Uzņēmējdarbība

Sociālās uzņēmējdarbības grantu programmā “Augšup” būs pieejams atbalsts līdz 48 000 eiro

27.04.2023.

3. aprīlī uzsākta projektu pieņemšana sociālās uzņēmējdarbības grantu programmai “Augšup”, ko īsteno SEB banka kopā ar Ķekavas, Mārupes, Olaines, Ropažu un Siguldas novadiem. Pretendēt uz finansiālo atbalstu varēs gan strādājoši uzņēmumi, gan vēl neīstenotu biznesa ideju autori. Kopējais grantu apmērs šogad būs līdz 48 000 eiro. 

Maksimālā naudas summa vienam grantam būs 8 000 eiro, un uz to var pretendēt gan uzņēmumi, kas jau veic vai plāno veikt sociālo uzņēmējdarbību kādā no minētajiem novadiem, gan arī vēl neīstenotu biznesa ideju autori. Granta līdzekļi paredzēti saimnieciskiem mērķiem esošā biznesa attīstīšanai vai arī jauna sociālā uzņēmuma izveidei.

SEB bankas valdes loceklis Arnis Škapars: “Tas ir mīts, ka sociālais uzņēmums darbojas bez peļņas – ilgtermiņā tas var veiksmīgi pastāvēt tikai tad, ja ir vienlīdz orientēts gan uz sociālā labuma radīšanu sabiedrībai, gan uz savu attīstību un biznesa mērķu sasniegšanu. Tā kā sociālais aspekts arvien vairāk kļūst par būtisku konkurētspējas faktoru, ko no uzņēmumiem sagaida gan klienti, gan arī investori, aicinu esošos un topošos sociālos uzņēmējus pieteikties grantu konkursā, kas sniedz iespēju ne tikai pretendēt uz finansējumu, bet arī pārliecināties par savas ieceres dzīvotspēju, pārrunājot to ar profesionālu žūriju.”

Sociālās uzņēmējdarbības inkubatora “Reach for Change Latvia” valdes locekle Kristīne Vērpēja: “Ir patiess prieks un gandarījums, ka grantu konkurss, kas paredzēts tieši sociālās uzņēmējdarbības attīstībai Latvijā, notiek jau otro gadu pēc kārtas, un tas apliecina, ka interese par šī uzņēmējdarbības veida attīstību ir gan no uzņēmēju, gan pašvaldību puses. Šis konkurss ir arī lielisks piemērs, kā publiskais un privātais sektors, savstarpēji sadarbojoties, var veicināt tādu ideju rašanos un attīstību, kas spēj risināt sabiedrībā aktuālas problēmas caur uzņēmējdarbību. Topošajiem un esošajiem sociālajiem uzņēmējiem tā ir arī lieliska iespēja veidot sadarbību ar vietējām pašvaldībām, iesaistoties novadu stiprināšanā.” 

Iesniegt projektus varēs līdz 28. aprīlim. Tālāk tos vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā būs gan biznesa profesionāļi, gan sociālās uzņēmējdarbības jomas un pašvaldību pārstāvji. Rezultātu paziņošana un uzvarētāju apbalvošana notiks jūnijā. 

Grantu programma “Augšup” norisināsies jau otro reizi. Pērn programmas ietvaros atbalstu savas sociālās uzņēmējdarbības idejas īstenošanai saņēma pieci uzņēmēji Pierīgā. Plašāka informācija pieejama mājaslapā seb.lv/augsup.


Papildu informācijai:
Elīna Neimane, Korporatīvās komunikācijas pārvalde, uzņēmumu komunikācijas vadītāja – 26861570, elina.neimane@seb.lv 
Vairāk par SEB grupu Latvijā: 
Twitter/SEB_Latvia, Facebook/SEB.Latvia, YouTube/SEBlatvia, LinkedIn/Seb-banka-latvia
www.seb.lv

 

Mārupes novada pašvaldības domes 2023. gada 29. marta lēmums Nr. 7 

"Par Mārupes novada pašvaldības dalību Sociālās uzņēmējdarbības grantu programmā “Augšup” sadarbībā ar Olaines novada pašvaldību, Ķekavas novada pašvaldību, Siguldas novada pašvaldību, Ropažu novada pašvaldību un AS “SEB banka”" un sociālās uzņēmējdarbības grantu konkursa "Augšup" sadarbības līgums