Izglītība

6. oktobrī būs zināmi šī gada balvas "Gada pedagogs" ieguvēji

19.09.2023.

Pavisam drīz -  6. oktobrī - svinīgā pasākumā tiks noskaidroti Mārupes novada pašvaldības balvas izglītībā "Gada pedagogs" ieguvēji.

Šogad šim apbalvojumam Mārupes novada pašvaldības izglītības iestādes izvirzījušas 29 pretendentus, bet četri jaunie pedagogi pieteikušies  Mārupes novada uzņēmēju gada balvai izglītībā "Jauns sākums Mārupes novadā"". Pretendenti tuvākajā laikā tiksies ar Vērtēšanas komisiju, lai iepazīstinātu ar sevi, darba metodēm un atzinumiem pedagoģiskajā darbā.  

Šogad tiks noskaidroti šādu titulu ieguvēji:

  • "Gada pedagogs pirmsskolas izglītības programmā"; 
  • "Gada pedagogs sākumskolas izglītības programmā";
  • "Gada pedagogs pamatskolas izglītības programmā";
  • "Gada pedagogs vidusskolas izglītības programmā";
  • "Gada pedagogs profesionālās ievirzes programmā"; 
  • "Skolēnu simpātija"
  • "Mārupes novada gada pedagogs" piecās kategorijās: pirmsskolas izglītības programma, sākumskolas izglītības programma, pamatskolas izglītības programma, vidusskolas izglītības programma, profesionālās ievirzes programma;
  • "Par mūža ieguldījumu izglītībā"

Balva tiek piešķirta, lai izteiktu atzinību izglītības iestāžu pedagogiem par ieguldījumu izglītībā un sasniegumiem pedagoģiskajā darbībā, augstu profesionālo meistarību, kas veicina katra izglītojamā izaugsmi, jaunu progresīvu metožu ieviešanu, par nozīmīgiem izglītojamo sasniegumiem, pedagoģiskās pieredzes popularizēšanu, kā arī ieguldījumu izglītības iestādes vai novada izglītības sistēmas attīstībā. 

  • "Mārupes novada uzņēmēju gada balva izglītībā "Jauns sākums Mārupes novadā"" - šīs balvas piešķiršanas mērķis ir piesaistīt izglītības iestādēs jaunos pedagogus, izteikt atzinību pedagogiem par Mārupes novadā izvēlētu darba vietu izglītības jomā, stiprinot pedagogu prestižu un atpazīstamību sabiedrībā. Šīs balvas pretendentu vērtēšanas komisiju veido biedrības "Mārupes uzņēmēji" pārstāvji un Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja.

Kopš 2015. gada Mārupes novada pašvaldība rīko konkursu “Gada pedagogs” pašvaldības izglītības iestāžu pedagogus par augstu profesionālu meistarību, jaunu progresīvu metožu ieviešanu, par nozīmīgiem izglītojamo sasniegumiem, pedagoģiskās pieredzes popularizēšanu, kā arī ieguldījumu izglītības iestādes vai novada izglītības sistēmas attīstībā.

Konkursa nolikums