Sabiedrība

Projektu konkurss "Mārupe - mūsu mājas 2024"

MMM 2024

2023. gada 1. decembrī tika izsludināts Mārupes novada pašvaldības projektu konkurss “Mārupe – mūsu mājas 2024”, aicinot iedzīvotājus iesniegt projektu idejas apkaimju svētku vai citu sabiedrisko aktivitāšu īstenošanai. Konkursa mērķis ir uzlabot dzīves vides kvalitāti novadā un veicināt novada iedzīvotāju iniciatīvas, paredzot iedzīvotāju iesaistīšanos un līdzdalību sabiedriski nozīmīgu projektu īstenošanā.

No 1. marta līdz 15. martam norisinājās iedzīvotāju balsojums, lai noskaidrotu, kuras no 12 balsojumam nodotajām idejām saņems finansējumu to īstenošanai. Balsot varēja tikai Mārupes novadā deklarētie iedzīvotāji vienu reizi Mārupes novada mobilajā lietotnē vai klātienē. 

Tā kā konkursa kopējais finansējums ir 30 000 EUR un finansējums visām projektu idejām nav pietiekošs, iedzīvotāju balsošanas rezultātā noskaidrotas deviņas projekta idejas, kuras saņems finansējumu to īstenošanai.

Piešķirtas tiesības slēgt līdzdarbības līgumu un saņemt finansējumu valsts pārvaldes uzdevuma veikšanai konkursa “Mārupe – mūsu mājas 2024” ietvaros šādām privātpersonām:

Iegūtā vieta pēc balsu skaita

Iesniedzējs

Projekts

Pieprasītais finansējums, EUR

Saņemtais balsu skaits iedzīvotāju balsojumā

1.

Elīna Puncule

Mārupes aukstumpeldēšanas sezonas aktivitātes 2024/2025

2 500,00 EUR

53

2.

Biedrība “Kopā savā novadā”

Labbūtības diena Mārupes novada ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām

2 500,00 EUR

51

3.

Biedrība “Mārupes BMX klubs”

Otrais Tīraines apkaimes festivāls – “Olimpiskās spēles Mazās Mārupītes krastos”

5 000,00 EUR

42

3.

Nodibinājums “Babītes radošā darbnīca”

IV Vasarsvētki Dzilnuciemā 2024

5 000,00 EUR

42

4.

Agate Skrebele

Nāc slidot Mārupes novadā!

2 486,00 EUR

40

5.

Biedrība “Džudo klubs Mārupe”

Džudo diena Mārupē 2024

2 420,00 EUR

36

6.

Laine Paupere

Pārgājienu cikls jauniešiem

2 500,00 EUR

22

7.

Biedrība “LATVIJAS 3X3 HOKEJA FEDERĀCIJA”

HYPE 3X3

2 481,20 EUR

21

8.

Janeta Sprūža

Kopā, gudrāk, labāk!

4 893,00 EUR

16

PIEPRASĪTAIS FINANSĒJUMS KOPĀ, EUR:

29 780,20 EUR

 

 

Balsojumam nodoto projektu apraksti

ikona

Otrais Tīraines apkaimes festivāls – “Olimpiskās spēles Mazās Mārupītes krastos”

Tīraines apkaimes festivāls "Olimpiskās spēles mazās Mārupītes krastos" ir svētki, kas veltīti kopienas sporta garam un kopīgām aktivitātēm. Festivālā būs dažādas sportiskas un izklaidējošas aktivitātes visai ģimenei, vienlaikus iedvesmojot veselīgam dzīvesveidam un savstarpējai sadarbībai.

Galvenie elementi:

 • 3x3 Olimpiskais turnīrs: ielu florbols un basketbols.
 • Individuālās sporta aktivitātes. Velo veiklības trase, klinšu kāpšana, foto orientēšanās, Hobby forsinga stafete u.c.
 • Bērnu olimpiāde: iekļautas aktivitātes, kas piemērotas vismazākajiem dalībniekiem.
 • Mājražotāju un amatnieku tirdziņš, dažādi ēdieni no vietējiem uzņēmumiem un kopienas iedzīvotājiem.
 • Pasākuma noslēgumā - pirmā Tīraines apkaimes zaļumballe!
ikona

IV Vasarsvētki Dzilnuciemā 2024

Vasarsvētki ir kaimiņu kopā sanākšanas svētki.

Ar muzikāliem priekšnesumiem Mācītājmuižas parkā mūs priecēs bērnudārza “Varavīksnes Putns” audzēkņi. Pasākuma galvenā viešņa būs Ance Krauze ar savām meitām Billi, Kati un Elzu, muzicējot kopā ar ģitāristu Ēriku Upenieku.  Svētki tiek organizēti retro noskaņās - būs apskatāmi Retro auto muzeja un vietējo entuziastu vēsturiskie spēkrati, būs pieejami arī attiecīgi atribūti, kas ļaus iemūžināt savu dalību pasākumā. Bērniem būs dažādas radošās darbnīcas un izzinošas vides spēles, neliels amatnieku tirdziņš, seju apgleznošana u.c. izklaides. Pasākuma laikā varēs iegādāties dažādus karstos dzērienus un uzkodas, taču apmeklētāji tiek laipni aicināti ņemt līdzi arī pašu gatavotus cienastiņus.

ikona

Kopā gudrāk, labāk!

Aicinām uz pirmajiem Jaunmārupes apkaimes svētkiem “Kopā gudrāk, labāk!”. Tas ir pirmais novada ģimeņu saiets, kur kvalificēti pedagogi sniegs izglītojošu informāciju gan vecākiem, gan bērniem par to, kas ir pašvadīta mācīšanās, kā bērnos raisīt pašmotivāciju pilnveidot savas spējas, kā piepildīt mērķus, attīstīt laika plānošanas iemaņas. Pasākuma laikā bērni, vienlaikus darbojoties burtu, lietišķās mākslas, kustību un zinātnes studijās, mācīsies izprast un reāli pielietot pašvadītas mācīšanās metodes un kopā ar Zinātnes skolu “Laboratorium” piedzīvos izrādi ar īstiem eksperimentiem! 

ikona

Drošība pie ūdens, uz ūdens un zem ūdens

Lekcijas (lekcijas ilgums provizoriski 3 stundas ar nelielu pārtraukumu) - divās dažādas vietās (kopā 5 lekcijas dažādās vietās Mārupes novadā), informējot iedzīvotājus (teorija) par drošas uzvedības noteikumiem pie un uz ūdens. Iepazīstināšana ar daivingu un drošu zemūdens iegremdēšanas, peldēšanas un iziešanas  tehniku, atrodoties zem ūdens (mērķauditorija - bērni no 12 gadiem un pieaugušie).

ikona

HYPE 3X3

Projekta ietvaros plānots aizvadīt divus pasākumus:

 1. Hokeja turnīrs 3x3 formātā bērniem, kuri dzimuši 2012.-2013. gadā: 6 komandas, vismaz divas komandas no Mārupes novada un vismaz divas ir no ārzemēm.
 2. Hokeja turnīrs 3x3 pieaugušajiem: piedalās vismaz 6 komandas, vismaz divas ir no ārzemēm.

Spēles varēs vērot gan klātienē, gan tiešsaistē.

Plānojam, ka turnīrs iegūs popularitāti un piesaistīs iedzīvotāju izmanību, ka arī kļūs par ikgadējo tradīciju.

Ieinteresētiem iedzīvotājiem pasākums būs pieejams bez maksas.

ikona

Pārgājienu cikls jauniešiem

Četru pārgājienu cikls Mārupes novada jauniešiem, sniedzot iespēju aktīvi pavadīt brīvo laiku dabā, iepazīt novada dabas vērtības, kā arī līdzdarboties savu vienaudžu vidū. Pārgājieni tiks vadīti organizācijas “Piedzīvojuma Gars” trenera vadībā, iekļaujot dažādus izaicinošus šķēršļus, saliedējošas aktivitātes un uzdevumus, aicinot jauniešus pārbaudīt savas spējas, “izkāpt” no ierastās komforta zonas, doties dabā, kā arī veidot plašāku paziņu un draugu loku. Pārgājienu primārā mērķauditorija ir Mārupes novada jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem, taču aicināts piedalīties ikviens interesents, tādā veidā veicinot iedzīvotāju iesaisti novada aktīvās atpūtas norisēs.

ikona

Sievietes, kuras mīl par daudz

Projekta mērķis ir stiprināt sievietes, kas atrodas kaitīgās/destruktīvas attiecībās, sniedzot viņām rīkus, lai atgūtu iekšējo spēku un veidotu veselīgas nākotnes partnerattiecības. Semināru laikā dalībnieces iemācīsies atpazīt destruktīvus modeļus, attīstīt noturību un pieņemt sevi, kas novedīs pie nozīmīgas personīgās izaugsmes un veselīgākām kopienas attiecībām. Galvenais ieguvums reģiona iedzīvotājiem būs kopienas rašanās, ko bagātinās pašpārliecinātas, pašmīlestības pilnas sievietes, spējīgas veidot pozitīvas ģimenes un romantiskas attiecības.

ikona

Labbūtības diena Mārupes novada ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām

Lai veicinātu socializēšanās prasmes un stiprinātu ģimenes, kurās aug bērni ar jebkādā veida funkcionāliem traucējumiem, biedrība “Kopā Savā Novadā” vēlas organizēt vasaras labbūtības dienu/as. Šajā pasākumā bērniem plānotas emociju apzinātības, ergoterapijas, fizioterapijas, mūzikas, jogas nodarbības, tāpat vecākiem tiks piedāvāta māla veidošanas vai aromterapijas meistarklase. Nodarbības dalībnieki varēs apmeklēt pēc izvēles un vajadzībām. Labbūtības diena/s sniegs iespēju šīm ģimenēm izrauties no ikdienas rutīnas, kvalitatīvi pavadot laiku, gūstot jaunas emocijas un praktiskās iemaņas.

ikona

Mārupes aukstumpeldēšanas sezonas aktivitātes 2024./2025. gada sezonā

Ar projektu konkursa “Mārupe-mūsu mājas” finansējumu pēdējo 4 gadu laikā ievērojami augusi Mārupes iedzīvotāju interese par ziemas peldēšanu, kas daudziem simtiem mārupiešu jau kļuvusi par neatņemamu dzīves sastāvdaļu, tāpēc šī kopiena jāturpina attīstīt un nodrošināt aizvien jaunas iespējas pievienoties ikvienam interesentam. Šajā gadā plānots organizēt: koppeldi iesācējiem, kur septembrī, kad laikapstākļi vēl nav tik ekstrēmi, kā ziemā, pievienoties var katrs, kurš vēlas pamēģināt un vienlaikus iegūt plašāku informāciju par ziemas peldēšanas iespējām un ieguvumiem; sezonas atklāšanas pasākumu, kas ļauj ikvienam mārupietim iepazīt ziemas peldēšanu aktīvā un saturīgā pasākumā ar bagātīgu programmu; III Ziemas peldēšanas sacensības, kas ļauj Mārupes vārdam izskanēt visā Latvijā un pulcē Mārupes novadā visus lielākos ziemas peldēšanas klubus vienuviet.

ikona

Džudo diena Mārupē 2024

Biedrība „Džudo klubs Mārupe” ir uzsākusi darbību 2016. gadā un ieguva lielu popularitāti bērnu un viņu vecāku vidū. Darbības laikā radusies nepieciešamība pēc paraugdemonstrējumiem iedzīvotāju vidū un sacensībām plašākai auditorijai. Tāpēc biedrība organizē pasākumu „Džudo dienu Mārupē” katru gadu, kuras laikā notiek sacensības un paraugdemonstrējumi. Sacensības palīdzēs jau uzsākušiem mūsu kluba bērniem uzkrāt sacensību pieredzi.

ikona

Orientēšanās ABC

Orientēšanās ir interesanta un ikvienam pieejama aktivitāte, kas ļauj izbaudīt meklētāja azartu un atradēja prieku, sniedzot arī fizisko slodzi ķermenim. Orientēšanās ir sporta veids, kurā sportistam (visbiežāk skrienot), izmantojot kompasu, ir iespējami īsākā laikā jāatrod kartē atzīmētus un apvidū izvietotus kontrolpunktus.

Mērķis: dažādot sportiskās aktivitātes Mārupes novadā; pilnveidot bērnu orientēšanās spējas apvidū; attīstīt fiziskās un psiholoģiskās īpatnības (īslaicīgo, operatīvo atmiņu).

ikona

Nāc, slidot Mārupes novadā!

Slidotprasmes apmācību nodarbībās pirmsskolas un skolas vecuma bērniem tiks piedāvāta iespēja apgūt slidošanas iemaņas, profesionālu treneru vadībā Mārupes novada ledus hallēs. Bieži mums, pieaugušajiem, nav slidotprasmes iemaņu, jo bērnībā to neesam apguvuši, tādēļ šī būs lieliska iespēja, bērniem, izmēģināt ko jaunu - slidošanu, kas sagādā tik daudz prieka.

Papildus Mārupes novada iedzīvotājus aicinām apmeklēt sporta mentālās sagatavotības trenera lekcijas, kā sportistiem attīstīt savu potenciālu, iemācīties pārvarēt satraukumu un grūtības. Saņemt praktiskus padomus, kur rast un kā saglabāt motivāciju veselīgam dzīvesveidam un uzturam.

Par projektu konkursu "Mārupe - mūsu mājas 2024"

Finansējumu līdz 5 000 eiro var iegūt apkaimju svētku organizēšanai (atbilstoši projektu konkursa nolikumam apkaimju svētki tiek īstenoti sadarbībā ar apkaimes iniciatīvu grupu vai apkaimes biedrību. Svētkos jāparedz vismaz trīs dažādas aktivitātes, jānodrošina iespēja piedalīties neierobežotam apmeklētāju skaitam bez iepriekšējas pieteikšanās).

Kopējais konkursa finansējuma apjoms ir 30 000 eiro.

Uz finansējumu var pretendēt jebkura privātpersona, t.i., fiziska persona, privāto tiesību juridiskā persona, vai šādu personu apvienība, kuras reģistrētā un faktiskā pamata darbības vieta ir Mārupes novada administratīvajā teritorijā, vai fiziska persona, kuras deklarētā dzīvesvieta vai darba vieta, vai mācību vieta ir Mārupes novada administratīvajā teritorijā un tai nav nenokārtotu saistību (kurām iestājies izpildes termiņš) ar pašvaldību vai valsti. 

Viena privātpersona konkursā var iesniegt vienu pieteikumu. Ar projekta īstenotāju pašvaldība slēdz līdzdarbības līgumu par valsts pārvaldes uzdevuma īstenošanu.

Projekts būs jāīsteno 12 mēnešu laikā no konkursa rezultātu paziņošanas dienas.

Laika grafiks konkursam "Mārupe - mūsu mājas 2024":

 • Projekta pieteikuma iesniegšana no 2023. gada 1. decembra plkst. 9.00 līdz 2024. gada 31. janvāra plkst. 17.00, iesniedzot klātienē vai ar drošu elektronisko parakstu parakstītu projekta pieteikuma veidlapu nosūtot līdz 31. janvāra plkst. 23.59 uz e-pasta adresi: lidzdaliba@marupe.lv.
 • Projektu pieteikumu apkopošanas un izvērtēšanas pirmā kārta (vērtē komisija) no 2024. gada 1. februāra līdz 2024. gada 29. februārim;
 • Projektu pieteikumu izvērtēšanas otrā kārta (iedzīvotāju balsojums) no 2024. gada 1. marta līdz 2024. gada 15. martam;
 • Rezultātu paziņošana līdz 2024. gada 28. martam.

1_Projekta pieteikuma veidlapa.docx

2_Privātpersonas apliecinājums.docx

3_Ieceres saskaņojums ar Pašvaldības īpašumu pārvaldi.docx

4_Projekta īstenošanas vietas saskaņošana ar vietas likumisko pārstāvi.docx

5_Iesniegums publiska pasākuma organizēšanai.docx

6_Projekta pieteikuma vērtēšanas kritēriji.pdf

7_Līdzdarbības līguma projekts.pdf

8_Projekta īstenošanas pārskats.docx

NOLIKUMS Mārupe - mūsu mājas 2024.pdf

Papildu informācija pieejama, sazinoties ar Attīstības un plānošanas pārvaldes projektu vadītāju Kristīni Štrālu, zvanot uz tālruņa numuru: 67914377 vai rakstot uz e-pasta adresi: kristine.strala@marupe.lv.

Projekta finansējums privātpersonai tiek izmaksāts priekšapmaksas veidā 100% apmērā no piešķirtā finansējuma. Gadījumā, ja fiziskā persona uz pārvaldes uzdevuma īstenošanas laiku normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā nav reģistrējusies Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējs, pašvaldība ietur no līguma summas normatīvajos aktos paredzētos nodokļus un fiziskajai personai projekta īstenošanai izmaksā atlikušo daļu līguma summas.

Attīstības un plānošanas pārvalde

 

Informācija sadaļā atjaunota 27.03.2024.