Tūrisms

Mārupes pilsēta

Atbilstoši Administratīvi teritoriālajai reformai no 2022. gada 1. jūlija Mārupei piešķirts pilsētas statuss. 

Mārupes pilsēta robežojas ar Rīgas pilsētu un Bieriņu purvu, ietver vēsturiskos Tēriņus, Ozolciemu, Zubiķciemu un Petriņciemu, prakstiski sakrīt ar sākotnējo Mārupes pagasta teritoriju 20. gs. 20. - 30. gados.

Mārupes pilsētas centrā atrodas Mārupes novada pašvaldības ēka un Mārupes Kultūras nams.

Zemāk smelies 4 idejas vietām, ko apskatīt un apmeklēt Mārupes pilsētā. Par vēl citām apskates un izklaides vietām vari uzzināt šeit.

Lejupielādēt Mārupes pilsētas kartes failu

Karte

 

Mārupes novada Tūrisma informācijas un amatu māja

Mārupes novada Tūrisma informācijas un amatu māja atrodas pašā Mārupes centrā, Bebru ielā 10. Tā ir vieta, kur pieejama plaša informācija par tūrisma piedāvājumu un brīvā laika maršrutiem Mārupes novadā un tuvākajā Pierīgā, kā arī šeit ir iespējams iepazīties ar vairāku Mārupes novada mājražotāju, amatnieku un mākslinieku darinājumiem, smeļoties idejas lieliskām un oriģinālām dāvanām.

Tūrisma informācijas un amatu mājā atradīsi dažādus tematiskos auto un velo maršrutus, tādējādi iepazīstot un apceļojot gan pašu Mārupes novadu, gan arī citus tuvējos Pierīgas novadus. Tāpat arī šeit ikviens interesents var iegūt informāciju par Mārupes novada tūrisma objektiem un to piedāvājumiem.

Tūrisma informācijas mājas pievienotā vērtība ir tās apvienojums ar amatu māju, kurā vari iepazīt vietējo mājražotāju, amatnieku un mākslinieku darinājumus. Ja radīsies interese par kādu no apskatāmajiem darinājumiem, ar prieku sniegsim detalizētāku informāciju par meistaru un iespējām produktu iegādāties. Informācija par meistariem pieejama arī mūsu mājaslapas sadaļā "Radīts Mārupē".

tiuam


Mārupes Kultūras nams

Mārupes Kultūras nama un novada Domes ēkas ir vēsturiskas – tās pamatakmens likts 1936.gada septembrī ar mācītāja svētību. Ēka celta kā Aizsargu nams par Aizsargu organizācijas līdzekļiem uz pagasta vecākā Jāņa Rozenberga un viņa sievas Minnas Rozenbergas – pagasta aizsardžu priekšnieces dāvātā zemes gabala.

Mūsdienās tā būtiski paplašināta ar divstāvu piebūvi pašvaldības un citu speciālistu darba telpām. Pie ēkas iekārtota ainaviska atpūtas vieta ar dekoratīvu dīķīti, strūklaku, apstādījumiem un soliņiem. Ēkas apkārtnē attīstījies dažādu pakalpojumu piedāvājums – pieejami vietējie veikali, zemnieku tirgus, vairākas kafejnīcas, pasts, aptieka, bankomāts un citas vietas. 

Mārupes Kultūras namā regulāri tiek rīkoti dažādi pasākumi

Kultūras nams


Mārupes Ledus halle

Mārupes ledus halle atklāta 2017.gadā. Ēkas skatītāju tribīnēs ietilpst 250 sēdvietas un 100 stāvvietas. Papildus sporta nodarbībām skolēniem un sporta klubiem, ēkā tiek piedāvāta gan ledus īre, gan publiskā slidošana, ar kurai pieejamajiem laikiem iespējams iepazīties halles mājaslapā. Ēkā atrodas arī hokeja inventāra veikals, kurā iegādāties visu nepieciešamo hokejam un slidošanai. Darbojas slidu asināšanas un ekipējuma remonta darbnīca. Fitnesa centrā ”Kiwi fitness” iespējams izmēģināt jaunākās paaudzes trenažierus, savukārt SIA “Baltijas Fizioterapija” piedāvā plaša profila rehabilitācijas pakalpojumus. Ledus hallē atrodas arī kafejnīca „Rink Cafe”, kurā ikviens sportists un sporta centra apmeklētājs var ieturēt maltīti.

Ledus halle


Velomaršruti

Velo izbraucieni ir lielisks veids, kā apvienot apkārtnes iepazīšanu ar veselīgām nodarbēm. Mārupes centrs ir sākumpunkts vairākiem velomaršrutiem, tādēļ izvēlies maršrutu, kas piesaistījis Tavu uzmanību visvairāk, un dodies izzinošā braucienā! Ar velomaršrutiem iespējams iepazīties šeit

Velomaršruts