Viedie risinājumi

Pielaiko ZAĻO

Nāc un pielaiko ZAĻO Tīrainē!

2. jūnijā no plkst. 10.30 līdz 18.00 Tīrainē, Kungu ielā, norisināsies šī gada zaļākais notikums Mārupes novadā. Pasākumā “Pielaiko ZAĻO” aicinām piedalīties ikvienu, kam rūp mūsu novada un arī planētas nākotne. Pasākumā gaidāmas vērtīgas diskusijas, izglītojošas lekcijas, pieredzes stāsti un pat “Zaļais krāmu tirdziņš”, kurā ikviens aicināts notraust putekļus no pērlēm – labām, bet saimniecībā liekām lietām, kas jau sen gaida jaunus saimniekus –, iespējams, atrodot sev kaut ko jaunu un noderīgu.  

Dienu plkst. 10.30 iesāksim ar biedrības “Pierīgas partnerība” un “Partnerība Daugavkrasts” organizētu sarunu pasākumu “Ideju skrejceļš” televīzijas un radio žurnālista, pasniedzēja un pasākumu moderatora Anša Bogustova vadībā. Pasākuma laikā brīvā atmosfērā ar iedzīvotājiem tiks diskutēts par kopienu un novada attīstībai svarīgām tēmām iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai. Pēc pasākuma tiks apkopotas izskanējušās idejas, kas tiks nodotas pašvaldībām teritorijas attīstības veicināšanai. Uzzini vairāk un meklē reģistrēšanās anketu: ej.uz/ideju_skrejcels_2024. Pasākums tiek īstenots projektā „Kaimiņu kopienu kopspēks”, Nr. 2023.LV/NVOF/MAC/041/58. Finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. 

No plkst. 13.00 norisināsies “Zaļais krāmu tirdziņš”, kur novadniekiem un viesiem būs iespēja iegādāties lietas, kas krājušās kādam skapī, garāžā, bēniņos vai pagrabā.  Pieteikšanās tirgošanai noslēdzās 17. maijā. 

No plkst. 14.00 uz skatuves būs iespēja smelties zināšanas izglītojošās lekcijās par tekstilu, tekstila pārstrādi un tā otrreizēju izmantošanu, kas mīsies ar ekomodes mākslinieces, zīmola “Zīle” īpašnieces Aivas Zīles, kura zaļi domā un zaļi dara, modes skati, kur demonstrēto tērpu izgatavošanai izmantoti materiāli, kas reiz jau kalpojuši un tiem piešķirta otrā elpa. Pasākumā uzstāsies Rūta Bendere ar lekciju "Bioloģisko atkritumu mājkompostēšana  vai šķirotā savākšana - dalība aprites ekonomikas nodrošināšanā", lasa.lv, “Latvijas Zaļā punkta” ekotrenere Jeļena Zemņicka ar lekciju “Stils mainās, tekstils paliek: kā rīkoties ar nevajadzīgo tekstilu?” un Agnese Gaidelione no IEBER.LV - “Praktiskie, mazie soļi ilgtspējīgā ikdienā”. 

Pasākuma noslēgumā plkst. 17.00 aicināsim baudīt dabai draudzīga vaļasprieka piekritēju – alpīnistu, kas pieveikuši Pamira kalnu grēdas, – elpu aizraujošos pieredzes stāstus par dzīvi kalnos un arī atkritumiem. Tā būs saruna ar Valdi Puriņu, Nauri Hofmani, Inesi Pučeku, Edgaru Madžuli un leģendāro Latvijas alpīnisma veterānu Pēteri Kūli par zaļiem kalniem un baltām virsotnēm, par kāpšanu gan neviena neapmeklētās, gan visvairāk kāptajās virsotnēs, par alpīnismu tagad un pirms 50 gadiem, par pagājušā gada Latvijas Alpīnistu savienības kluba Pamira kalnu ekspedīciju, kuras ietvaros izdevās uzkāpt līdz šim neviena neiekarotā gandrīz 6000 metru augstā virsotnē Mindžaras ielejā un sasniegt arī 7134 metru augsto Avicennas smaili.   

programma

 

Plašāka informācija:

Anita Lontone – Ieviņa, Mārupes novada pašvaldības Attīstības un plānošanas pārvaldes vides speciāliste, tālrunis +371 67149875, e-pasts: anita.lontone-ievina@marupe.lv

Informācija sadaļā atjaunota 30.05.2024.