Sabiedrība

Mārupe mūsu mājas

 

rezultati

2022. gada 1. decembrī tika izsludināts Mārupes novada pašvaldības konkurss “Mārupe – mūsu mājas 2023”, kura mērķis ir uzlabot dzīves vides kvalitāti novadā un veicināt novada iedzīvotāju iniciatīvu, paredzot iedzīvotāju iesaistīšanos un līdzdalību sabiedriski nozīmīgu projektu īstenošanā.

Sabiedrības balsojumam tika nodoti 14 projekti. Balsojums noslēdzās 7. martā, nosakot šī gada uzvarētājus un pašvaldības finansējuma ieguvējus: 
 
  • Tīraines apkaimes festivāls „ Svētki mazās Mārupītes krastos!” (biedrība Mārupes BMX klubs);
  • Mārupes aukstumpeldētāju aktivitātes 2023/2024 (Elīna Puncule);
  • Bezmaksas aerial (gaisa) jogas un sporta treniņi Mārupes novada iedzīvotājiem un sportisks, ģimenēm draudzīgs pasākums Lapsās projekta noslēgumā (Maija Titava);
  • Lieldienas Skultē 2024 (Anete Sinkeviča);
  • Tautas skrējiens “Mārupe 2023” (biedrība “Jaunmārupe skrien!”);
  • “Dabas spēles - rogainings” (Ginta Šenfelde);
  • “M-up podkāsts” (Einārs Ervīns Deribo);
  • Podkāsts “Mārupes uzņēmēju pieredzes stāsti” – 10 epizodes, kas iedvesmos Tevi uzsākt un attīstīt uzņēmējdarbību – otrā sezona! (biedrība Mārupes uzņēmēji).

Papildus informācija pieejama pie Attīstības un plānošanas nodaļas projekta vadītājas Kristīnes Štrālas pa tālruni 67914377 vai e-pastu kristine.strala@marupe.lv

 

KAS IR PROJEKTS "MĀRUPE MŪSU MĀJAS"?


BALSOJUMAM TIKA NODOTI SEKOJOŠI PROJEKTI:

 Projekta aprakstsNorises vietaPieprasītais finansējums, EURIesniedzējs
pirmais

Apmācību cikls “Ģimenes pirtsdiena”

Iepazīsti latviskās pirts tradīcijas un pirts procedūras divās tematiskās nodarbībās! Siesim pirts slotas, apgūsim pēršanas tehnikas, gatavosim augu skrubīšus un runāsim par bērniem pirtī, kontrastiem, pirtsslotu veidiem u.c. Nodarbību noslēgumā - nodarbībā apgūto iemaņu prakse pirtiņā!

Viesu māja “Dālderi” Babītes pag.2500Laila Plātere
otrais

Podkāsts “Mārupes uzņēmēju pieredzes stāsti”

Mārupes uzņēmēju podkāsta otrā sezona 10 epizodēs būs vērtīgs informācijas un iedvesmas avots tiem novada iedzīvotājiem, kas vēlas uzsākt savu biznesu vai pacelt to nākamajā attīstības līmenī. Mārupes novada uzņēmēju pieredzes stāsti, noderīgi padomi, kā izvairīties no kļūdām, kas jāņem vērā 2023. gadā, attīstot savu biznesu, kā plānot procesus uzņēmumā un strādāt atbilstoši Latvijā un Mārupē esošajiem apstākļiem uzņēmējdarbībā 2023.-2024.gadā.

Digitālā vide2500Silvestrs Savickis
tresais

Nodarbību cikls jauniešiem "Šeit un tagad"

Četru dienu praktisko nodarbību cikls, kurā kopā ar jauniešiem radīsim klusumu sevī un sev apkārt, aicinot būt apzinātiem, redzēt, pamanīt, sajust, būt pilnībā klātesošiem. Mācīsimies atrast mieru mūsdienu tik satraucošajā un steidzīgajā pasaulē caur neformālās izglītības metodēm, apzinoties elpu, ķermeni, domas, vārdus un kustības.

Jauniešu centrs "Hēlijs", Mārupe1377Marta Reihmane
ceturtais

Festivāls “Vasara drošībā” 

Festivālā "Vasara drošībā" tiks apmācīti Mārupes novada jaunieši vecumā no 14 - 17 gadiem dažādos ar drošību, fizisko un garīgo veselību saistītos jautājumos, lai savas prasmes un zināšanas nodotu jaunāko klašu skolēniem, skolēniem ar iekļaujošo izglītību un viņu vecākiem. Divu dienu garumā jaunieši gan ar, gan bez īpašām vajadzībām varēs praktiski, piedaloties dažādās jauniešu organizētās stacijās un pasākumos, apgūt pirmās palīdzības pamatus ikdienišķās situācijās, apgūt ceļa satiksmes noteikumus reālās situācijās, gan arī nokārtot CSDD organizētu eksāmenu.

Mārupes pamatskola, Tīraine2490Biedrība “Kopā savā novadā”
piektais

"M-up podkāsts"

Podkāstu sērija par jauniešu iespējām Mārupes novadā, veicinot jauniešu līdzdalību gan iekļaušanās veicināšanā (jaunieši no Ukrainas, jaunieši no attālākām apdzīvotām vietām ārpus novada centra), gan katra individuālā jaunieša kā personības attīstība (kompetences, prasmes, karjeras izglītības, brīvprātīgais darbs). 

Digitālā vide2475Einārs Ervīns Deribo
sestais

Tīraines apkaimes festivāls „ Svētki mazās Mārupītes krastos!”

Dienas garumā pozitīvā atmosfērā ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties ģimenēm draudzīgās aktivitātēs un ilgtspējīgās praktiskās darbnīcās, meistarklasēs un izzinošās lekcijās, iepazīstot kaimiņus un Tīraines apkaimi, daloties prasmēs un apgūstot jaunus paradumus. Tīraines apkaimes festivāls būs svētki lieliem un maziem! Pasākuma tēmas: vēsture, vide, veselība un draudzība.

Kungu iela, Tīraine2500Guntis Ruskis
septitais

Pārgājieni "Iepazīsti putnus Mārupes novadā"

Divi aizraujoši pārgājieni kopā ar ornitologu, lai iepazītu putnus dabā. Pirmais pārgājiens norisināsies Babītes ezera apkārtnē, kura noslēgumā dalībniekus gaida neliela lekcija un nodarbība Annas koku skolas telpās. Otrajā pārgājienā dosimies meklēt novada jauno simbolu - pupuķi! Pārgājiena noslēgumā pavāra meistarklase, uzburot maltīti no apkārtnē atrodamiem produktiem! 

Mārupes novads2496Miķelis Jakunovs
astotais

Tautas skrējiens „Mārupe 2023”

Tautas skrējiens „Mārupe 2023” LVS sertificētā 5 km trasē Mārupes novadā, kurš jau kļuvis par tradīciju, aicina piedalīties kā lielos, tā mazos novada iedzīvotājus. Šī ir lieliska iespēja sportistiem uzlabot savus personīgos rekordus, kas tiks publicēti Latvijas Vieglatlētikas Savienības lapā. Tā būs lieliska iespēja veselīgi un aktīvi pavadīt brīvo laiku ģimenes, draugu un novadnieku lokā! Tiekamies skrējienā!

Jaunmārupe2497,70Biedrība "Jaunmārupe skrien"
devitais

HYPE 3X3

Iedibinot jaunas hokeja tradīcijas, plānoti divi ātri un dinamiski hokeja turnīri.   Hokeja turnīrs 3x3 formātā bērniem, kuri dzimuši 2012-2013. gadā, turnīrā piedaloties 6 komandām, no kurām vismaz divas ir no ārvalstīm, kā arī hokeja turnīrs 3x3 pieaugušiem, kurā piedalās 6 komandas, tostarp divas no ārvalstīm. Spēles varēs vērot gan klātienē, gan tiešsaistē. 

Mārupe/ Piņķi2500Konstantins Ovčiņņikovs
desmitais

Lieldienas Skultē 2024

Kas ir aizrautīgākie Lieldienu svinētāji, sagaidītāji? Kam visvairāk patīk svinēt Lieldienas? Kas visvairāk gaida Lieldienu zaķi? Protams, tie ir bērni. Čaklajām bērnu rociņām būs iespēja pagatavot  radošos darbiņus no dažādiem materiāliem – salvetēm, auduma, papīra, spalviņām – zīmēt, veidot, aplicēt! Rosīgs Lieldienu pasākums Skultē!

Skulte2176Anete Sinkeviča
vienpadsmitais

“Dabas spēles - rogainings”

Turpinot 2022.gadā uzsākto orientēšanās apmācību projektu “Dabas spēles - orientēšanās”, šogad gan lielus, gan mazus iepazīstināsim ar orientēšanās paveidu - rogainingu. Trīs apmācību/aktīvās atpūtas pasākumos Spuņciemā, Jaunmārupē un Dzilnuciemā ikvienam būs iespējams apgūt orientēšanās un rogaininga pamatus. Īpaša aktivitāte arī pašiem mazākajiem (3 - 6 gadus veciem bērniem) - "Krāsu spēle". Lai aktīva atpūta dabā un orientēšanās sports kļūst par labu ceļabiedru ikviena ikdienā!

Spuņciems, Jaunmārupe, Dzilnuciems2500Ginta Šenfelde
divpadsmitais

Aerial (gaisa) jogas un sporta treniņi

No 2023.gada jūnijam līdz septembrim ciematā Lapsas, bērnu un pieaugušo vingrošanas laukumā, ikvienam interesentam būs iespēja apmeklēt bezmaksas treniņus, izmēģinot vēl iespējams nezināmu sporta veidu - aerial (gaisa) jogu, kā arī fiziskās sagatavotības treniņus sertificētas treneres pavadībā. 

Lapsas2500Maija Titava
trispadsmitais

Džudo diena Mārupē 2023

Džudo ietver cilvēka garīgo un fizisko īpašību attīstību, dažādu uzbrukuma un aizsardzības paņēmienu apmācību, audzināšanas procesu, kura mērķis ir pilnveidot cilvēku kā personību. Pasākums "Džudo diena Mārupē 2023" ļaus ielūkoties džudo daudzveidīgo paņēmienu pasaulē. Džudo sacensības bērniem un jauniešiem kļuvušas jau par ikgadēju tradīciju. 

Tīraine2371,25Andrejs Rebrovs
pedejais

Mārupes aukstumpeldētāju aktivitātes 2023/2024

Rūdīšanās un aukstumpeldes gūst aizvien lielāku popularitāti, bet, lai rūdīšanos uzsāktu pareizi un droši, kā arī iedrošinātu mārupiešus aukstumpeldes izmēģināt, plānots atraktīvs aukstumpeldēšanas sezonas atklāšanas pasākums un kā arī atkārtoti organizēt Ziemas peldēšanas sacensības. 2023. gada sākumā aizvadītās I Ziemas peldēšanas sacensības Mārupē pulcēja dalībniekus no visas Latvijas. Labām tradīcijām ir jāturpinās!

Mārupe2500Elīna Puncule

 

Informācija sadaļā atjaunota 30.03.2023.