Tūrisms

Tīrainē top jauna velotrase

09.04.2021.

Tīrainē pēc ziemas sezonas pārtraukuma blakus Mārupes BMX kluba aktīvās atpūtas parkam atsākušies aktīvi darbi pie asfalta velotrases “Pump Track” izveides. Šobrīd tiek pilnveidotas trases kontūras un, iestājoties piemērotiem laikapstākļiem, tiks uzsākti asfaltēšanas darbi.

Mārupes novadā tiek veidota jauna, labiekārtota vieta, kur satikties līdzīgi domājošiem aktīviem cilvēkiem – jauniešiem un ģimenēm ar bērniem, vienlaikus veicinot fiziskas aktivitātes un uzturēšanos svaigā gaisā. 

trases foto

Mārupiešus pavisam drīz priecēs divas multifunkcionālas trases – asfaltēta velotrase “Pump track” un skrituļošanas taka. “Pump Track” trase tiks papildināta ar īpašiem kalniņiem, virāžām un nelieliem tramplīniem, kas priecēs jaunos sportistus. Trase būs pielāgota visa vecuma un braukšanas līmeņa braucējiem ar dažādiem pārvietošanās līdzekļiem - velosipēdiem, skrituļslidām, skrituļdēļiem un arī skrejriteņiem.

Jau iepriekš vēstījām, ka Mārupes novada dome 2020.gada 23.jūlijā noslēdza līgumu ar SIA “We Build Parks” par velotrases izbūvi “Laukkalniņos”, Tīrainē, Mārupes novadā, par kopējo līguma summu 156 500 eiro bez PVN. Būvuzraudzību veic SIA “Marčuks”, autoruzraudzību - SIA “We Build Parks”. Jau rudenī tika uzsākti aktīvi būvdarbi pie jaunās velotrases izveides.

Velotrasi plānots nodot lietošanā jau šajā pavasarī, uzsākot jauno velosezonu.