Uzņēmējdarbība

Aprīlī aktualizēti sociālās uzņēmējdarbības jautājumi

28.04.2023.

Aprīlī norisinājās pirmās Mārupes un Olaines novadu sociālās uzņēmējdarbības dienas, kuru laikā Mārupes novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) sadarbībā ar Olaines novada pašvaldību, biedrību “Pierīgas partnerība” un “Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju” organizēja dažādus pasākumus, lai izglītotu sabiedrību par sociālo uzņēmējdarbību, iepazīstinātu ar sociālās uzņēmējdarbības atbalsta grantu programmu “Augšup”, iepazītu novada sociālos uzņēmējus, kā arī stiprinātu un attīstītu sociālo uzņēmējdarbību Pierīgā un Latvijā. 

5. aprīlī Olaines kopstrādes telpās notika seminārs “Kā kļūt par sociālo uzņēmēju?”, pulcējot Mārupes un Olaines novadu uzņēmumus, biedrību pārstāvjus un iedzīvotājus, lai informētu par sociālās uzņēmējdarbības attīstības iespējām grantu programmā “Augšup” un LEADER programmā, kā arī uzklausītu sociālo uzņēmēju pieredzes stāstus. 

Pateicamies Mārupes novada sociālā uzņēmuma SIA “esi/ Emocionālā, sociālā intelekta centrs” vadītājai Madarai Mickevičai par meistardarbnīcu, kurā bija iespēja izjust, kā ir būt un kļūt par sociālo uzņēmēju, radīt idejas un plānot budžetu. Tāpat  sakām paldies arī Olaines novada sociālā uzņēmuma SIA “Atbalsta centrs “citāds ES”” valdes loceklei Ievai Čukurei par praktiskiem ieteikumiem, kā saņemt sociālā uzņēmuma statusu un ko nozīmē būt sociālajam uzņēmumam. 

123

14. aprīlī “Biznesa Vēstniecībā” “Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas” rīkotajā domnīcā, kas norisinājās sadarbībā ar biedrību “Pierīgas partnerība”, organizāciju “Rīgas plānošanas reģions”, Pašvaldību un Labklājības ministriju, tikās sociālie uzņēmēji, politikas veidotāji un atbalsta organizācijas, lai kopīgi meklētu un ieteiktu cits citam veicamās darbības, kas palīdzētu attīstīt sociālo uzņēmējdarbību Latvijā. Savstarpējās diskusijas laikā tika uzklausītas visas iesaistītās puses, gūstot noderīgus un īstenojamus risinājumus savstarpējai sadarbībai. 

12

22. aprīlī biedrība “Pierīgas partnerība” sadarbībā ar Pašvaldību un Mārupes novada sociālo uzņēmumu “Drošas velobraukšanas skola” Mārupes BMX sporta un aktīvās atpūtas parkā rīkoja atvērto durvju dienu, aicinot ikvienu interesentu piedalīties sociālās uzņēmējdarbības dienas aktivitātēs. Pasākuma laikā par ziedojumiem bija iespēja veikt velosipēdu apkopi un sagatavošanu vasaras sezonai, piedalīties velosipēdu, tā inventāra un ekipējuma lietu tirdziņā, kā arī bez maksas noklausīties  sporta psiholoģiskās sagatavotības trenera Kristapa Zvejnieka lekciju “Kā izaudzināt laimīgus un veiksmīgus jaunos sportistus”, kura laikā varēja saņemt praktiskus ieteikumus, noderīgus ikviena sporta veida sportista vecākiem. 

soc2soc 3Zvejnieks

Sabiedrības iesaistes un mārketinga nodaļa