Rīga - Jaunmārupe

Posma garums - 17 km

Šis posms mūs ved ārā no Rīgas. Pilsētu atstāsim, izmantojot veloceliņus un ejot cauri parkiem un mierīgiem dzīvojamiem rajoniem, nekur neredzot Rīgas industriālo pusi.
Posms sākas pie Sv.Jēkaba katedrāles. No katedrāles ieejas dodamies pa kreisi pa Klostera ielu, tad pa labi pa Mazo Pils ielu, no kuras pēc pāris metriem nogriežamies pa kreisi pa Mazo Miesnieku ielu. Krustojumā ar Pils ielu dodamies pa kreisi, līdz nokļūstam Doma laukumā. Šķērsojam Doma laukumu, turoties labajā pusē, aiz Doma baznīcas nogriežamies pa labi Jaunielā. Tālāk pagriežamies pa kreisi uz Krāmu ielu, kas noved mūs līdz Kaļķu ielai, kur nogriežamies pa labi un nonākam Rātslaukumā. Pagriežoties pa labi un turoties Rātslaukuma labajā pusē, dodamies uz Daugavas pusi, pa gājēju pāreju šķērsojam 11.Novembra krastmalu un dodamies pāri Daugavai pa Akmens tiltu.
Pēc tilta turpinām iet taisni pa Uzvaras bulvāri. Pēc 750m aiz VIRŠI degvielas uzpildes stacijas pa kreisi atdalās Ojāra Vācieša iela, nogriežamies pa to un turpinām iet nākamos 670m. Iela ved caur klusu parku, pēc 600m savienojas ar Uzvaras bulvāri, kur pēc 70m nogriežamies pa kreisi pa jaukajiem Arkādijas parka celiņiem. Pēc 300m šķērsojam Ojāra Vācieša ielu, vēl pēc 50m nogriežamies no ielas pa labi pa celiņu un turpinām iet gar Māras dīķi, līdz dīķis un arī taciņa beidzas pie Mārupes ielas.
Pa gājēju pāreju šķērsojam Mārupes ielu un turpinām iet taisni pa celiņu gar dzīvojamām mājām. Apmēram pēc 230m pa kreisi būs atkritumu konteineri, mēs turpinām iet taisni vēl apmēram 300m, līdz šķērsojam Mārupīti. Vēl pēc 150m celiņš izved zem dzelzceļa sliedēm. Pēc 300m celiņš izved zem Kārļa Ulmaņa gatves, tālāk mēs vēlreiz šķērsojam Mārupīti. Tūlīt nogriežamies pa kreisi pa gājēju celiņu. Pēc 150m sasniedzam Spirgus ielu, pa kuru nogriežamies pa kreisi, un vēl pēc 150m sasniedzam Kantora ielu.
Turpinām iet pa riteņbraucēju celiņu, pa kuru veiksim nākamos 1,8km gar Mārupīti. Apmēram pēc 800m celiņa labajā pusē būs akmens skulptūru dārzs, kur var gan aplūkot skulptūras, gan atpūsties. Tālāk celiņš šķērso 2 ielas, līdz beidzas pie Dauguļu ielas, pa kuru nogriežamies pa kreisi.
Pēc 600m Dauguļu iela beidzas, nogriežamies pa labi. Pa kreisi no mums paliek Laimdotas iela, mēs nogriežamies pa kreisi nākamajā – Rožleju ielā. Turpinām iet pa Rožleju ielu un šķērsojot Pededzes ielu un turpinām iet taisni, tagad jau pa Abavas ielu. Abavas ielas galā nogriežamies pa kreisi un uzreiz pa labi, turpinot iet pa gājēju celiņu līdz Daugavas ielai un rotācijas aplim. Pa gājēju pāreju šķērsojam Daugavas ielu, nogriežamies pa labi un turpinām pa gājēju celiņu līdzās Mārupītes gatvei. Pēc 600m nogriežamies pa labi pa Rožu ielu.
Krustojuma otrajā pusē atrodas neliela kafejnīca un veikals, vienīgie līdz posma beigām Jaunmārupē. Pa Rožu ielu turpinām nākamos 6km, līdz tā beidzas, izvedot uz P132 autoceļa. Sasniedzot autoceļu, nogriežamies pa kreisi un turpinām virzīties pa gājēju/riteņbraucēju celiņu. Pa viaduktu šķērsojam A5 un pagriežoties pa kreisi (joprojām pa gājēju/riteņbraucēju celiņu) nokļūstam pie gājēju pārejas, un pēc tās šķērsošanas turpinām ceļu taisni pa Mazcenu aleju pa kreisi, virzienā uz Jaunmārupi.
Sasniedzot Jaunmārupi, izejam pa apakšu savienotām skolas ēkām un pirmajā ielā nogriežamies pa kreisi. Ejam pa ielu gar parku, gar dīķi, aiz dīķa nogriežamies pa labi. Tālāk dodamies gar bērnu laukumu un vēl vienu dīķi līdz Mazcenu alejai, kur tūlīt pa kreisi atrodas naktsmājas Laura, kas ir šī posma beigas.
Ja plānojat nakšņot kempingā "Mūsu draugiem", tad turpiniet 1,5km iet taisni uz priekšu, līdz pa labai rokai ieraudzīsiet kempinga mājiņas. Tur griezieties pa labi.

Posma konsultants – Anita, WhatsApp vai SMS, +371 26409909, e-pasts: ancenite@inbox.lv.

Drukāt PDF

Posma GPX un KML faili, kā arī plašāka informācija par maršruta pieturpunktiem un zīmogu saņemšanas vietām pieejama ŠEIT.

Camino ceļš