Tūrisms

Ar piesātinātu programmu aizvadītas Mārupes novada Uzņēmēju dienas

21.09.2022.

No 5. līdz 10.septembrim Mārupes novadā norisinājās “Mārupes novada Uzņēmēju dienas 2022”, kas jau sesto gadu tika rīkotas, lai atbalstītu novada uzņēmējus un veicinātu uzņēmējdarbības nozares attīstību.

“Mārupes novada Uzņēmēju dienas 2022” tika atklātas 5. septembrī ar “neformālām brokastīm ar pašvaldības vadību”, pie kopīga galda sēžoties pašvaldības, uzņēmēju un biedrību pārstāvjiem. Pasākumu ar prezentāciju par uzņēmējiem aktuālām tēmām atklāja pašvaldības Sabiedrības iesaistes un mārketinga nodaļas vadītāja Elīna Brigmane, par tuvākiem un tālākiem attīstības plāniem klātesošajiem stāstīja VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa. “Neformālo brokastu ar pašvaldības vadību” laikā svinīgi parakstīts pašvaldības un VAS „Starptautiskā lidosta „Rīga”” sadarbības memorands, kas apliecina abu pušu turpmāko sadarbību, lai uzlabotu vietējās kopienas iedzīvotāju dzīves kvalitāti, kopīgi īstenojot savstarpējās sadarbības projektus un atbal­stot dažādas pašvaldības aktivitātes. Šāds sadarbības memorands ar lidostu “Rīga” līdz administratīvi teritoriālajai reformai bija noslēgts abām līdzšinējām pašvaldībām – 2018. gadā Babītes novada pašvaldībai un 2019. gadā Mārupes novada domei, uzņēmumam veiksmīgi līdzdarbojoties vides un infrastruktūras projektos, kā arī atbalstot kultūras pasākumus un veicinot uzņēmējdarbības vides attīstību novados.

6. septembrī Mārupes novada pašvaldības izglītības iestāžu vecāko klašu jaunieši viesojās Airbaltic Pilotu akadēmijā, uzzinot par studiju iespējām un darbu Airbaltic kompānijā, kā arī uzklausot akadēmijas studenta pieredzes stāstu. Jaunieši varēja izmēģināt arī daļu no praktiskajām apmācībām, piemēram, dzēšot ugunsgrēku lidmašīnas salona maketā, evakuējoties no lidmašīnas, iepazīstot lidmašīnas durvju apmācību iekārtu, kā arī izmēģinot lidojumu simulatorus.

Dienas turpinājumā “Hercogs Garden” telpās notika vērtīgs seminārs uzņēmējiem par energoefektivitātes atbalsta rīkiem un saules enerģiju. Pasākumā ar energoefektivitātes atbalsta rīkiem iepazīstināja Ekonomikas ministrijas Enerģētikas finanšu instrumentu departamenta direktors Gatis Silovs un aktuālo par saules enerģijas izmantošanu klāstīja AS “Sadales tīkls” pārstāvji.

7. septembrī Mārupes novada pašvaldības izglītības iestādēs viesojās novada uzņēmumu pārstāvji, lai dalītos pieredzē un iedvesmotu ar saviem stāstiem. Mārupes Valsts ģimnāzijas skolēnus apciemoja zīmola “SimMaize” radītāja Simona Ģērmane, kā arī Kristīne Galstjana un Adele Jančinska no AS “AirBaltic Corporation”. Babītes vidusskolā un Jaunmārupes pamatskolā viesojās SIA “SILJA invest” īpašniece Silva Jeromanova-Maura un Edgars Ķirsis no SIA “Transporta un sakaru institūts”, savukārt Mārupes pamatskolā - klīnikas SIA “Vesels bērns” vadītāja Ilze Zariņa un Miks Lukstiņš - SIA “Fixman LV” dibinātājs un vadītājs.

8. septembrī uzņēmēji pavadīja iedvesmojošu pēcpusdienu seminārā viesnīcas “Hampton by Hilton Riga Airport” telpās kopā ar harizmātisko televīzijas un radio ētera personību Ievu Adamss, kura uzņēmējiem piedāvāja atsvaidzināt un papildināt zināšanas par uzņēmuma tēla veidošanu digitālajā vidē un identitāti uzņēmējdarbībā.

8. septembrī pašvaldība kopā ar Mārupes novada mājražotājiem atklāja Rīgas plānošanas reģiona stendu izstādē “Riga Food 2022”. Vērienīgajā izstādē Ķīpsalā ikvienam bija iespēja satikt mūsu novada mājražotājus, degustēt, iegādāties un iepazīt produkciju. Mārupes novadu pārstāvēja SIA “Mārlapiņi”, uzņēmums “Dabas saldumu maģija”, zīmols “Simmaize”, SIA “Friči”, Pārsla Indāre, uzņēmums “Dabas gardumi” un Maija un Andrejs Kondratjuki.

Novērtējot uzņēmēju ieguldījumu novada attīstībā, 8. septembra vakarā svinīgā ceremonijā Mārupes Kultūras namā tika pasniegtas gada balvas uzņēmējdarbībā

“Mārupes novada Uzņēmēju dienas 2022” noslēdzās 10. septembrī ar biedrības “Mārupes uzņēmēji” organizēto Mārupes uzņēmēju festivālu Mārupes Kultūras nama apkārtnē, kur ikvienam bija iespēja izbaudīt festivāla garšu, satikt novada uzņēmējus un pieteikties vakancēm darba biržā. Visas dienas garumā varēja klausīties sarunas ar uzņēmējiem, pašvaldības pārstāvjiem, nozaru ekspertiem, mūziķiem un novadniekiem. Dalībnieki diskutēja par to, kādai jābūt nākotnes izglītībai un ko var darīt uzņēmēji izglītības satura uzlabošanā, kāds ir ideālais uzņēmējdarbības un iedzīvotāju līdzāspastāvēšanas modelis un ko var darīt pašvaldība uzņēmējdarbības vides uzlabošanā, kādi ir radošo industriju izaicinājumi un perspektīvas mākslas komercializācijā, kā arī par sievietes līderes lomu biznesā.

Diskusiju starplaikos muzicēja mārupieši, tautā iemīļoti mūziķi, Vairis Nartišs, Marta Grigale, Guntars Račs, Andris Ērglis, Mārcis Auziņš un citi. Paldies mūsu partneriem par aktīvu iesaisti “Mārupes novada Uzņēmēju dienu 2022” norisē - starptautiskajai lidostai “Rīga”, Airbaltic Pilotu akadēmijai, AS “Air Batlic Corporation”, SIA “Vastint Latvia”, viesnīcai “Hampton by Hilton Riga Airport”, Ilzei Zariņai no SIA “Vesels Bērns”, Mikam Lukstiņam no SIA “Fixman”, Simonai Ģērmanei no SIA “SimMaize”, Silvai Jeromanovai-Maurai no SIA “Silja Invest”, Edgaram Ķirsim no AS “Transporta un sakaru institūts”, Pārslai Indārei, Mārim Lapiņam no SIA “MārLapiņi”, Ilzei Kupčai no “Dabas saldumu maģija” un biedrībai “Mārupes uzņēmēji”.

Uz tikšanos nākamgad!

 

Sabiedrības iesaistes un mārketinga nodaļa