Uzņēmējdarbība

Uzņēmēju dienas 2020

cover

Mārupes novada dome, biedrība “Mārupes uzņēmēji”, “Biznesa Vēstniecība” un biedrība "Pierīgas partnerība" aicina apmeklēt “Mārupes novada Uzņēmēju dienas 2020” pasākumus un seminārus, kas norisināsies Mārupes novadā laika periodā no 2020.gada 19. līdz 23.oktobrim. Nedēļas ietvaros interesentiem tiek piedāvāta iespēja smelties zināšanas, apmeklējot dažādus seminārus, gūt iedvesmu un mācīties no citu pieredzes. Noslēdzot nedēļu, svinīgi tiks pasniegtas Mārupes novada uzņēmēju gada balvas.

Programma


No 19.oktobra līdz 23.oktobrim


Bezmaksas Konsultācijas personāla jautājumos

“MyHR” Daiga Vintere - personāla atlases un vadības partnere

“Biznesa Vēstniecība”, Tīraine, Jelgavas ceļš 3, Mārupes novads

Iespēja apmeklēt individuālas konsultācijas visas nedēļas ietvaros noteiktos laikos iepriekš piesakoties.

Pieteikties zvanot pa mob.t. 26539632 vai rakstīt e-pastu: daiga@mhr.lv

Tiek piedāvātas bezmaksas konsultācijas personāla vadība – personāla atlasē uzņēmumu īpašniekiem/ vadītājiem, kuru darbinieku skaits ir vismaz 5 darbinieki.

Uzņēmumu izaicinājums ir spēja efektīvi strādāt dinamiskā vidē, veiksmīgi konkurēt un sasniegt izvirzītos mērķus. Lai to varētu nodrošināt svarīgi darbiniekos noturēt augstu motivāciju un vēlmi pēc sasniegumiem. Taču bieži vien sasniegt labus rezultātus neļauj savstarpējo attiecību kvalitāte, kā arī neskaidri definētas atbildību robežas, neskaidri mērķi emocionālie un psiholoģiskie aspekti. Nereti tik vienkārši, kā īstie darbinieki īstajās vietās.


19.oktobris


17:00-19:00

Paneļdiskusija “COVID izaicinājums uzņēmējiem – iedvesmas stāsti”

Dalībnieki – AS “Madara Cosmetics”, SIA “Printful Latvia”, SIA “SilJa”, SIA “Mārupes Hercogs”, forums “Līdere”

Biznesa Vēstniecība, Tīraine, Jelgavas ceļš 3

Covid ierobežojumi bez šaubām skāruši visu pasauli un to ietekmi vairāk vai mazāk izjutuši visi, bet šajā diskusijā esam aicinājuši piedalīties uzņēmējus, lai uzzinātu kā COVID19 ietekmējis uzņēmējdarbību Mārupes novadā. Bijušas gan lielas veiksmes un izrāvieni uzņēmējdarbībā, gan kritikas situācijas, kas rezultējušās ar zaudējumiem, darbinieku atlaišanu un būtisku mācību gūšanu, tāpat citi uzņēmēji atraduši jaunas darbības nišas vai pārkvalificējušies. Uzņēmēji visos laikus bijuši sīksti ļaudis un veiksmīgāk vai mazāk veiksmīgi, bet tāpat arī šai krīzei tiks cauri, tāpēc tie – visi pieci būs iedvesmas stāsti! Uzklausīt stāstus varēsiet paneļdiskusijā gan klātienē (vietu skaits ierobežots un sekosim līdzi aktuālajiem pulcēšanās noteikumiem), gan sekot līdzi diskusijas norisei tiešsaistē un neiztrūkstoši uzdot jautājumus uzņēmējiem.

Dalībnieki:

A/S “Madara Cosmetics”, Rūta Skujeniece - Eksporta attīstības vadītāja

SIA “SilJa”, valdes locekle, Silva Jeromanova-Maura

SIA “Printful Latvia”, mārketinga vadītājs, Raitis Puriņš

SIA “Mārupes Hercogs”, valdes loceklis, Andris Rūmītis

Forums Līdere, valdes locekle, Solvita Kabakova

Dalība pasākumā ir bez maksas

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta. PIETEIKTIES ŠEIT

Tiks nodrošināta arī tiešraide


20.oktobris


Pārcelts! Par norises laiku informēsim!

11:00-14:00

Rīta kafija uzņēmējiem

Biznesa Vēstniecība, Tīraine, Jelgavas ceļš 3

Dalībnieki - Mārupes novada uzņēmēji, pašvaldības un biedrības “Mārupes uzņēmēji” pārstāvji

Sarunas ar uzņēmējiem par iespējām un aktuālajiem jautājumiem Mārupes novada uzņēmējdarbības vides attīstībai un izaugsmei.

Tikšanās laikā, kopā ar vēl citiem uzņēmējiem un attīstītājiem, ir paredzēts pārrunāt iespējamos un aktuālos jautājumus par uzņēmējdarbības vides attīstību un izaugsmi Mārupes novadā.

Uzzināt uzņēmēju viedokli par uzņēmējdarbības attīstību un izvēli veicināt to Mārupes novadā. Saprast uzņēmēja vajadzības, lai iespēju robežās rast risinājumus / palīdzēt aktuālajās problēmās, kas ir risināmas no pašvaldības puses. Informēt uzņēmējus par iespējamiem atbalstiem. Mainīties viedokļiem par iespējamo turpmāko sadarbību veiksmīgas uzņēmējdarbības attīstībai Mārupes novadā.

Ar ielūgumiem


21.oktobris


Pasākums atcelts!

16:00-19:00

Domnīca “Līderes kods”

Mārupes Kultūras namā, Daugavas iela 29, Mārupes novads

Organizē biedrība “Līdere”

"LĪDERES KODS" mērķis ir noskaidrot Latvijas sievietes – uzņēmējas spēka formulu, vērtību, dzīves un darba pamatvērtību kodu.

Aicinām Mārupes uzņēmējas piedalīties domnīcā un kopīgā Latvijas līderes koda izveidē.

Mārupē tiks atklāta “LĪDERES KODS” ceturtā sezona un  notiks jau piecpadsmitā projekta domnīca. Šoreiz biedrība “Līdere” vēlas pulcināt Mārupes novada sievietes uzņēmējas, lai mudinātu nosaukt sev svarīgus dzīves un darba principus.

Brīvā atmosfērā diskutēsim par vērtībām, kas palīdz veidot un attīstīt savus uzņēmumus, palīdz nepadoties un dod drosmi pretoties grūtībām un virzīties uz priekšu. Uzklausīsim Mārupes novadā mīlētu un cienītu uzņēmēju stāstus un kopīgi secināsim, kas mūsu valsti dara stipru!

Nav būtiski vai Jūsu uzņēmumā Jūs esat nodarbināta viena, vai Jums ir izdevies uzbūvēt lielu un stabilu uzņēmumu, kas dod darbavietas daudziem novada iedzīvotājiem – mēs ar prieku gaidīsim katru no Jums, jo tikai kopā mēs varam izveidot diskusiju un atrast mūsu kopīgās un atšķirīgās vērtības, tādējādi izveidojot patieso “LĪDERES KODU”, visā tā krāsu bagātībā.


22.oktobris


10:00-13:00

REĢIONA FINANSES reģiona uzņēmējdarbībai

“Biznesa Vēstniecība”, Tīraine, Jelgavas ceļš 3, Mārupes novads

Pasākumā tiks sniegt aktuālā informāciju par  iespējām esošajiem un potenciālajiem uzņēmējiem piesaistīt aizdevumus  arī  nebanku sektorā.

Pasākuma laikā piedalīsies Kooperatīvās krājaizdevumu sabiedrības  “Allažu saime”,  Rīgas KKS , biedrība “Rīgas reģiona attīstības biedrība”, attīstības finanšu institūcija Altum.

Darba kārtība pieejama šeit.

Lūdzam pieteikties pasākumam līdz 20.oktobrim šeit:  ej.uz/221020

Ir izstrādāta informatīva platforma Segums esošajiem un potenciālajiem uzņēmējiem, nebanku sektora finanšu aizdevējiem lauku reģionos, kuras mērķis ir informēt lauku uzņēmējus par finanšu aizdevumiem nebanku sektorā konkrētajā reģionā. Tāpat platforma nodrošina nebanku sektora aizdevēju informācijas izvietošanu par saviem pakalpojumiem konkrētajā reģionā.

Vairāk informācijas par projektu  https://www.pierigaspartneriba.lv/leader-sadarbiba/regiona-finanses/

Aktivitāte tiek īstenota projektā “Reģiona Finanses Reģiona attīstībai” (projekta nr.18-00-A019.332-000005) Lauku attīstības programmas 2014.—2020. gadam pasākuma “Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” ietvaros.


16:00-18:00

Cikls “Par 2 h zinošāks” lekcija "Izaicinājumi un iespējas jaunajā darba realitātē"

Lektore Annija Paula Ezergaile, ERDA, projektu direktore stratēģiskās personālvadības, komunikācijas un darba devēja zīmola izstrādes jautājumos

“Biznesa Vēstniecība”, Tīraine, Jelgavas ceļš 3, Mārupes novads

Baltijā 64% aptaujāto uzņēmumu norādījuši, ka pēc Covid-19 plāno organizēt darbu attālināti, kamēr ārpus Baltijas reģiona to neplāno darīt 52% uzņēmumu. Skatoties uz uzņēmumiem gan Latvijā, gan ārpus tās, ir skaidrs, ka esam jaunas realitātes sākumposmā, kad jāmainās būs gan darba videi, gan arī prasībām pret darbiniekiem un uzņēmumiem.

Kādas ir šīs galvenās pārmaiņas un ko vajadzētu darīt ikvienam no uzņēmumiem tās sastopot? Un vai attālinātais darbs ir vienīgās pārmaiņas, ar kurām saskarsimies tuvākajā laikā?

Par jaunās darba realitātes priekšrocībām un izaicinājumiem seminārā stāstīs Annija Paula Ezergaile, stratēģiskās personālvadības un komunikāciju uzņēmuma ERDA projektu direktore. Annija ir strādājusi gan pie darba devēja tēla stratēģiju veidošanas, gan piesaistes kampaņām, gan dažādiem iekšējās kultūras projektiem ar tādiem uzņēmumiem kā Latvenergo, BTA, Storent, Circle K, JYSK, Amber, Rail Baltica un citiem. 

Dalība pasākumā ir bez maksas

Iepriekšēja pieteikšanās obligāta. PIETEIKTIES ŠEIT


 23.oktobris


Pārcelts! Par norises laiku informēsim!

18:00-22:00

Mārupes novada uzņēmēju gada balva 2020

Mārupes Kultūras namā, Daugavas iela 29, Mārupes novads

Mārupes novada uzņēmēju dienu vakara pasākums ar svinīgu “Mārupes novada uzņēmēju gada balvas” pasniegšanas ceremoniju.

Ar ielūgumiem!


Informācija sadaļā atjaunota 19.08.2022.