Izglītība

Skolēni uzņēmējdarbības pamatus apgūst, rakstot pasakas

04.03.2020.

Jau trešo gadu Jaunmārupes pamatskola sadarbojas ar biedrību „Mārupes uzņēmēji”, un sociālo zinību, literatūras stundu ietvaros notiek biznesa pasaku rakstīšanas konkurss. Tradīciju turpinājām arī šogad, jo iepriekšējā mācību gada apbalvotās pasakas tika augsti novērtētas arī valsts līmenī.  Šī gada konkursa mērķis bija rosināt Jaunmārupes pamatskolas 6.klašu skolēnus apzināties sevi gan kā patērētāju, gan kā nākošo uzņēmēju, lai apgūtās ekonomiskās likumsakarības spētu pielietot dažādās dzīves situācijās un iekļaut tās pasakas sižetā. Skolēni individuāli  rakstīja pasakas, kurās interesantā veidā atspoguļoja uzņēmējdarbības idejas. 6.klasēs kopā tika uzrakstītas 124 pasakas, no kurām 30 labākās izvēlējās sociālo zinību un literatūras skolotājas. Biedrības “Mārupes uzņēmēji” biedri vērtēja labākās 30 pasakas un noteica savus favorītus.

1.vietu “Mārupes uzņēmēju” vērtējumā ieguva Arturs Jansons, 2.vieta – Laurai Pedecei un 3.vieta – Emīlijai Ozoliņai. Simpātiju balvas saņēma Patrīcija Ašaka un Tomass Ruduks. Visi konkursanti saņēma īpaši izdotu Biznesa pasaku grāmatu.

Paldies visiem skolēniem par dalību konkursā, paldies arī literatūras skolotājām Ingunai Rakulei, Simonai Neifaltei un Jolantai Meijerei par darbu vērtēšanu un paldies par sadarbību biedrībai “Mārupes uzņēmēji”  - īpaši Laura Karnītei, Ingrīdai Bondarei un vadītājai Gunitai Ievkalnei. Vēlēsim veiksmi skolēniem valsts Biznesa pasaku konkursā!

Solvita Lauzēja, Jaunmārupes pamatskolas sociālo zinību skolotāja

b