Sabiedrība

Līdzdalības budžets

Līdzdalības budžeta aktualitātes

Informējam, ka pabeigti darbi pie divām 2023. gada līdzdalības budžeta konkursa idejām, kas guva lielāko atbalstu sabiedrības balsojumā. Mazcenas bibliotēka papildināta ar 14 jaunām un populārām galda spēlēm, lai novada iedzīvotāji varētu tās paņemt bibliotēkā tāpat kā grāmatas, savukārt Babītes Sporta kompleksā izveidota iekštelpu kāpšanas siena.  

Pieteikties kāpšanas sienas izmēģināšanai var, rakstot uz e-pasta adresi bsk@marupe.lv vai zvanot uz tālruņa numuru 67914670, savukārt iepazīties ar iekšējās kārtības noteikumiem var tīmekļvietnes www.marupe.lv sadaļā “Sports” – “Babītes Sporta komplekss”. Rudenī kāpšanas sienas apmeklējumam plānots noteikt darba laiku. 

Šogad no iedzīvotājiem saņemtas 79 idejas, kas ir lielākais ideju skaits, kāds līdz šim ir saņemts. Dažādi priekšlikumi šogad saņemti no Mārupes pilsētas, Jaunmārupes, Babītes, Spilves, Piņķu, Dzilnuciema, Salas, Tīraines un Tēriņu apkaimes iedzīvotājiem. Idejas atbilstoši nolikumā noteiktajiem kritērijiem tiek izskatītas konkursa vērtēšanas 1. un 2. kārtā līdz šā gada 30. augustam. 

Konkursa grafiks:  

 • konkursa izsludināšana – 2024. gada 15. martā; 

 • līdzdalības budžeta projektu ideju iesniegšana – no 15. marta līdz 31. maijam; 

 • līdzdalības budžeta projektu ideju izvērtēšanas pirmā kārta – no 3. jūnija līdz 15. jūlijam; 

 • līdzdalības budžeta projektu ideju izvērtēšanas otrā kārta – no 18. jūlija līdz 30. augustam; 

 • sabiedrības balsojums – no 2. līdz 30. septembrim; 

 • atbalstāmo līdzdalības budžeta projektu ideju saraksta sagatavošana iesniegšanai apstiprināšanai Mārupes novada pašvaldības domē – no 1. līdz 31. oktobrim; 

 • Mārupes novada pašvaldības domes lēmuma par atbalstāmajām līdzdalības budžeta projektu idejām pieņemšana – novembra domes sēdē; 

 • konkursa rezultātu paziņošana – līdz 2024. gada 30. decembrim.

  galda spēles

  Pieejamās galda spēles Mazcenas bibliotēkā

  kāpšanas siena

  Kāpšanas siena Babītes Sporta kompleksā


Līdzdalības budžetam pieteikts rekordliels ideju skaits

Jau trešo gadu aicinājām iedzīvotājus iesniegt savas idejas līdzdalības budžeta konkursā. Šogad tika saņemtas 79 idejas, kas ir vislielākais skaits, kāds līdz šim ir saņemts. Idejas šogad saņemtas no Mārupes pilsētas, Jaunmārupes, Babītes, Spilves, Piņķu, Dzilnuciema, Salas, Tīraines un Tēriņu apkaimes iedzīvotājiem.

Atbilstoši nolikumam idejas izskatīs konkursa vērtēšanas komisija. Tās, kas atbildīs kritērijiem, tiks vērtētas divās kategorijās: lielo projektu kategorijā – finansējums līdz 100 000 eiro par vienu projekta ideju, paredzot šiem projektiem kopējo budžetu līdz 300 000 eiro, – un mazo projektu kategorijā, kur finansējums ir līdz 15 000 eiro par vienu projekta ideju, ar kopējo finansējuma atbalstu līdz 70 000 eiro. Balsot par izvēlētajām idejām varēs septembrī.

Konkursa laika grafiks:

 • līdzdalības budžeta projektu ideju izvērtēšanas pirmā kārta – no 3. jūnija līdz 15. jūlijam;
 • līdzdalības budžeta projektu ideju izvērtēšanas otrā kārta – no 18. jūlija līdz 30. augustam;
 • sabiedrības balsojums – no 2. līdz 30. septembrim;
 • atbalstāmo līdzdalības budžeta projektu ideju saraksta sagatavošana iesniegšanai apstiprināšanai Mārupes novada pašvaldības domē – no 1. līdz 31. oktobrim;
 • Mārupes novada pašvaldības domes lēmuma par atbalstāmajām līdzdalības budžeta projektu idejām pieņemšana – novembra sēdē;
 • konkursa rezultātu paziņošana – līdz šā gada 30. decembrim.

līdzdalības budžets vizualizācija

Jau trešo gadu Mārupes novada pašvaldība aicina iedzīvotājus iesniegt idejas līdzdalības budžeta projektu ideju konkursā.

Konkursā var piedalīties ikviens Mārupes novada iedzīvotājs, kurš sasniedzis 16 gadu vecumu un kuram ir idejas, kā uzlabot Mārupes novada infrastruktūru. Projekts paredz ieguldījumus pašvaldībai vai citai publiskai personai piederošā īpašumā, kā arī privātpersonai piederošā īpašumā gadījumos, ja ir saņemts īpašnieka saskaņojums. 

Pērn konkursā pēc iedzīvotāju balsojuma atbalstu ieguva 9 projektu idejas, kuras tiks īstenotas 2024./2025.gadā. Četras 2022.gadā atbalstītās konkursa idejas – bērnu laukuma “Krēsliņi” Spuņciemā atjaunošana, gājēju ceļa izbūve pār dzelzceļu Rīga - Jelgava pie Jelgavas ceļa, rotaļu laukuma izveide pie Mārupes Valsts ģimnāzijas un bērnu rotaļu laukuma atjaunošana Zeltrītu ielā Mārupē - jau realizētas 2023.gadā.

Šogad noteikts, ka konkursā tiks atbalstītas ne vairāk kā divas projektu idejas par bērnu rotaļu laukumiem – viena lielo projektu kategorijā un viena mazo projektu kategorijā.

Šī gada konkursā atbalstāmo līdzdalības budžeta projektu ideju īstenošanai paredzēts līdz 370 000 eiro divās projektu kategorijās:

 • Lielo projektu kategorijā – vienas idejas attīstībai finansējums līdz 100 000,00 eiro par vienu projekta ideju, paredzot šiem projektiem kopējo budžetu līdz EUR 300 000,00 eiro.
 • Mazo projektu kategorijā – vienas idejas attīstībai finansējums līdz 15 000,00 eiro par vienu projekta ideju, ar kopējo finansējuma atbalstu līdz 70 000,00 eiro.

Idejas apraksts jāiesniedz līdz 2024. gada 31.maija plkst. 23:59, aizpildot anketu, kas atrodama šeit, vai aizpildot veidlapu papīra formātā un nogādājot to vienā no pašvaldības klientu apkalpošanas centriem Mārupē, Daugavas ielā 29, vai Piņķos, Centra ielā 4.

Konsultācijas var saņemt, zvanot pa tālruņa numuru.: 67914377 vai rakstot e-pastu: lidzdaliba@marupe.lv.

Ar līdzdalības budžeta finansējuma palīdzību iedzīvotāji var īstenot kādu vēlamu un nepieciešamu ideju. Līdzdalības budžeta mērķis ir iesaistīt iedzīvotājus novada teritorijas attīstībā. Iedzīvotājiem ir iespēja pašvaldībai darīt zināmas savas vajadzības, arī tādas, kas svarīgas kādas konkrētas apkaimes iedzīvotājiem. Kopīgi atbalstot savai apkaimei nozīmīgu ideju, iedzīvotāji var nodrošināt tās īstenošanu.

Mārupes novada pašvaldības līdzdalības budžeta nolikums


Iesniegto ideju skaits iepriekšējos gados
2022. gadā2023. gadā
2851

 Īstenotās idejas 2023. gadā:

🏆Bērnu rotaļu laukuma atjaunošana Zeltrītu ielā

🏆Gājēju ceļa izbūve pār dzelzceļu Rīga – Jelgava pie Jelgavas ceļa 

🏆Rotaļu laukuma izveide pie Mārupes Valsts ģimnāzijas

🏆Bērnu laukuma "Krēsliņi" Spuņciemā atjaunošana

 

Tiks īstenotas 2024./2025. gadā:

🏆Nojume sporta parkā

🏆Stāvlaukuma sakārtošana Skultes ciemā

🏆Publiski pieejamu pludmales volejbola laukumu izbūve Jaunmārupē

🏆Kāpšanas sienas izveide Mārupes novadā

🏆Šūpoles bērniem ar īpašām vajadzībām

🏆Dzeramā ūdens brīvkrāns uz Mārupītes gatves promenādes

🏆Dabiskā pļava Mārupes pilsētas centrā

🏆Galda spēles Mazcenas bibliotēkā

 

Informācijai par konkursu var sekot Mārupes novada pašvaldības Facebook lapā vai marupe.lv

Konsultācijas var saņemt, zvanot pa tālr. 67914377 vai rakstot uz e - pastu lidzdaliba@marupe.lv.

Informācija par 2023. gada projektiem pieejama šeit.

 

2022. GADĀ IESNIEGTĀS IDEJAS

2022. GADĀ ATBALSTĪTĀS IDEJAS

Informācija sadaļā atjaunota 04.07.2024.