Tūrisms

Jātnieku sporta klubs "Temperaments"

Jātnieku sporta klubs "Temperaments"
Upeslejas, Vīkuļu ciems, Babītes pagasts, LV-2107
+371 29194587

Zemnieku saimniecība atrodas Babītes pagastā, Vīkuļu ciemā. Tās īpašnieki ir Agnese un Andis Kukaiņi. Z/S "Upeslejas" īpašumā ir 4ha zemes, bet ap 30ha lauksaimniecības zeme tiek nomāta saimniecības vajadzībām. Zemnieku saimniecība piedāvā: zirgu boksu īri, sagatavo barību zirgiem, trenēšanās iespējas jātniekiem. Ir pieejama slēgtā manēža 18x42m ar spoguļiem, solārijs zirgiem, konkūra un iejādes laukumi, zirgu pastaigas aploki. Vēl joprojām notiek teritorijas labiekārtošana.

Zemnieku saimniecības pirmssākumā saimnieku īpašumā bija 4 zirgi: Harpūna, Breiks, Doktors un Dāma. 1994. gadā zirgiem tika atrasta mājvieta īrētā stallī Babītes pagastā, Vīkuļu ciemā. Vēlāk zirgu skaits palēnām palielinājās. 2000. gadā tika iegādāta pirmā privātā zeme 2,6 ha. 2002. gadā tika nodibināta zemnieku saimniecība un arī šajā gadā tika pabeigta slēgtās manēžas būve. 2007. gadā tika pabeigta arī staļļa būve 17 zirgiem.

Patreiz saimniecības aprūpē ir 37 zirgi, no kuriem 8 pieder z/s "Upeslejas". 4 no šiem zirgiem ir paredzēti jātnieku apmācībai, bet 4 ir sporta zirgi, kuri startē ar labiem panākumiem iejādes disciplīnā. Staļļus centīgi palīdz pārraudzīt vēl 2 četrkājaini saimnieki: kaķene Balstiņa un sargs vācu aitu suns Anguss.

JSK "Temperaments" cieši sadarbojas ar Z/S "Upeslejas". Sākot ar 2001. gadu kopīgi tiek rīkotas republikas mēroga sacensības iejādē un treniņsacensības konkūra disciplīnā.