Sabiedrība

Rail Baltica ātrvilciena izbūve

04.01.2022.

Dzelzceļa nozarē un “Rail Baltica” projekta īstenošanā pagājušais gads bija nozīmīgiem notikumiem bagāts. 2021. gadā “Rail Baltica” būvniecības darbi strauji paplašinājās. Tie kļuva redzami Rīgas Centrālajā stacijā un līdz ar otra vērienīgākā “Rail Baltica” būvprojekta atklāšanu - pie Starptautiskās lidostas “Rīga".

Atskatoties uz paveikto, Satiksmes ministrija ir sagatavojusi video par “Rail Baltica” projekta ieviešanas gaitu 2021. gadā. Video skatāms “Rail Baltica” projektā paveiktais, tostarp satiksmes ministra T. Linkaita un "Rail Baltica" projekta ieviesēju kopējās tikšanās ar novadu pašvaldību pārstāvjiem.

 


10.09.2021.

Rail Baltica ir ilgtspējīgs dzelzceļa transporta infrastruktūras projekts, kura mērķis ir integrēt Baltijas valstis Eiropas dzelzceļa tīklā. Projektā piedalās piecas Eiropas Savienības valstis – Polija, Lietuva, Latvija un Igaunija, netieši arī Somija, pagarinot maršrutu ar savienojumu Tallina – Helsinki.

Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu Eiropas standarta sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar kopējo trases garumu 870 km. Latvijas pamata trase – 265 km.

Rail Baltica nodrošinās ātrgaitas starptautisko pasažieru pārvadājumus ar maksimālo kustības ātrumu 249 km/h, kravu pārvadājumus ar ātrumu 120 km/h, kā arī reģionālos pasažieru pārvadājumus ar  ātrumu 200 km/h.

Šobrīd uz Rail Baltica pamata līnijas Latvijā plānotas 16 reģionālās pieturas Salacgrīvā, Tūjā, Skultē, Vangažos, Sauriešos, pie Slāvu tilta, Torņakalnā, Zasulaukā, Imantā,  Jaunmārupē, Olainē, Ķekavā, Salaspilī, Baldonē, Iecavā un Bauskā un viena jauna 1520mm stacija Rīgā, Āgenskalnā pie P. Stradiņa slimnīcas. Reģionālo staciju plānošana un projektēšana tiks veikta līdz 2023. gadam un tiks finansēta Rail Baltica projekta ietvaros.

RailBaltica vizualizācija

Plašāk par projektu lasi mājaslapā info.railbaltica.org

Par nekustamo īpašumu atsavināšanu lasi https://edzl.lv/atsavinasana/jautajumi-un-atbildes-jauns

 

Satiksmes ministrija ir Rail Baltica projekta īstenotājs un Eiropas Savienības (ES) atbalsta saņēmējs. Projekta finansējumu 81–85% robežās nodrošina ES Eiropas infrastruktūras savienošanas instruments, bet atlikušo daļu – Latvijas valsts budžeta līdzekļi. Rail Baltica projekta ieviesēji Latvijā ir RB Rail AS un SIA Eiropas Dzelzceļa līnijas.

Informācija sadaļā atjaunota 04.01.2022.