21. martā iedzīvotāji aicināti uz tikšanos par krustojumu izbūvi K. Ulmaņa gatvē saistībā ar veikala "Depo" atvēršanu

12.03.2024.

Saistībā ar Baltijā lielākā veikala “Depo” atvēršanu pavasarī Mārupē, Lielajā ielā 2, šogad paredzēta transporta infrastruktūras pārbūve Kārļa Ulmaņa gatves krustojumos ar Lielirbes un Upesgrīvas ielu.

Attīstoties sabiedriskajai infrastruktūrai Kārļa Ulmaņa gatvē, galvaspilsētas “Rietumu vārtos” (veikali, autosaloni, biroju un dzīvojamo ēku kompleksi), uzsākti būvdarbi, kuru mērķis ir nodrošināt efektīvāku transporta kustības caurlaidību, kā arī uzlabot satiksmes drošību un plūsmu savienojumā starp Rīgu un Mārupi. Pārbūvi sadarbībā ar partneriem par saviem līdzekļiem veiks veikalu tīkla “Depo” attīstītājs SIA “Kārļa būmaņi”. Paredzams, ka kopējās projekta investīcijas pārsniegs 7 miljonus eiro.

2023. gada nogalē “Depo” Mārupes pilsētas pusē izbūvēja veikala teritorijai piegulošās ielas – Daibes un Kalmju ielu. Vienlaikus K. Ulmaņa gatvē 500 metru garumā tika izbūvēta lēngaitas josla, kas veido piekļuvi “Moller Auto Rīga” autosalonam un veikalam “Depo”, kā arī izgaismots gājēju un velosipēdu celiņš.

Pašlaik tiek būvēts Lielās ielas pieslēgums K. Ulmaņa gatvei un Lielirbes ielai. Rezultātā Mārupes iedzīvotāji varēs daudz ērtāk nokļūt no Lielās ielas uz Lielirbes ielu Rīgas centra virzienā un atpakaļ, pa tiešo šķērsojot K. Ulmaņa gatvi. Tiek izbūvēta arī jauna lietus ūdens kanalizācijas sistēma K. Ulmaņa gatvē, kā arī atbilstoši projektam tiek pārbūvēti inženiertehniskie tīkli šajā krustojumā. Pēc Lielās ielas pieslēguma K. Ulmaņa gatvei un Lielirbes ielai “Depo” izbūvēs apli starp Lielirbes ielu, Remtes ielu un K. Ulmaņa gatvi, ļaujot ērti no Lielās ielas doties arī Jūrmalas virzienā. Būvdarbus plānots pabeigt līdz 2024. gada 1. oktobrim.

K. Ulmaņa gatves un Upesgrīvas ielas savienojuma būvdarbi tiks uzsākti pēc inženiertīklu pārbūves šajā krustojumā. Krustojuma izbūve ļaus ērti nokļūt uz tirdzniecības centru “Spice” un atpakaļ uz Mārupi, kā arī iegriezties Upesgrīvas ielā no K. Ulmaņa gatves, braucot no Salu tilta puses. Plānotie darbi tiks pabeigti līdz 2025. gada 31. decembrim.

Ņemot vērā krustojumu sarežģītību un potenciālo veikala “Depo” apmeklētāju skaitu, tika veikta transporta plūsmas modelēšana un analīze, kā rezultātā tiks izbūvēti satiksmes organizācijas pagaidu risinājumi, kas uzlabos pārvietošanos un maksimāli novērsīs neērtības ceļu satiksmes dalībniekiem krustojumu pārbūves laikā.

Lai informētu par iecerētā projekta risinājumiem, 2024. gada 21. martā plkst. 18.30 Mārupes Kultūras namā Mārupē, Daugavas ielā 29,  tiks organizēta tikšanās ar iedzīvotājiem. Sanāksmes mērķis ir skaidrot plānoto satiksmes organizāciju, būvdarbu laika plānu, izmaiņas un ierobežojumus, kā arī pārrunāt iedzīvotājiem radušos jautājumus. Sapulcē piedalīsies projekta attīstītāja “Depo”, Mārupes novada un Rīgas pašvaldību pārstāvji. Informatīvā sanāksme tiešraidē tiks pārraidīta Mārupes novada pašvaldības oficiālajā “Facebook” lapā “Mārupes novads”. 

Pasākumu laikā iespējama fotografēšana un filmēšana. Fotogrāfijas un video var tikt ievietoti pašvaldības informatīvajos kanālos. Pārzinis un personas datu apstrādes nolūki: Mārupes novada pašvaldība (Daugavas iela 29, Mārupe, Mārupes novads, LV-2167) veic personas datu apstrādi sabiedrības informēšanai. Atrodoties pasākuma teritorijā, ikviens tā apmeklētājs apliecina, ka ir informēts, ka var tikt iekļauts vizuālajā materiālā.

Aicinām iedzīvotājus līdz 18. martam sūtīt sev interesējošus jautājumus uz e-pasta adresi marupe@depo.lv

Atbildes uz iesūtītajiem jautājumiem apkopotā veidā pēc sanāksmes būs pieejamas pašvaldības tīmekļvietnē www.marupe.lv.

 

1.Transporta plūsmas organizācija remontdarbu laikā.

Remontu laikā

 

2.Transporta plūsmas organizācija pēc remontdarbu veikšanas.

Viuzalizācija ar transporta plūsmu K.Ulmaņa gatvē pēc remonta