Izglītība

Mārupes jauniešu centram “Hēlijs” jau gads!

23.05.2023.

29. aprīlī jauniešu centrā “Hēlijs” norisinājās  M-UP jauniešu organizētais pasākums par godu jauniešu centra “Hēlijs” gada jubilejai. Šajā dienā jauniešiem visas dienas garumā bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs un apmeklēt lekcijas.


Rītu jauniešiem sākās ar jogas nodarbību, kā arī meditāciju. Rīta programmu papildināja “On plate” komanda, kuras pavadībā jaunieši “Hēlija” virtuvē gatavoja dažādus uz veselīga uztura piramīdas pamatiem balstītus ēdienus. Dienas turpinājumā jauniešiem bija iespēja apmeklēt radošās darbnīcas, piedalīties basketbola sacensībās, kā arī apmeklēt lekciju un praktisku nodarbību par ilgtspējīgu pārtiku un tās izmantošanu. 

Jubilejā jaunieši saņēma sveicienus no Mārupes novada pašvaldības domes, kā arī tuvākajiem jauniešu domes atbalstītājiem. Svinību noslēgumā jauniešu centrā norisinājās koncerts, kurā piedalījās jauniešu grupa “Tante Gaida” un DJ “Vel6ci”.

Ikdienā “Hēlija” īpašo gaisotni veido tas, ka tajā visas aktivitātes ierosina, plāno, organizē un īsteno paši jaunieši. Jau veselu gadu jauniešu centrā norisinās dažādi izglītojoši un izklaidējoši pasākumi jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem, piemēram, lekcijas par uzņēmējdarbību, emocionālo inteliģenci, seksuālo veselību, meistarklases gleznošanā, publiskajā runā, gatavošanā, kā arī izglītojoši pasākumi, kuros izmantota neformālas izglītības pieeja - “Dzeja=Reps”, improvizācijas meistarklase, kā arī Erasmus+ stāstu vakari.


Centrā aktīvi darbojas jauniešu dome (M-UP jaunieši), tiek veidots jauniešu podkāsts “Blakts mākoņos”, kā arī notiek grāmatu klubiņa tikšanās.

Gada laikā “Hēlijs” ir kļuvis par vietu, kas ir piepildīta ar jauniešu idejām, kur ik dienu tiek veicināta jauniešu izaugsme un notikušas visdažādākās satikšanās. Jauniešu centrā uzņemti viesi, apgūtas mākslas, uzstāšanās, gatavošanas, uzņēmējdarbības, muzikālās un sportiskās prasmes. 

Jauniešu domes komanda ar lepnumu atskatās uz paveikto šī gada laikā, ar prieku un azartu gatavojas jau nākamajiem pasākumiem un gaida “Hēlijā” arvien jaunus ciemiņus.

Par jaunumiem, ikdienas notikumiem un pasākumiem iespējams uzzināt M-UP jauniešu sociālo tīklu kontos:

Instagram: @m_upjauniesi
Facebook:  @Mārupes novada jauniešiem

Hēlijs 1Hēlijs 2Hēlijs 3Hēlijs 4
Hēlijs 5Hēlijs 6Hēlijs 7Hēlijs 8

Uz tikšanos “Hēlijā”!

Laine Paupere, Izglītības, kultūra un sporta pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste