Tūrisms

Medema purva taka - ceļojums uz Aizspoguliju

taka

Medema purvam piemīt zināms šarms. Kur gan vēl vari iebrist līdz ceļiem reibinošos vaivariņos, vienlaikus vērojot galvaspilsētas televīzijas torni un lidmašīnas virs galvas? Esi reizē acīmredzamā pilsētas tuvumā, bet vienlaikus dabas skaņu un smaržu ieskauts. Līdz šim Medema purvs ir bijusi kā slēpts dārgakmens, zināms vien tiem drosmīgajiem, kas nevairījās forsēt ūdeņiem bagātus grāvjus un krūmājus. Ar prieku varam teikt, ka šis dārgakmens ir ne vien pieejams visiem purvu un dabas mīļotājiem, bet vēl vairāk – Medema purvs ir kļuvis par sava veida Aizspoguliju, kur purva ekosistēmas dažādības iepazīšanu aizraujošu dara Latvijas mērogā unikāli dizaina elementi, kuri rotaļīgi apspēlē dabas un arhitektonisko formu mijiedarbību.

Medema purvs

Maršruta sākums - Vētras, Medema purvs, GPS 56.874792, 23.999709. Lai tiktu līdz pirmajam takas labiekārtojumam (tiltiņam), jāorientējas pēc dzeltenbaltajām marķējuma zīmēm uz kokiem, kur šīs zīmes palīdzēs orientēties arī visā pārējā maršruta garumā līdz pat atpūtas platformai, kas atrodas pie ezeriņa takas galā.

Jāņem vērā, ka taka nav piemērota pastaigai ar ratiem (sausā laikā ar tiem iespējams pārvietoties tikai līdz pirmajai tiltiņa vietai, kas šķērso Neriņas upīti), jo maršruts ved cauri mežam un purvainākām vietām. Tāpat arī mitrākā laikā ieteicams vilkt pārgājiena apavus.

Maršruta aptuvenais garums turp un atpakaļ - 4,5 km.

Takas karte ar sākumpunktu GPS 56.874792, 23.999709.

Uzvedības noteikumi.

Medema purvs

Medema purva taka labiekārota projekta “Pastaigu takas labiekārtošana Medema purvā” (Nr. 22-04-AL04- A019.2205-000001) ietvaros. Projekts īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020. gadam pasākumā „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju”. Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu administrē Lauku atbalsta dienests. Projekta īstenošanā investēti 41 108 EUR. No tiem 90% līdzfinansē Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai. Vairāk informācijas par projektu šeit.