Tūrisms

Pārgājieni ar "Purva bridējiem"

purviņā
+371 20120101

Kopā ar Purvu bridējiem ir iespēja nokļūt citu acīm neskatītās vietās un izbaudīt īstu piedzīvojumu garšu pārgājienos ar purva/sniega kurpēm Cenas tīrelī.

Pārgājieni paredzēti dažādām cilvēku grupām:
* romantiķiem (saullēktu/saulrietu sagaidīšana veroties purva plašumos);
* aktīvās atpūtas cienītājiem (adrenalīns un kardiotreniņš garantēts);
* pētniekiem un zināt gribētājiem (stāsti par purva augiem un dzīvniekiem, purva veidošanos u.c. aizraujošām lietām);
* ekstrēmistiem (nakšņošana teltīs vai bez...starp vilkiem);
* skolēniem un ģimenēm (viss iepriekšminētais mazākās devās);
* uzņēmumiem (kolosāli saliedēšanas pasākumi).


Papildus informācija:

Pārgājienus vada zinoši un pieredzējuši gidi, kuri izvedīs cauri akaču labirintiem un vietām, kur bez purva kurpēm tas nebūtu iespējams.
Maršruts ļauj iepazīt Cenas tīreļa purva nepārveidoto ainavu un kūdras ieguves laukus, kūdras izmantošanas iespējas un ieguves metožu attīstību. Galvenie apskates objekti: purva ezeriņi, lāmas un akači, kūdras ieguves lauki. Ja paveiksies, tad tālumā varēsi sadzirdēt dzērves un uzmanīgi ieskatoties, varēsi ieraudzīt kukaiņēdāju augu – raseni, bet, ja dosies saullēkta vai saulrieta laikā, tad varēsi izbaudīt maģisko miglas apskauto purva ainavu.
Cenas tīrelī iespējams variēt ar maršruta garumu un pārgājiena ilgumu no 2 stundām līdz pat visai dienai. Droši sazinies ar Purvu bridējiem, mēs tev piemeklēsim piemērotāko maršrutu.
Maršruta raksturojums Cenas tīrelī:
* Garums: ~4 km
* Ilgums: 2-3h (ar foto un tējas pauzi)
* Grūtības pakāpe: izaicinoša (mērena)

Mērens pārgājiens parasti ir piemērots iesācējiem, kuri vēlas mazliet izaicinājumu. Apvidū būs daži šķēršļi, piemēram, krituši koki vai ciņi. Maršruts parasti ir 4-7 km garš. Piemērots gados vecākiem cilvēkiem ar aktīvu dzīvesveidu un bērniem no 8-10 g.v.
Purva kurpes ir sniega kurpes, kas pielāgotas tā, lai ar tām varētu pārvietoties pa purvu visa gada garumā. Purva kurpes nodrošina lielāku pēdas laukumu un samazina cilvēka svara radīto spiedienu uz sūnām, tādejādi pārvietošanos purvā padarot daudz drošāku, vieglāku un videi saudzīgāku. Ar purva kurpēm nebūs jāuztraucas par piesmeltiem zābakiem un var droši iebrist purvā vietās, kur citkārt tas būtu daudz grūtāk, vai pat neiespējami.

Noderīgi:
Kājās jāvelk zābaki vai puszābaki, lai pret potīti varētu stiprināt sniega/purva kurpes. Rekomendējam trekinga zābakus ar ūdensdrošu membrānu vai gumijas zābakus.