Tūrisms

Par tūrismu novadā

Beberbeķi

Bilde

Wake Up Academy

Mārupes novads atrodas Pierīgas teritorijā, Latvijas lielākās upes Daugavas kreisajā krastā. Tas robežojas ar Rīgas un Jūrmalas valstspilsētām, kā arī ar Tukuma, Olaines un Jelgavas novadiem. Mārupes novadu veido Mārupes pilsēta un trīs pagasti - Mārupes, Babītes un Salas pagasts. Novadā atrodas 33 ciemi. Mārupes novadu 2023. gadā par savu mājvietu izvēlējušies 40 392 cilvēku. 

Mārupes novads ir mājvieta vienīgajai Latvijas Starptautiskajai lidostai "Rīga". Rīgas centrs un Vecpilsēta atrodas vien 6km attālumā, bet Jūrmala 18km attālumā. Novada kopējā platība ir 34 726,67 ha, no kuras 34% aizņem meži, 15% purvi, 9% ūdeņi un 17% lauksaimniecības zemes. Esam lepni par mūsu dabas vērtībām, jo novada teritorijā atrodas 4 NATURA 2000 teritorijas. Mārupes novads ir populārs īso brīvdienu galamērķis gan dabas baudītājiem, gan arī aktīvās atpūtas cienītājiem. Mārupes novadā vari:

  • vērot - putnus no Babītes ezera skatu torņa un lidmašīnas Starptautiskās lidostas "Rīga" vērotavā;
  • darīt - veikot un supot, spēlēt tenisu, golfu un pludmales volejbolu, doties izjādēs ar zirgiem un nodarboties ar citām aktivitātēm visu gadu;
  • izzināt - vēsturi, apmeklējot kultūrvēsturiskās vietas novadā;
  • ieklausīties dabas skaņās - dodoties pastaigās pa purva takām, mežiem un izbraucot velomaršrutus;
  • iepazīt - vietējo mājražotāju, amatnieku un mākslinieku darinājumus.

Brauc ciemos un iepazīsti Mārupes novada dabas vērtības, bagātīgo kultūrvēsturi un izklaides iespēju daudzveidību!

Mārupes novada tūrisma karte (LV/ENG)