Tūrisms

Reģionālie maršruti

Mārupes novads ir daļa no EXIT RĪGA tūrisma reģiona zīmola, kas apvieno tuvējos Pierīgas novadus, piedāvājot plašas tūrisma un izklaides iespējas vien 50 kilometru rādiusā ap galvaspilsētu.

Zemāk tiek piedāvāti pieci EXIT RĪGA tematiskie ceļojumu maršruti ar auto, kuros ir iekļauts ne tikai Mārupes novads, bet arī citi tuvākie Pierīgas novadi.

 

 

Ģimenēm ar bērniem

Maršruts ģimenēm ar bērniem

Šajā maršrutā slidošanu baudīsi, ja ārā nav “sniega” un “sala”, kļūsi par pilotu kaut uz mirkli, uzzināsi, kur atrodas Baltijas lielākais grafiti tornis, varēsi aktīvi rotaļāties modernā bērnu rotaļu pilsētiņā, apskatīsi Pierīgā darbojošos šaursliežu bānīti, baudīsi aktīvās atpūtas piedāvājumu, kā arī darbnīcā izmēģināsi māla savaldīšanu.

Maršruta apraksts un karte


 

Dabas maršruts

Dabas maršruts

Šajā maršrutā apmeklēsi vienīgo specializēto rododendru audzētavu Baltijas valstīs, spēlēsi mūzikas instrumentus brīvdabas parkā, iepazīsi meža ezeru burvību, noskalosi seju jaunības avotā, no augsta skatu torņa ieraudzīsi Rīgu, kā arī uzzināsi, kā veidojies pilskalns, un uzkāpsi tā virsotnē.

Maršruta apraksts un karte


 

Gardēžu maršruts

Gardēžu maršruts

Šajā maršrutā varēsi nobaudīt Latvijas liellopa burgeri, izcept savu maizes kukuli, našķoties ar dažādu garšu, krāsu un pildījumu eklēriem, stiprināt veselību ar ķiploku un tā izstrādājumiem, uzzināt, kā ražo ogu un augļu sulu konfektes, tās degustēt un veidot pats, uzzināt par biškopību un nogaršot medu, kā arī baudīt dabiskās tējas ainaviskā tējnīcā.

Maršruta apraksts un karte


 

Aktīvā atpūta

Aktīvās atpūtas maršruts

Šajā maršrutā iemācīsies spēlēt golfu, iejutīsies komercpilota lomā un piedzīvosi lidojuma sajūtu, vērosi lidmašīnu pacelšanos un nolaišanos, iejutīsies motokrosa braucēja lomā, varēsi laivot vai supot pa Daugavu, dosies dažādās aktīvās vasaras atrakcijās vai sniegotā laikā baudīsi kalna nobraucienus 13 trasēs, ka arī dosies izjādē vai braucienā zirgu pajūgā vai kamanās.

Maršruta apraksts un karte


 

Izziņas maršruts

Izziņas un kultūras maršruts

Šajā maršrutā izstaigāsi rekonstruēto latviešu strēlnieku nocietinājumu sistēmu, apskatīsi padomju laika reaktīvo bumbvedēju IL-28, iepazīsies ar muižnieka Švarca Pierīgas vasaras mītni, uzzināsi par purva veidošanos un kūdras rūpniecību, patversies jaunuzceltajā autentiskajā blindāžā un apskatīsi šaujamtorņa fragmentu, dosies pa simtgadīgu liepu aleju uz muižu, kā arī apskatīsi unikālus dendroloģiskus stādījumus pie kupolveida baznīcas.

Maršruta apraksts un karte

 

Informācija sadaļā atjaunota 25.01.2022.