Tūrisms

Marutas Raudes mākslas centrs

Marutas raudes porcelāna darbnīca
Lambertu iela 26, Mārupe, Mārupes novads
+371 29461978 (Alfs)

Sakarā ar COVID 19 vīrusa pandēmijas laikā noteiktajiem ierobežojumiem, Marutas Raudes mākslas centrā apmeklētāji netiek pieņemti.

Marutas Raudes mākslas centrā tiek piedāvāts iegādāties un pasūtīt porcelāna traukus un priekšmetus ikdienai un nozīmīgām jubilejām. Trauki oriģināli ir balti, bet var tikt bagātīgi dekorēti ar uzrakstiem un rotājumiem. Pasūtījumus lūdz veikt vismaz 2 nedēļas iepriekš. Darbnīca arī piedāvā nodarbības, ekskursijas un pasākumus studijā, par laiku iepriekš vienojoties.
Trauki tiek izgatavoti pēc mākslinieces Marutas Raudes dizaina un norādījumiem. Māksliniece Maruta Raude bija Latvijas Mākslas akadēmijas absolvente, kura gadu gaitā piedalījusies neskaitāmos starptautiskos mākslas simpozijos. Māksliniecei bijušas 14 personālizstādes, kā arī 11 grupu izstādes, viņas darbi minēti ārzemju mākslas grāmatās. Saņēmusi vairākas godalgas. Maruta Raude aizgāja mūžībā 2018.gada vasarā, bet viņas iedibinātās porcelāna mākslas tradīcijas turpina ģimene, saglabājot viņas piemiņu un turpinot cilvēkiem dot iespēju iegūt savā īpašumā kaut ko no šī baltā skaistuma.  

_NA_0413_0.jpg

_NA_0458.jpg

_NA_0468.jpg

Marutas Raudes mākslas centrs ir izveidojis porcelāna darbnīcu, kurā piedāvā:

  • Porcelāna trauku dekorēšanu ar dekoliem un apgleznošanu.
  • Figūru un trauku veidošanu no akmensmasas, apgleznošanu un apdedzināšanu.
  • Formu atliešanu, glazēšanu, apdedzināšanu un virsmas dekorēšanu (pilns porcelāna cikls).

Nodarbības orientējoši 2 stundas, bez vecuma ierobežojuma. Nodarbības vada keramiķe Agnese Čemme. Nodarbības mazās grupās, kas nodrošina pielāgošanos dalībnieku interesēm. Dalībniekiem tiek nodrošināti materiāli, krāsas un darbu apdedzināšana. Nodarbības notiek Lambertu ielā 26, Mārupē (7. un 55.autobuss, pietura "Lamberti").

M.Raudes_makslas_centrs_2.jpg

M.Raudes centrs

Marutas_trauki_VO_2220167_kartinai.jpg