Izglītība

Svešvalodu apguve ārpus klases telpām kopā ar Erasmus+

15.04.2024.

MVĢ Erasmus

No 15. līdz 23. martam Mārupes Valsts ģimnāzijā viesojās delegācija no Itālijas, kas kopā ar mūsu skolēniem piedalās “Erasmus+” projektā “Outdoor Activities for Language Learning” (Nr. 2023-1-LV01-KA121-SCH-000146857 “Personu mobilitātes mācību nolūkos”).  

Galvenais šī projekta mērķis ir izpētīt un izmēģināt iespējas apgūt svešvalodas ārpus klases telpām ar Latvijas dabas, kultūras, vēstures un tradīciju iepazīšanu. Tāpēc kopā ar mūsu ģimnāzijas skolēniem viesi devās ceļojumā pa Latviju, lai atklātu mūsu zemes skaistumu un bagātības. 

Vecrīgas ieliņas, Siguldas ainavas, Turaidas pils, Līgatnes dabas parks un Jūrmalas pludmale bija tikai daži no galamērķiem, ko projekta dalībnieki apmeklēja šīs nedēļas laikā. Ekskursijas bija ne tikai aizraujošas un piedzīvojumiem bagātas, bet arī veicināja draudzību un sadarbību starp jauniešiem un skolotājiem no Latvijas un Itālijas. 

Vairākas dienas projekta dalībnieki piedalījās dažādās aktivitātēs un orientēšanās spēlēs, kurās komandas darbs bija būtisks, lai sasniegtu kopējos mērķus. Šī nedēļa ne tikai sniedza jauniešiem jaunas zināšanas un pieredzi, bet arī veicināja draudzības attīstību, pārvarot kultūras barjeras un apgūstot svešvalodu prasmes. 

Viens no projekta taustāmajiem rezultātiem ir speciālā metodiskā bāze ar dažādām āra aktivitātēm, kas ne tikai veicina svešvalodas apgūšanu, bet arī uzlabo skolēnu fizisko un garīgo veselību, nodrošinot jauniešiem iespēju mācīties un attīstīties svaigā gaisā.  

Turpinot “Erasmus+” projekta piedzīvojumus, jau 15. aprīlī Mārupes Valsts ģimnāzijas skolēni ar prieku dosies atbildes vizītē uz Itāliju. 

MVĢ Erasmus

Anna Parigina un Marianna Grenbēre,  

Mārupes Valsts ģimnāzijas pedagoģes