Viedie risinājumi

Lielā Talka Mārupes novadā

Lielajā Talkā pašvaldība organizēs vairāku novada teritoriju sakopšanu

Lielajā Talkā pašvaldība organizēs vairāku novada teritoriju sakopšanu


Aicinot sabiedrību rūpēties par vides sakopšanu, atveseļošanu un labiekārtošanu, šī gada 30. aprīlī jau 15. reizi pēc kārtas Latvijā norisināsies Lielā Talka. Tās laikā ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts veikt sakopšanas un labiekārtošanas darbus gan savas mājas, gan pašvaldības teritorijā. Par Lielās Talkas šī gada vadmotīvu izvēlēts sauklis “Celies, posies, iesaisties!”


Lielās Talkas koordinatore Mārupes novadā - Pašvaldības īpašumu pārvaldes speciāliste Ziedīte Lapiņa atgādina iedzīvotājiem reģistrēt plānotās sakopšanas vietas Lielās Talkas organizatoru mājaslapā www.talkas.lv.


Pēc talkas vietas pieteikšanas jāgaida koordinatora talkas vietas apstiprinājums. Kad talkas vieta tiks apstiprināta un reģistrēta (būs redzama kartē), ar atbildīgo sazināsies talkas koordinators un vienosies par maisu saņemšanu, darbā kārtību un vietu, kur atstāt pielasītos maisus.


Aicinām pievērst arī uzmanību tam, ka vietnē www.talkas.lv sakopšanai reģistrējamas valsts un pašvaldības īpašumā esošās teritorijas, ko reģistrētājs savas ģimenes/domubiedru grupā arī pats apņemas sakopt. 


KAD?
Lielā Talka norisināsies sestdien, 30. aprīlī.


KUR SAŅEMT ATKRITUMU MAISUS?
Reģistrētās talkas atbildīgie atkritumu maisus saņems bez maksas. Talkas laikā atkritumu vākšana notiek tikai izsniegtajos maisos! Talkas koordinators sazināsies par maisu saņemšanu.


Individuālie talkotāji varēs saņemt savu SOLO talkas maisu “Rimi” veikalos visā Latvijas teritorijā – iegādājoties preces jebkādā apjomā. “SOLO TALKA” ir iespēja talkot individuāli sev ērtā publiskā vietā BEZ talkas saskaņošanas ar pašvadlības koordinatoru. Savu SOLO talku aicinām reģistrēt talkas mājaslapā www.talkas.lv SOLO talku kartē. Talkas dienā, pēc sakopšanas darbu veikšanas, talkas maiss ar savāktajiem atkritumiem jānogādā kādā no tuvākajām oficiāli reģistrētajām talkas atkritumu savākšanas vietām, kuras tiks atzīmētas Lielās Talkas kartē.


KUR ATSTĀT PIEPILDĪTOS MAISUS?
Par Lielās Talkas atkritumu maisu savākšanu un izvešanu ir atbildīga attiecīgā pašvaldība. Savus piepildītos maisus atstāj TIKAI reģistrētajā talkas vietā un par to atrašanās vietu informē talkas atbildīgo (konkrētās talkas vietas organizatoru). Neskaidrību gadījumā zvani savas pašvaldības talkas koordinatoram.


Svarīgi! Aicinājums jau talkošanas laikā šķirot atkritumus, t.i., vienā maisā likt stikla pudeles, burkas, citā - plastmasas pudeles, vēl citā - pārējos atkritumus. Visi maisi būs baltā krāsā.


KO IESĀKT AR AIZDOMĪGIEM ATKRITUMIEM UN MIRUŠIEM DZĪVNIEKIEM?
Ja talkojot ieraugi izlietotas injekcijas šļirces, pudeles ar ķīmiskiem vai nenosakāmiem šķīdumiem, akumulatorus, kā arī citus bīstamus atkritumus – neaiztiec tos! Par šādu priekšmetu atrašanās vietu informē talkas atbildīgo! Bet, ja talkojot dabā vai pilsētas teritorijā uzej mirušu dzīvnieku – neaiztiec to, bet gan ziņo attiecīgajai pašvaldībai. Savukārt, ja ieraugi vairāk nekā divus ievainotus vai bojā gājušus dzīvniekos, ziņo operatīvajam dienestam pa tālruni 112.


KĀ APĢĒRBTIES?
Talkojot noteikti lieto darba cimdus! Iesakām vilkt garās bikses un kreklu vai jaku ar garām piedurknēm. Kājās velc slēgtus apavus ar pietiekami cietu, biezu zoli, lai pēdās neieduras kāds nepamanīts stikls vai ass priekšmets. Galvā liec cepuri vai lakatu. Šāds apģērbs tevi pasargās arī no ērču kodieniem!

kā apģērbties


KO ŅEMT LĪDZI?
Dodoties talkot, noteikti ņem līdzi darba cimdus, aicini piedalīties arī savus ģimenes locekļus, draugus, radus, darba kolēģus, kaimiņus.


Ņem vērā, ka Lielajā Talkā aicinām ne tikai vākt atkritumus, bet darīt arī citus labus darbus – stādīt kokus, radīt brīnišķīgas puķu dobes, labiekārtot māju pagalmus, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot žogus, soliņus, tiltiņus… Dzīvosim skaisti! Lai prieks Tev pašam un pārējiem! Latvijai BŪT zaļai!


Ikvienam ir iespēja piedalīties arī Mārupes novada pašvaldības pieteiktajās talkošanas vietās. Tās šogad būs piecas. 


Babītes un Salas pagastā - Babītes ezera krastu sakopšana


Aicinām savākt atkritumus pie valsts īpašumā esošā Babītes ezera krastiem. Pulcēšanās vietas atkritumu maisu un informācijas saņemšanai:
Sakopšanas dienā neskaidrību gadījumā par Babītes ezera sakopšanas darbiem lūgums zvanīt uz tālruņa numuriem: 20368733 vai 27089211.

Babītes ezers


Mārupes pagastā - Jaunmārupes parka uzpošana jaunajai sezonai


Aicinām visus, kuriem patīk atpūsties Jaunmārupes parkā, līdzdarboties parka pavasara tīrīšanā.
Pulcēšanās talkai plkst. 10.00 autostāvvietā pie bērnu rotaļu laukumiem.
Līdzi jāņem grābeklis, kādam noderēs arī dārza dakšas.
Talkā iztīrīsim pludmales smiltis pie “Pavasaru” dīķa, iztīrīsim abu dīķu nomales, uzposīsim vietu zaļummballēm un veiksim citus darbus.

Jaunmārupe


Ar možu garu un darba prieku tiekamies 30. aprīlī!
 
Lielās Talkas koordinatore Mārupes novadā: Ziedīte Lapiņa
(e-pasta adrese: ziedite.lapina@marupe.lv; tālr. nr. 29435695)
Plašāka informācija par Lielās Talkas norisi: www.talkas.lv
Plašāka informācija par pašvaldības organizētajām talkām: www.marupe.lv
 
Sabiedrības iesaistes un mārketinga nodaļa
 
Informācija sadaļā atjaunota 22.04.2022.