Tūrisms

Moto trase “Vilciņi”

“Vilciņi”, Mārupes novads
+371 29430707

Trase atrodas Mārupes auto moto kluba “Bieriņi” īpašumā. Motosporta klubam ir aizraujoša vēsture un tas ir licis pirmsākumus daudziem ievērojamiem sportistiem. 1958. gadā 11 puiši, kuri Bieriņmuižas apkārtnē vizinājās ar motocikliem, bet vēlējās nopietnāk sākt nodarboties ar motosportu un piedalīties sacensībās kā vienota komanda, sanāca kopā un izveidoja Bieriņu moto klubu. Savas pastāvēšanas laikā auto moto klubs “Bieriņi” kļuva par vienu no vadošajiem moto klubā Latvijā. Šajos gados ir izaudzināts ne viens vien motosportists, kuri 60 un 70 gados kļuva par motosporta leģendām. Vilis Brunis pasaules nāciju motokrosā PSRS izlases sastāvā 1969 gadā izcīnīja 3.vietu. Vairākos posmos pasaules čempionātos 500 cc klasē ierindojies 3.vietā. Otrs “Bieriņu” motokrosists Vitauts Donis 18 gadu vecumā, arī startējot PSRS izlases sastāvā, Nāciju motokrosā 1970.gadā izcīnīja 6.vietu. Jāmin arī to, ka viens no kluba dibinātājiem bija arī pirmais neatkarīgās Latvijas Motosporta Federācijas prezidents, LOK loceklis un Latvijas sporta federācijas prezidents Valdis Kleinbergs. Vēl Aleksandra Brieža vadībā, būdams Bieriņu valdes priekšsēdētājs, izveidoja bērnu motosporta kustību “Zelta mopēds”. Šajā laikā pie Bieriņiem tika atklāta pirmā bērnu motosporta skola un ticis organizēts motoskijorings par kura tēvu mēdz saukt tieši Aleksandru Briedi. Par šo pirmo kluba “Bieriņi” pastāvēšanas laiku var stāstīt daudz, jo tā panākumi motosportā bija tiešām lieliski. Vairāk informācijas pieejams kluba mājaslapā. Mūsdienās motosporta klubs joprojām darbojas un treniņi notiek moto trasē “Vilciņi”. Trasē iespējams gan trenēties, gan apmeklēt sporta sacensības.