Viedie risinājumi

Mārupes novada pašvaldības mobilā aplikācija

 

Mārupes novada pašvaldība novembra beigās laidusi klajā jaunu komunikācijas platformu - mobilo aplikāciju. Plānots, ka jaunā aplikācija atvieglos ikdienu novada iedzīvotājiem, uzņēmējiem un viesiem, ļaujot ērtā un ātrā veidā saņemt informāciju par norisēm novadā, veidot atgriezenisko saiti - sniegt ierosinājumus, piedalīties iniciatīvās un aptaujās, uzņēmējiem – reklamēt īpašos piedāvājumus u.tml.

Par mobilās aplikācijas nepieciešamību novadā domāts jau sen. 2021. gada pavasarī, aptaujājot citu pašvaldību pārstāvjus, kas līdzīgas lietotnes jau izmanto, secināts, ka šāds mūsdienīgs informācijas un saziņas rīks atvieglo saziņu ar iedzīvotājiem un būtu lielisks komunikācijas kanāls arī Mārupes novadā.

Iepirkuma rezultātā 2021. gada jūnijā noslēgts līgums ar SIA “MAKIT IT” (specializējas IT risinājumu un programmatūras izstrādē) un uzsākts darbs pie Mārupes novada mobilās aplikācijas izstrādes. Līdzīgus projektus uzņēmums īstenojis arī citās pašvaldībās, piemēram, Siguldā un Ogrē.

Jauno lietotni iespējams lejupielādēt App store un Google Play veikalā, meklētājā ierakstot “Mārupe”.

Plakāts

Plakāts

Šobrīd lietotne sastāv no vairākiem blokiem.

Pasākumu kalendārs – šī sadaļa dod iespēju izziņot visus novada pasākumus vienuviet, kur iedzīvotāji un viesi var tos skatīt mēneša griezumā. Reģistrētajiem lietotājiem ir iespēja atzīmēt, ja viņi konkrēto pasākumu plāno apmeklēt, tādā veidā ļaujot organizētājiem paredzēt aptuveno apmeklētāju skaitu.

Jaunumi un ziņojumi – sadaļa, kurā ērti un pārskatāmi atspoguļotas ziņas, ļauj iedzīvotājiem iepazīties ar aktuālo informāciju novadā.

Iedzīvotāju ierosinājumi – sadaļa, kura jebkuram iedzīvotājam piedāvā iespēju operatīvi iesniegt savu ierosinājumu novada attīstībai, pievienojot aprakstu, fotogrāfijas un atrašanās vietu. Citi iedzīvotāji var paust atbalstu izteiktajam ierosinājumam, tādējādi uzsverot problēmas aktualitāti. Savukārt pašvaldība var reaģēt uz iesniegtajiem ierosinājumiem, komentēt tos un mainīt apstrādes statusu.

Kontakti – ērta sadaļa, kur dažu skārienu attālumā pieejami dažādi pašvaldības un tās iestāžu  kontakti.

Tūrisms - visi tūrisma objekti un maršruti vienuviet, turklāt attēloti gan kartē, gan saraksta veidā. Aplikācija piedāvā iespēju tos grupēt pēc kategorijas vai attāluma no personas atrašanās vietas.

Ziņo pašvaldības policijai - lietotne piedāvā ērtu veidu, kā sazināties ar Mārupes novada pašvaldības policiju, lai novērstu pārkāpumus novadā. Veidosim drošāku vidi kopā!

Uzņēmumu piedāvājumi – sadaļa vietējo uzņēmēju atbalstam, kurā tiek piedāvāta iespēja ievietot tieši lietotnes apmeklētājiem pieejamus īpašos piedāvājumus*. Sekojot šai sadaļai,  iedzīvotāji un viesi varēs iegādāties preces un saņemt vietējo uzņēmēju piedāvātos pakalpojumus ar vēl izdevīgākiem nosacījumiem.

Lai izmantotu mobilo lietotni nepieciešams mobilais tālrunis ar skārienjutīgu ekrānu un operētājsistēmu iOS vai Android. Aplikācijas uzturētājs piedāvā ērtu un vienkāršu autorizāciju, lietotājiem draudzīgu saskarni.

Aicinām aplikāciju lejupielādēt un sākt to izmantot, kā arī izteikt konstruktīvus ieteikumus un labojumus, iesūtot tos uz e-pastu: aplikacija@marupe.lv. Balstoties uz lietotāju ieteikumiem, aplikācijā pieejamo pakalpojumu klāstu plānots paplašināt.

*informācija uzņēmējiem, rakstot uz e-pastu: aplikacija@marupe.lv.

 

Informācija sadaļā atjaunota 26.01.2024.