžībā 2018.gada vasarā, bet viņas iedibinātās porcelāna mākslas tradīcijas turpina ģimene, saglabājot viņas piemiņu un turpinot cilvēkiem dot iespēju iegūt savā īpašumā kaut ko no šī baltā skaistuma.  

Marutas Raudes mākslas centrs ir izveidojis porcelāna darbnīcu, kurā tiek piedāvātas šādas aktivitātes:

  • Porcelāna trauku dekorēšana ar dekoliem un apgleznošana
  • Figūru un trauku veidošana no akmensmasas, apgleznošana un apdedzināšana
  • Formu atliešana, glazēšana, apdedzināšana un virsmas dekorēšana (pilns porcelāna cikls)

Nodarbības orientējoši 2 stundas, bez vecuma ierobežojuma. Nodarbības vada keramiķe Agnese Čemme. Nodarbības mazās grupās, kas nodrošina pielāgošanos dalībnieku interesēm. Dalībniekiem tiek nodrošināti materiāli, krāsas un darbu apdedzināšana. Nodarbības notiek Lambertu ielā 26, Mārupē (7. un 55.autobuss, pietura "Lamberti").

17-2010-12-07-dazadi-darbi-064-labots.jpg

16-033_1.jpg

Marutas_Raudes_porcelana_darbnica_19_0.jpg

Marutas_Raudes_porcelana_darbnica_12_0.jpg

_NA_0378.jpg