Izglītība

No 18.maija Mārupes novadā atsāksies klātienes mācību process obligātās pirmsskolas izglītības programmas apguvei

12.05.2020.

Ņemot vērā Ministru kabineta 2020.gada 7.maija rīkojumu Nr.254 “Grozījumi Ministru kabineta 2020.gada 12.marta rīkojumu Nr.103 “Par ārkārtējas situācijas izsludināšanu”,  ārkārtējā situācija visā Latvijas teritorijā pagarināta līdz 2020. gada 9.jūnijam. Cita starpā valdība lēmusi, ka ievērojot epidemioloģiskās drošības nosacījumus, pirmsskolas kopā ar pašvaldībām var lemt, kā organizēt no 5 līdz 6 gadus vecu bērnu apmācību – klātienē vai attālināti.

11.maijā Mārupes pašvaldība izdeva rīkojumu, kas paredz no 18.maija atsākt mācību procesu klātienē Mārupes novada pirmsskolas izglītības iestādēs obligātās pirmsskolas izglītības apguvei bērniem no 5 līdz 6 gadu vecumam, nodrošinot obligātajā izglītības vecumā esošo bērnu sagatavošanu pamatizglītības ieguvei.

No 18.maija darbu atsāks arī Jaunmārupes pamatskolas pirmsskolas un Mārupes pamatskolas pirmsskolas grupas. Bērniem no 5 līdz 6 gadu vecumam notiks klātienes nodarbības obligātās pirmsskolas izglītības apguvei. Savukārt, bērniem līdz piecu gadu vecumam tiks nodrošināta pieskatīšana dežurgrupās. Mārupes novada pirmsskolas izglītības iestādēs “Lienīte”, “Mārzemīte”, “Zeltrīti” un Skultes sākumskolā bērniem līdz piecu gadu vecumam tiks turpināts nodrošināt dežūrgupu darbību. Bērnu skaits grupā - ne vairāk kā 20 bērni.

Lai apmeklētu pirmsskolas izglītības iestādi, noteikts, ka vecākiem, bērnam atgriežoties pirmsskolas izglītības iestādē, ir jāiesniedz rakstisks apliecinājums, ka bērns un ģimene neatbilst kādai no personu grupām, kam noteikts pienākums ievērot mājas karantīnu vai pašizolāciju saistībā ar Covid-19 infekciju vai aizdomām par to, kā arī, ka nav novērojamas elpceļu infekcijas pazīmes saslimušajiem vai kontaktpersonām. Papildus, tāpat kā līdz šim, vecākiem, kuru bērns ir vecumā līdz 5 gadiem un tiek atstāts dežurgrupā, jāapliecina, ka nav iespēju citādi nodrošināt bērna pieskatīšanu.