Pierīgas pirmsskolas skolotāju pieredzes skola bērnudārzā „Lienīte”

28.03.2017.

Pašā pavasara sākumā ar pirmajiem saules stariem 23.martā pirmsskolas izglītības iestāde „Lienīte” kolektīvs uzņēma ciemiņus no citām Pierīgas PII, lai dalītos pieredzē par savu veikumu gada garumā par tēmu „Labi dzīvot Latvijā”.

Mācību gada metodiskais darbs bija  iepazīt, izpētīt un apkopot materiālus par Latvijas novadiem. Darbā iesaistījās arī mazās grupiņas no Pērses ielas 16A, kuras, savukārt, pētīja Latvijas dzīvniekus un dabu.

Pie tēmas par Latviju skolotājas izstrādāja metodiskos darbus jau trešo mācību gadu pēc kārtas. Jau iepriekš veicām lielu darbu, apkopojot pa tēmām latviešu tautas folkloru. Iepazīstinājām bērnus ar latviešu rakstu zīmēm, skaidrojām seno vārdu nozīmi. Daudz strādājām pie dabas aizsardzības tēmas, vācām izlietotās baterijas un makulatūru.

IMG_2358

Šajā mācību gadā kopā ar bērniem un viņu vecākiem pētījām tuvāk Latvijas novadus.

Strādājām ar Latvijas karti, ar novadu kartēm, ar “Latvijas valsts meži” karti, kurā atzīmētas tās interesantās vietas, kurās var atpūsties un relaksēties. Bērni kopā ar skolotājām kartēs meklēja novadu lielākās pilsētas, upes, ezerus un augstākās Latvijas reljefa vietas. Atrastās vietas atzīmējām ar īpaši pagatavotām atšķirības zīmēm. Bērni mācījās tautasdziesmas, pasakas, teikas un interesantākos faktus par izvēlēto novadu. Talkā nāca arī bērnu vecāki, kuri izveidoja interesantus darbus par izvēlētā Latvijas novada vietām, kurās pabijuši kopā ar savu bērnu. Vēlāk bērni stāstīja saviem grupas draugiem par veikumu kopā ar vecākiem.

Saviem ciemiņiem mēs parādījām koncertuzvedumu par visiem Latvijas novadiem. Ciemos bija atnākuši multiplikācijas filmas „Neparastie rīdzinieki” varoņi - gailītis Justiņš un meitene Ance. Kopā viņi izstaigāja visus novadus. Justiņš nevēlējas tikai sēdēt Rīgas torņa galā un sargāt Rīgu, bet iepazīties arī visu mūsu skaisto zemi Latviju. Ance viņam palīdzēja šo uzdevumu veikt. Par katru novadu bērni un skolotājas bija iestudējušas nelielu uzvedumu, kas sastāvēja no interesantiem faktiem par novadu, teātra uzveduma, dziesmām un dejām.

Bērni no Latgales novada savā priekšnesumā iekļāva pasaku un tautasdziesmas latgaļu izloksnē, bet Kurzemes novada priekšnesumā skanēja kurzemnieku dialekts. Bērni bija priecīgi par savu veikumu, un daudziem no viņiem bija atklājums, ka mazajā Latvijas valstī cilvēki runā dažādās izloksnēs.

Pēc koncerta ciemiņi tika cienāti ar pašceptiem sklandraušiem.

Pasākuma turpinājumā iestādes metodiķe prezentēja projekta „Labi dzīvot Latvijā” mērķi, uzdevumus un darba tapšanas procesu. Vēlāk kopā ar viesiem pagatavojām pavasara vēstnesi – putniņu no dzijas, kopīgi fotografējāmies un izstaigājām iestādes grupas.

bildes1 023

Atsauksmēs par paveikto dominēja doma, ka šī projekta izstrāde bija jauka ideja, jo bērni apguva Latvijas dialektus, kas viņiem likās kā jauna valoda. Viesi pamanīja, ka bērniem pašiem tas bija interesanti.

 Sarmīte Egle, Mārupes novada PII „Ļienīte” metodiķe