Tūrisms

Salas pagasts

Salas pagasts veldzēs ar ūdens aktivitāšu daudzveidību. Nododies Salas pagasta vilinājumam, izmēģinot dažādas aktīvās atpūtas iespējas Babītes ezera un Lielupes ūdeņos, nogaršo tepat audzētos arbūzus un melones, kā arī izzini Latvijā iemīļotā teātra un filmu zvaigznes Eduarda Pāvula dzīves mirkļus. Tas viss tepat pie mums - Salas pagastā.

Zemāk smelies 5 idejas brīva laika pavadīšanai Salas pagastā. Par vēl citām apskates un izlaides vietām vari uzzināt šeit.

Babītes Kultūrizglītības centra filiāle Salas pagastā "Vietvalži"

Kultūrizglītības centrs “Vietvalži” ir vieta, kur iespējams uzzināt par Salas un Babītes pagastu vēsturi, kavēties Latvijā iemīļota teātra un filmu zvaigznes Eduarda Pāvula dzīves mirkļos pastāvīgā, interaktīvā ekspozīcijā, apmeklēt vai organizēt pasākumus, aplūkot dažādas izstādes. Kultūrizglītības centrs Salas pagastā atrodas klusā vietā, bijušajā Salas pagasta valdes jeb pagastmājas ēkā. Pagastu vēsturi iespējams iepazīt modernā digitālajā ekspozīcijā “Burvju spogulis”, kas ik gadus tiek papildināta. “Vietvalžu” skvērā ir apskatāma āra ekspozīcija “Leģendu sargi”, kurā ar neparastu skulptūru palīdzību atainotas Salas un Babītes pagastu leģendas un nostāsti, kā arī vides objekts “Sīpols” – Salas pagasta simbols. Kultūrizglītības centra divos stāvos ir izvietota zāle ar skatuvi (ietilpība – līdz 100 sēdvietām), izstāžu zāle (pastāvīgā ekspozīcija, maināmo izstāžu zāle) un telpas citām kultūras aktivitātēm. “Vietvalžos” tiek piedāvāts gida/ ekskursiju organizatora pakalpojums gan ekskursijām kultūrizglītības centra ekspozīcijās, gan Salas, Babītes un citos Pierīgas pagastos.

Vietvalži

 


Varkaļu osta

Varkaļu Osta kļuvusi par tikšanās vietu atpūtniekiem, makšķerniekiem, ūdenssportistiem un kuģotājiem. Tā atjaunota vietā, kur senāk bijusi Varkaļu pārceltuve, kura nodrošināja vietējo Salas pagasta iedzīvotāju nokļūšanu uz kūrortpilsētu Jūrmalu. Apmeklētājiem tiek piedāvātas dažādas aktīvās atpūtas iespējas - burāšanas apmācības, ūdenssporta inventāra noma, atpūta makšķerniekiem, pasākumu organizēšana, vizināšanās ar retro koka laivām un citi pakalpojumus. Tāpat arī Varkaļu Osta piedāvā pirts un nakšņošanas pakalpojumus. Tiek piedāvātas arī laivu un kuteru vasaras stāvvietas, kā arī laivu uzglabāšana slēgtās telpās ziemā. 

Varkaļu osta


Salas Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskā baznīca

Salas sv. Jāņa draudze dibināta 1658. gadā. Pašreizējais dievnams celts pēc ievērojamā arhitekta J.D. Felsko projekta 1870. gadā. Baznīcas plānojums ir līdzīgs citām J.D. Felsko projektētajām baznīcām. Baznīcā ir apskatāma mākslinieka J.J. Dēringa 1872. gadā darinātā altārglezna “Kristus pie krusta”. 1979. gadā glezna tika nozagta, taču vēlāk darbu atrada un restaurēja. Sv. Jāņa baznīcai pieder viens no vecākajiem un skaistākajiem Svētā Vakarēdiena kausiem.

Salas pagasta baznīca


Ūdenssporta un atpūtas centrs "Stūris"

Starp Rīgu un Jūrmalu pasakainā Lielupes ielokā atrodas viens no labākajiem Latvijas ūdenssporta centriem “Stūris”. Ūdenssporta un atpūtas centrs “Stūris” piedāvā dažādas atpūtas un izklaides iespējas - braukt ar ūdensslēpēm, veikot, apgūt lidslēpi (sky ski), pārvietoties pa ūdeni uz SUP dēļa, izklaidēties šļūcot aiz laivas uz piepūšama pūšļa, nomāt makšķerēšanas laivas, rīkot pasākumus, lēkāt uz batuta, spēlēt pludmales futbolu un volejbolu. “Stūrī” sev nodarbi atradīs kā ūdenssporta entuziasti ar stāžu, tā arī iesācēji, līdzjutēji, draugi un ģimenes locekļi – no vismazākajiem līdz pat senioriem.

Stūris


Babītes ezers 

Babītes ezers ir 7. lielākais ezers Latvijā. Ezerā ir liela zivju sugu daudzveidība. Babītes ezers ir arī viena no 10 izcilākajām putnu novērošanas vietām Latvijā. Ezers ir nozīmīga ūdensputnu ligzdošanas, spalvu maiņas un atpūtas vieta putnu caurceļošanas laikā. Konstatētas 184 putnu sugas, no kurām 36 ligzdo ezerā. Nozīmīgākās aizsargājamās putnu sugas, kas novērotas: pļavu lija, lauku lija, gugatnis, grieze un purva tilbīte. 

Babītes ezers