Aizvadīta tikšanās ar iedzīvotājiem par satiksmes organizācijas jautājumiem saistībā ar plānoto veikala "DEPO" atklāšanu Mārupē

22.03.2024.

Vakar, 21. martā, Mārupes Kultūras namā norisinājās tikšanās ar iedzīvotājiem saistībā ar Baltijā lielākā veikala “DEPO” atvēršanu pavasarī Mārupē, Lielajā ielā 2, kurā iedzīvotāji tika informēti par paredzēto transporta infrastruktūras pārbūvi Kārļa Ulmaņa gatves krustojumos ar Lielirbes un Upesgrīvas ielu. Tikšanās laikā “DEPO” un Mārupes novada pašvaldības pārstāvji informēja par jau īstenotajiem un paredzētajiem infrastruktūras uzlabojumiem Mārupes pilsētas administratīvajā teritorijā, kā arī uzklausīja un sniedza atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem. 

Sanāksmē piedalījās un pārbūves projekta plānus prezentēja veikalu tīkla “DEPO” Nekustamo īpašumu departamenta vadītājs Andis Putāns, projektā iesaistītie partneri - SIA “Baltic Development Consultancy” projektu vadītāja Helēne Jansone un konsultants Rems Razums, tostarp ceļu projektēšanas uzņēmuma "BRD Projekts" pārstāvis Jānis Sperga. Mārupes novada pašvaldību pārstāvēja Pašvaldības īpašumu pārvaldes Inženierbūvju nodaļas vadītājs, ceļu būvinženieris Uldis Bārdulis un Mārupes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Kārkliņš. Diskusiju moderēja Jānis Endziņš, LTRK valdes priekšsēdētājs.

Uz sanāksmi klātienē bija ieradušies vairāk kā 100 Mārupes un Rīgas iedzīvotāji, tostarp uzņēmēji, nevalstiskā sektora pārstāvji un domes deputāti. Informatīvā sanāksme tiešraidē tika pārraidīta Mārupes novada pašvaldības oficiālajā “Facebook” lapā “Mārupes novads”. Sanāksmei tiešsaistes platformā bija pieslēgušies vairāk nekā 160 iedzīvotāji, un ieraksts pieejams Mārupes novada Facebook lapā un Mārupes novada pašvaldības YouTube kontā. 

Veikalu tīkla “DEPO” attīstītāji klātesošos iepazīstināja ar iecerētā projekta risinājumiem, satiksmes organizācijas pagaidu risinājumiem, būvdarbu laika plānu, izmaiņām un ierobežojumiem, kā arī sniedza atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem. Tirdzniecības centra “DEPO” attīstība un ar to saistītās infrastruktūras un labiekārtojuma izveide tika uzsākta 2022. gadā,  tostarp pērnā gada nogalē Mārupes pilsētas pusē tika izbūvētas veikala teritorijai piegulošās ielas – Daibes un Kalmju iela, kā arī K.Ulmaņa gatvē 500 metru garumā tika izbūvēta lēngaitas josla ar izgaismotu gājēju un velosipēdistu ceļu, kas jau ir nodots ekspluatācijā.

Par plānotajiem projekta risinājumiem un termiņiem iedzīvotājus informēja “DEPO” pārstāvis Andis Putāns, skaidrojot, ka pašlaik tiek būvēts Lielās ielas pieslēgums K. Ulmaņa gatvei un Lielirbes ielai, kas nodrošinās ērtāku nokļūšanu no Lielās ielas uz Lielirbes ielu Rīgas centra virzienā un atpakaļ, pa tiešo šķērsojot K. Ulmaņa gatvi, kā arī tiek izbūvēta jauna lietus ūdens kanalizācijas sistēma un pārbūvēti inženiertehniskie tīkli. Pēc Lielās ielas pieslēguma K. Ulmaņa gatvei un Lielirbes ielai “DEPO” izbūvēs apli starp Lielirbes ielu, Remtes ielu un K. Ulmaņa gatvi, ļaujot ērti no Lielās ielas doties arī Jūrmalas virzienā. “DEPO” pārstāvis uzsvēra, ka būvdarbus plānots pabeigt līdz 2024. gada 1. oktobrim. 

K. Ulmaņa gatves un Upesgrīvas ielas savienojuma būvdarbi tiks uzsākti pēc inženiertīklu pārbūves šajā krustojumā. Izmaiņas ļaus ērti nokļūt uz tirdzniecības centru “Spice” un atpakaļ uz Mārupi, kā arī iegriezties Upesgrīvas ielā no K. Ulmaņa gatves, braucot no Salu tilta puses. Plānotie darbi tiks pabeigti līdz 2025. gada nogalei. 

Pašvaldības īpašumu pārvaldes inženierbūvju nodaļas vadītājs un galvenais ceļu būvinženieris Uldis Bārdulis komentēja plānotos infrastruktūras uzlabojumus Mārupes pilsētas teritorijā 2024. gadā, norādot, ka šī gada vasarā paredzēts veikt divkārtu virsmas apstrādi Daibes ielas posmā no Kalmju ielas līdz Ziedleju ielai, Vecinku ielā no Ziedleju ielas līdz Plieņciema ielai, kā arī Ziedleju ielā no Vārpu ielas līdz Zemzaru ielai. 

Mārupes novada pašvaldība, sadarbojoties ar VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, plāno šogad izbūvēt luksofora objektu Kantora ielas un Lielās ielas krustojumā, par ko vairākkārt izskanēja jautājumi no iedzīvotāju puses, turklāt šobrīd ir uzsākti darbi arī pie Lielās ielas gājēju ceļa projektēšanas. 

Atbildot uz iedzīvotāja jautājumiem par plānotajām izmaiņām posmā no Ziedleju ielas līdz Plieņciema ielai, Mārupes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Valdis Kārkliņš informēja, ka investīciju projektēšanas plānā šīs ielas apgaismošana ir ievietota kā pirmā prioritāte.

Tāpat izskanēja iedzīvotāju ierosinājums Daibes ielā un Vārpu ielā izveidot gulošo policistu, kas ierobežotu vieglā transporta pārvietošanās ātrumu, kā arī tika vērsta uzmanība uz to, ka kravas un kurjeru transports neievēro jau esošo aizlieguma zīmi (Daibes ielā) un 30 km/h ātruma zīmi (Vārpu ielā). Pašvaldības pārstāvis norādīja, ka tiks veikta apsekošana, tostarp apsvērta iespēja izvietot pārnēsājamos fotoradarus.

Viens no iedzīvotāju aktuālākajiem jautājumiem bija par transporta plūsmu un to, kā veikala atklāšana ietekmēs satiksmes intensitāti, uz ko SIA “BRD Projekts” pārstāvis Jānis Sperga atbildēja, ka kopumā apkārtējā teritorijā transporta plūsmas ir augošas un kopš 2018. gada caurmērā tās ir augušas par 10%. Veikals “DEPO” vakara maksimuma stundā piesaistīs un radīs līdz 650 auto intensitāti, kas būs mazāk par 7% no kopējās satiksmes intensitātes apkārtnē. Plānotie risinājumi ir izstrādāti ar mērķi uzlabot pārvietošanās ērtības ne tikai veikala “DEPO” apmeklētājiem, bet arī vietējiem iedzīvotājiem un Mārupes viesiem. 

Neskaidrību gadījumā aicinām iedzīvotājus sūtīt sev interesējošus jautājumus uz e-pasta adresi marupe@depo.lv vai vērsties pie Mārupes novada pašvaldības īpašumu pārvaldes speciālistiem konsultāciju laikā - pirmdienās un ceturtdienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 18.00.

Kontaktpersonas:

  • Andis Putāns, SIA DEPO DIY Nekustamo īpašumu departamenta vadītājs: andis.putans@depo.lv; tālr.: +371- 29394282.
  • Pašvaldības īpašumu pārvaldes Inženierbūvju nodaļas vadītājs, galvenais ceļu būvinženieris Uldis Bārdulis: uldis.bardulis@marupe.lv; tālr.: 67687152.

Biežāk uzdotie iedzīvotāju jautājumi un uz tiem sniegtās atbildes pieejamas ŠEIT.  Tabula tuvākajā laikā tiks papildināta ar jautājumiem, uz kuriem tika sniegtas atbildes tikšanās laikā.

Informatīvā sanāksme ar Mārupes novada iedzīvotājiem_ PROTOKOLS