Sports

Mārupes novada pašvaldība aicina būt piesardzīgiem un neizmantot rotaļu un sporta laukumu inventāru

23.03.2020.

Lai mazinātu slimības "Covid-19" izplatību un neapdraudētu kā savu, tā līdzcilvēku veselību un dzīvību, Mārupes novada pašvaldība aicina būt piesardzīgiem un neizmantot rotaļu un sporta laukumu inventāru.

Kā norāda atbildīgie dienesti, vīruss izplatās ne tikai no cilvēka uz cilvēku, bet to iespējams iegūt arī no dažādām virsmām, kurām vīruss var saglabāties pat dienām ilgi. Īpaši daudz vīrusu var būt uz koplietojamiem objektiem. Mazi bērni biežāk spēlējoties pieskaras virsmām, sejai un cits citam, tāpēc inficēšanās risks pieaug, atgādina pašvaldība.

Pašvaldības var noteikt ierobežojumus, bet par to ievērošanu atbildīgs ir pats cilvēks, apzinoties pulcēšanās ierobežošanas nozīmi pašreizējā situācijā. Pastāv inficēšanās risks no virsmām, kuras visas fiziski nav iespējams dezinficēt.

Aicinām bērnu vecākus būt atbildīgiem!

Kustības svaigā gaisā ir nepieciešamas, tāpēc aicinām izvēlēties pastaigas parkos, mežos vai pludmalēs, izvairoties no kontakta ar līdzcilvēkiem.

Lai izvairītos no inficēšanās:

  • bieži jāmazgā rokas ar ziepēm vismaz 20-40 sekundes
  • jāievēro ne mazāk kā 2 metru distanci no personām ar akūtām elpceļu infekcijas pazīmēm
  • klepojot un šķaudot jānosedz muti un degunu ar vienreizlietojamo salveti, kuru pēc lietošanas izmest atkritumos, un pēc tam nomazgāt rokas; ja nav vienreizlietojamās salvetes vai kabatlakatiņa, klepot vai šķaudīt iekšējā elkoņa locītavas virsmā (piedurknē), bet nedarīt to plaukstā;

Atgādinām, ka neorganizēta pulcēšanās izklaides, atpūtas un sporta aktivitāšu norišu vietās ir AIZLIEGTA, ja vienuviet atrodas vairāk nekā 50 cilvēki vienlaikus!

atgadinajums