Uzņēmējdarbība

Mājas kafejnīcu diena Mārupes un Olaines novadā

28.03.2022.

Šogad "Mājas kafejnīcu dienas" būs arī Mārupes un Olaines novados - 20.augustā! Biedrības “Pierīgas Partnerība” un "Jaunolaines attīstībai", kā arī Mārupes novada pašvaldība sadarbībā ar Olaines novada pašvaldību aicina pieteikties dalībniekus no Olaines un Mārupes novada, kas uz vienu dienu vēlas atvērt savu “mājas kafejnīcu”!

Piesaki savu mājas kafejnīcu dalībai pasākumā līdz 24. aprīlim,spiežot šeit.

Kas ir Mājas kafejnīcu dienas?

Uz vienu dienu nedēļas nogalē māju pagalmi, viesu nami, lauku sētas, saimniecības, fabrikas, ziedu audzētavas vai citas vietas, kas ikdienā nav saistītas ar uzņēmējdarbību un ēdināšanas pakalpojumu sniegšanu, pārvēršas par kafejnīcām. Viesiem par samaksu tiek piedāvāts nogaršot vietējo ēdienu, gūt lielisku garšas pieredzi, kā arī baudīt interesantu kultūras, aktīvās atpūtas vai vēsturi izzinošu programmu.

Kas var piedalīties Mājas kafejnīcu dienās?

Var piedalīties ikviens interesents, kas gatavs šajā dienā uzņemt un pacienāt viesus savā sētā, dārzā, mājā, saimniecībā vai uzņēmumā. Dalībniekiem nav jābūt saistītiem ar ēdināšanu vai tūrismu.

Kas jāzina, kā jārīkojas kafejnīcai?

  • Izstrādā sava "kafejnīcas" piedāvājumu - ēdienkarti, papildu iespējamas eksursijas, izklaides, meistarklases, u.c. 
  • Iesaistās sava piedāvājuma un kopējā MKD pasākuma reklamēšanā.
  • Piedalās apmācībās, PVD lekcija - OBLIGĀTA.
  • Pasākuma norises laikā veic apmeklētāju uzskaiti un sniedz datus organizatoriem.

«Lauku ceļotāja» vienošanās ar VID un PVD:

  • Saskaņojums no VID: Ņemot vērā labas pārvaldības principus un neuzliekot papildu administratīvo slogu tādām mājsaimniecībām, kuras ikdienā nenodarbojas ar uzņēmējdarbību, šādā pasākumā nav jāpiemēro prasības, kas attiecas uz saimniecisko darbību.
  • Ēdienkaršu saskaņojums ar PVD: 6 nedēļas pirms katra reģiona pasākuma katras kafejnīcas ēdienkartes saskaņošana ar PVD.

Vairāk: Lauku Ceļotājs mājaslapā šeit! 

"Māju kafejnīcu dienas" ir reģionāla tūrisma galamērķa popularizēšanas pasākums, un to organizē LIAA Tūrisma departaments un Lauku Ceļotājs sadarbībā ar reģionu koordinatoriem.

Mājas kafejnīcu dienas