Tūrisms

Latvijas meža darbinieku vīru kora “Silvicola” dibināšanas piemiņas akmens

Latvijas meža darbinieku vīru kora “Silvicola” dibināšanas piemiņas akmens
Skvērā pretim Babītes stacijai (Jūrmalas šosejas pusē) blakus dzīvojamai mājai Rožu ielā 2

 

Vīru koris “Silvicola” ir viens no nedaudzajiem nozaru koriem Latvijā, kur pārsvarā dzied meža nozares esošie un bijušie darbinieki. Savas darbības laikā koris ir sniedzis vairāk nekā 400 koncertu Latvijā un ārvalstīs, sagatavojis un izdziedājis simtiem dziesmu.

Silviciola dibināšanas akmens


Koris “Silvicola” dibināts Babītē 1980. gada 21. februārī, apvienojoties toreizējo mežrūpniecības saimniecību vokālajiem ansambļiem no visas Latvijas. Kora dibināšanā, kā kora dalībnieks, piedalījās toreizējais meža ministrs Leons Vītols. Viņš ierosināja, ka kora dibināšanai par godu pie toreizējā Jūrmalas mežrūpniecības saimniecības kluba Babītē vajadzētu uzstādīt akmeni ar iekaltu kora nosaukumu. Kora dalībnieki ideju atbalstīja. Ar laiku toreizējais Jūrmalas mežrūpniecības saimniecības direktors Edgars Ezerlīcītis sagādāja trīs lielus akmeņus, kas daudzus gadus tā arī nogulēja zālājā pie ēkas. Tomēr, gadiem ejot, kora sākotnējā apņemšanās izveidot šo goda akmeni urdīja kora prezidenta Voldemāra Laicāna prātu, un kora pastāvēšanas 35.gadā viņš sāka aktīvi darboties, panākot senās apņemšanās īstenošanu.
Koris ar savu vairāk nekā 50 dziedātāju sastāvu ir viens no lielākajiem Latvijas vīru koriem. Kora struktūra, mēģinājumu un koncertu organizēšanas process ir unikāls – to joprojām veido dziedātāji no dažādām Latvijas vietām – Rīgas, Smiltenes, Jēkabpils, Strenčiem, Mazsalacas, Limbažiem, Cēsīm, Inčukalna, Siguldas, Bauskas, Jelgavas, Valmieras un citām pilsētām un novadiem. Dziesmas tiek apgūtas patstāvīgi vai nelielos ansambļos. Reizi mēnesī vīri pulcējas uz kopmēģinājumu, kam seko plānotais koncerts. ”Silvicola” regulāri sniedz koncertus pat attālākajos ciemos un pilsētās, ar to veicot lielu kultūrizglītības un kora dziedāšanas, kā arī meža nozares popularizēšanas darbu.