Mārupes novads

Simbolika

Informācija par simbolikas izmantošanu:
Mārupes novada Domes sabiedrisko attiecību speciālisti
Tālrunis: 67149868
E-pasts:marupesvestis@marupe.lv 
Mārupes novada simbolikas izmantošana ir saskaņojama ar Mārupes novada Domi.

 

Mārupes novada simbolikas izmantošanu nosaka Mārupes novada saistošie noteikumi:

“Noteikumi par Mārupes novada simbolikas izmantošanu”

Mārupes pašvaldības vizuālās identitātes stila grāmata

Mārupes novada ģerbonis

Mārupes novada ģerbonis apstiprināts Mārupes novada Domes sēdē 2010.gada 17 februārī, Valsts Heraldikas komisijā 2010.gada martā un 2010.gada 8.jūnijā Kultūras ministrija ir reģistrējusi Mārupes novada ģerboni ģerboņu reģistrā.

Mārupes novada ģērbonisĢerboņa forma: spāņu vairogs (klasiskā, taisnstūra vairoga forma ar pusapļa (noapaļotu) pēdas daļu).

Ģerboņa heraldiskais apraksts: šķelts no kreisās ar sudrabu un zaļu; uz šķēluma trīs četrlapu āboliņa lapas – no viena uz otru. Pa šķēlumu pretēji vērsta zaļa ar sudrabu šaurapmale.

Zaļā krāsa - dabas un auglības krāsa. Tā simbolizē mieru un harmoniju. Zaļā krāsa atrodas pastāvīgā attīstībā. Veicina atjaunošanos, jaunību un izaugsmi. Kā arī Mārupes novada ģerbonī zaļā krāsa simbolizē no purviem atkaroto Mārupes zemi un mežus.

Sudraba krāsa - gudrības un turības krāsa. Sudrabs liecina par zināšanu attīstību kā arī tas ir laimes, pārliecības un harmonijas simbols.

2001.gadā apstiprināto Mārupes pagasta ģerboni izstrādāja
māksliniece S.Šēnberga.
2010.gadā Mārupes novada ģerboņa izmaiņas izstrādāja māksliniece J.Grosberga.

Mārupes novada karogs

Karogs – mūsdienīgs un efektīvs komunikācijas nesējs. Karogs dod iespēju pašvaldībai paziņot par sevi, par savu identitāti, uzmanīgu attieksmi pret tradīcijām un saviem iedzīvotājiem, par savas funkcijas pārliecību nākotnē. Mārupes novada Domes deputāti Mārupes novada karogu apstiprināja 2010.gada 21.jūnijā.
 

Mārupes novada karogsKaroga apraksts:
horizontāls dalījums pa vidu. Augšējā lauka daļa zaļa, apakšējā – balta. Centrā – Mārupes novada ģerbonis.

Karoga simbolikas apraksts:
Augšējā – zaļā karoga daļa simbolizē Mārupes novada mežus, pļavas, dabas un cilvēku līdzsvaru. Apakšējā – baltā karoga daļa simbolizē Mārupes novada tīro, nepiesārņoto zemi, cilvēku emocionālo pacēlumu un dvēseļu pozitīvismu.

Izšūts karogs

Mārupes novada karogsLabā puse: horizontāls dalījums pa vidu. Agšējā daļa zaļa, apakšējā – balta. Centrā izšūts Mārupes novada ģerbonis.

Kreisā puse: horizontāls dalījums pa vidu. Augšējā daļa zaļa ar izšūtiem sudraba burtiem “MĀRUPE”. Apakšējā daļa balta ar izšūtiem sudraba burtiem “NOVADS”.

Karogam pa perimetru sudraba bārkstis.

2010.gadā apstiprināto Mārupes novada karogu izstrādāja māksliniece J.Grosberga.

Mārupes novada vimpelis

Mārupes novada vimpelis

Mārupes novada Grafiskā zīme

Grafiska zīme ir Mārupes novada vizuālas identitātes galvenais pamatelements. Tās tēls ir atvasināts no Valsts Heraldikas komisijas apstiprinātā Mārupes novada ģerboņa, kurā attēlots četrlapu āboliņa lapas simbols.

Mārupes novada grafiskā zīme

Dabā četrlapu āboliņš ir retums, tāpēc tiek ticēts, ka tā atrašana nes veiksmi. Kā Mārupes novada grafiskās zīmes vadmotīvs četrlapu āboliņa lapa ietver ideju par veiksmi, kas Mārupei iet līdzi laiku laikos. Uzsverot māju sajūtu vietai, kurā dzīvojam un kur vienmēr vēlēties atgriezties, katra āboliņa lapa veidota sirds formā. Stilizētajai četrlapu āboliņa lapai piešķirta plašāka krāsu palete, tādējādi atspoguļojot grafiskajā zīmē Mārupes novadu raksturojošo vērtību kopumu.

Sarkanā krāsa – ģimeniskums

Zaļā krāsa – aktīvs un videi draudzīgs dzīvesveids

Dzeltenā krāsa – dzīvesprieks

Zilā krāsa – izaugsme, kas ietver ari novada devīzi “Mārupes novads, labvēlīgam lidojumam teicama starta vieta!”

2015.gadā apstiprināto Mārupes pašvaldības vizuālās identitātes stila grāmatu, tajā skaitā grafisko zīmi, izstrādājusi māksliniece Anita Karpinska.

Informācija sadaļā atjaunota 31.01.2018.