Izglītība

Šodien pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “Zīļuks” jaunā ēka nosvinējusi spāru svētkus

16.03.2021.

Šodien, 16.martā, Mārupes novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “Zīļuks” jaunā ēka nosvinējusi spāru svētkus. Būvniecības darbi tika uzsākti pagājušā gada jūlijā, būvējot vienu no energoefektīvākajām pašvaldības jaunbūvēm novadā.

Uz jaunbūves jumta spārēm 16.martā tika uzlikts vainags kā apliecinājums tam, ka viens nozīmīgs posms būvniecībā ir noslēdzies, ir sasniegta ēkas augstākā virsotne - pabeigta jumta nesošā konstrukcija. Jaunais bērnudārzs būs lielākais novadā, nodrošinot iespēju pirmsskolas izglītību apgūt 384 mazajiem mārupiešiem.

Mārupes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs: “Spāru svētki ikvienā būvniecības projektā ir saviļņojošs brīdis, ļaujot ieraudzīt jaunās ēkas aprises dabā. Jaunais bērnudārzs būs otrās mājas gandrīz 400 mazajiem mārupiešiem un vienlaikus būtisks ieguldījums pašvaldības izglītības sistēmas kapacitātes paaugstināšanā. Mārupes pašvaldība ir viena no retajām pašvaldībām, kurā ir augsti dzimstības rādītāji, līdz ar to pašvaldībai nepārtraukti nākas domāt risinājumus, lai mazos mārupiešus varētu nodrošināt ar iespēju iegūt pirmsskolas izglītību. Šis projekts ir īpašs arī ar to, ka tajā tiks izmantotas būvniecības tehnoloģijas, kas ļaus šo ēku saukt par gandrīz nulles patēriņa enerģijas ēku. Energoefektivitāte un mūsdienīgi tehnoloģiskie risinājumi Mārupes novadā ir prioritāte un tiek izmantoti, projektējot un būvējot visus jaunos infrastruktūras objektus. Paldies būvniekiem, un ceram jau rudenī tikties uz jaunā bērnudārza atvērto durvju sliekšņa.”

SIA “Velve” valdes priekšsēdētājs Kaspars Rokens: “Patiess prieks, ka par spīti sarežģītajiem apstākļiem, kuros visi dzīvojam jau veselu gadu, tik un tā tiek attīstīti šādi ilgtermiņā kopienai ļoti nozīmīgi projekti. Mūsu komanda vienmēr ar aizrautību veic šādu objektu būvniecību, jo tie ir kas vairāk par ēkām ar konkrētu funkciju, tie ir daļa no pamatelementiem, ar kuru palīdzību tiek veidota gudra un izglītota nākotnes sabiedrība. Tāpēc ar sajūsmu vērojam, kā mūsu kopīgais darbs ik dienu iezīmē arvien reālākas šīs ēkas aprises – līdz šim esam veikuši metāla nesošo konstrukciju izbūvi un uzmūrējuši ēkas sienas, bet šobrīd  notiek darbi pie ārējo stikloto konstrukciju montāžas, inženiertīklu montāžas, fasādes siltināšanas, kā arī iekšsienu apmešana un grīdu izbūves.”

Jaunais bērnudārzs būs viena no energoefektīvākajām pašvaldības jaunbūvēm novadā, tā 6200 kvadrātmetru plašo telpu apsilde tiks nodrošināta ar zemes siltumsūkņiem un nākotnē tiek domāts arī par saules paneļu uzstādīšanu gan elektrības iegūšanai, gan siltā ūdens uzsildīšanai.

Mārupes pašvaldības jaunā bērnudārza būvniecības projekta kopējās plānotās būvdarbu izmaksas ir 11,9 miljoni eiro, no tiem 4,6 miljoni eiro tiks ņemti kā aizņēmums Valsts kasē, bet 7,3 miljoni būs pašvaldības budžeta līdzfinansējums. Jaunās ēkas būvdarbus veic SIA “VELVE”. Ēku projektēja SIA “Arhitekta G.Vīksnasbirojs”, bet būvuzraudzību īsteno SIA “Marčuks”.

Jāuzsver, ka šis ir otrais pašvaldības objekts, kas tiek realizēts būvniecības informācijas modelēšanas (BIM) vidē, sniedzot iespēju daudz ātrāk un kvalitatīvāk sagatavot un realizēt būvprojektu. Pirmais BIM vidē realizētais projekts bija pagājušajā gadā atklātais Mārupes pamatskolas jaunais korpuss, tāpat, izmantojot mūsdienu tehnoloģiju iespējas, izstrādāts arī Mārupes Mūzikas un mākslas skolas pārbūves projekts, kura realizācija tiks uzsākta šogad.

Zīļuks

Zīļuks

Zīļuks

Zīļuks

Zīļuks