Viedie risinājumi

Zaļais festivāls 2023

Aizvadīts ikgadējais Zaļais festivāls Mārupē!

Saulainā un mazliet vējainā piektdienas pēcpusdienā Mārupē, Malduguņu ielā 4 (“Business Garden Riga” iekšpagalmā) pulcinājām dabas draugus, lai kopā svinētu dabai draudzīgu dzīvesveidu. Jau pirms oficiālās festivāla atklāšanas “Vastint Latvia” mājīgajās telpās norisinājās “Ideju sprints”, kur trīs komandas trīs stundu laikā radīja labiekārtojuma plānu nejauši izvēlētai teritorijai Mārupes novadā, tās vēlāk prezentējot Zaļā festivāla apmeklētājiem. Kā atzina žūrija, komandas radījušas labas idejas, no kurām atsevišķi elementi, piemēram, pīļu barotava, visticamāk, īstenojami jau tuvākajā nākotnē. Komandas aicinātas izstrādātās idejas iesniegt līdzdalības budžeta konkursā, lai tām dotu tālāku iespēju cīnīties par to īstenošanu.

Festivālā ne tikai runājām par pilsētvides mobilitāti, kompostēšanu un bioloģiskajiem atkritumiem, bet arī baudījām marimbas, digitālā akordeona un orķestra jaudīgo skanējumu Mārupes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu izpildījumā. Ovācijas izpelnījās arī Mārupes Andžeja Grauda bungu skolas audzēkņu spriganais priekšnesums.

Mazākajiem festivāla apmeklētājiem bija iespēja radoši darboties mākslas teltī, likt klimata puzles, piedalīties šķiratlonā, kā arī veikt virkni atjautības un veiklības uzdevumu.

Tomēr viens no gaidītākajiem festivāla brīžiem nenoliedzami bija starpnovadu sacensību “Km skaita pavasarī” uzvarētāju paziņošana. Mārupei metot izaicinājumu Latvijas pašvaldībām, laikā no 20. aprīļa līdz 10. maijam 17 pašvaldības cītīgi krāja zaļos kilometrus, lai noskaidrotu pārvietošanās ziņā zaļāko Latvijas novadu. Kopumā dalībnieki kājām vai ar velosipēdu 21 dienas laikā pieveikuši 344 613 kilometrus. Trešo vietu un milzu magnoliju no “Dārzs zem Saules” dārzniecības saņēma Ķekavas novads, mārupieši līdz pat finālam veiksmīgi noturēja otro pozīciju, iegūstot viedos sensorus no uzņēmuma “WILL Sensors”, bet šī izaicinājuma uzvarētājs ir Siguldas novads, kas mājup veda dāvanu karti šūpoļu iegādei no uzņēmuma “Fixman”.

Vakara noslēgumā vasarīgi romantisku noskaņu radīja šarmantās Grētas koncerts, kas patīkami kontrastēja ar netālu esošo hokeja fanu skumjām par Kanādai zaudētajiem vārtiem.

Esam pateicīgi par uzņēmēju sniegto atbalstu festivāla tapšanā, īpaši “Vastint Latvia” par savu māju atvēršanu festivālam.

Aicinām labi iesākto turpināt, lai zaļo dzīvesveidu svinētu ne tikai reizi gadā, bet katru dienu – šķirojot atkritumus, kompostējot bioloģiskos atkritumus, pārvietojoties ar velosipēdu un turpinot turēt godā dabu kā mūsu novada vienu no lielākajām vērtībām.  

ZF foto

ZF foto

ZF

ZF foto

Informācija sadaļā atjaunota 15.05.2024.