Izglītība

Mārupes Mūzikas un mākslas skolas akordeonistu konkurss neklātienē pulcēs jaunos mūziķus no visas pasaules

14.05.2021.

No 17. līdz 20. maijam Mārupes Mūzikas un mākslas skola sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Akordeona klasi, starptautisko mūzikas skolu asociāciju „CON ANIMA” organizē Starptautisko akordeona spēles konkursu „Concord of Sounds 2021”. Vērienīgajā konkursā attālināti piedalīsies teju 400 jaunie akordeonisti.

Starptautiskajā konkursā piedalīsies mūzikas skolu, vidusskolu un mūzikas augstskolu audzēkņi un studenti, kuri sacentīsies dažādās konkursa kategorijās - solo izpildījums, vieglās mūzikas žanrs, ansamblis un orķestris. Konkursam ir pieteikušies nepilni 400 dalībnieku, kurus vērtēs 35 žūrijas komisijas pārstāvji. Arī šoreiz pasākums notiks attālinātā formātā un dalībnieki tiks vērtēti pēc iesūtīto konkursa programmas video ierakstiem. Kopā pārstāvētas 32 valstis – Latvija, Igaunija, Lietuva, Polija, Čehija, Vācija, Beļģija, Melnkalne, Horvātija, Francija, Bulgārija, Serbija, Bosnija un Hercegovina, Ziemeļmaķedonija, Šveice, Portugāle, Itālija, Krievija, Baltkrievija, Ukraina, Moldova, Slovākija, Slovēnija, Dānija, Austrālija, Jaunzēlande, Ķīna, ASV, Brazīlija, Vjetnama, Izraēla, Kazahstāna.

konkursa plakātsKonkursa “Concord of Sounds 2021” direktors Spodris Kačāns: “Ņemot vēra Mārupes Mūzikas un mākslas skolas veiksmīgo starptautiskā konkursa norisi pūšam instrumentu spēlē, sapratām, ka varam iet tālāk un attālināti turpināt darboties arī citu mūzikas instrument spēles jauno talantu sacensības gara uzturēšanā. Sacensība ir mācību procesa neatņemama sastāvdaļa, kas liek audzēkņiem gatavoties, sasparoties un motivē pilnveidot savas iemaņas instrumentu spēlē. Prieks kā, neskatoties uz ierobežojumiem, varam turpināt darbu un interese no dalībnieku puses ir tik plaša pasaules līmenī.”

Starptautiskais akordeona spēles jauno izpildītāju konkurss „Concord of Sounds 2021” tiks atklāts 17.maijā tiešsaistē Zoom platformā. Konkursa dalībniekus uzstāšanās iesūtīto video ierakstu noklausīšanās notiks no 17. līdz 20. maijam.

 

Plašāka informācija:

Spodris Kačāns

Mārupes Mūzikas un mākslas skolas direktores vietnieks

Konkursa “Concord of Sounds 2021” direktors

Tel. 26444898