Izdota dzimtsarakstu sistēmas attīstībai veltīta grāmata

18.01.2024.

2024. gada 10. janvārī izdota Dzimtsarakstu nodaļu darbinieku asociācijas (DZINDA) grāmata – veltījums Latvijas dzimtsarakstu sistēmas simtgadei – “No šūpuļa līdz zeltam”, kurā apkopoti vēsturiski fakti par laulību reģistrēšanu, fotogrāfijas, dzimtsarakstu reģistri, arī baznīcu reģistru paraugi, tradīciju apraksti, populārākie personvārdi, laulību kuriozi un citas ar laulību reģistrēšanu saistītas norises.

Dzimtsarakstu grāmatam

Vēsturiski laulību reģistrēšana Latvijā bija baznīcu ziņā, bet kopš 1921. gada, kad Latvijā tika izdots likums par laulību reģistrēšanu, tika izveidotas arī dzimtsarakstu nodaļas, kas bija pašvaldību pārziņā, tostarp Mārupes un Babītes pagasta Dzimtsarakstu nodaļas.

Savu artavu unikālās grāmatas saturam devusi arī Mārupes novada Dzimtsarakstu nodaļa, apkopojot vēsturiskus datus par dzimtsarakstu nodaļām Mārupes novadā.

Jaunā grāmata interesentiem būs pieejama Mārupes novada bibliotēkas filiālēs Piņķos, Babītē, Jaunmārupē un Spuņciemā.

Mārupes novada Dzimtsarakstu nodaļas pakalpojumi pieejami Mārupē, Daugavas ielā 29, un Piņķos, Centra ielā 4. Pirms dzimtsarakstu nodaļas apmeklējuma aicinām iepriekš pieteikt savu vizīti, rakstot uz e-pasta adresi: dzimtsaraksti@marupe.lv vai zvanot uz tālruņa numuriem: 67149878 (Mārupē) vai 67914292 (Piņķos).

Sabiedrības informēšanas un multimediju nodaļa