Sabiedrība

No 20. aprīļa aicinām ikvienu soļot, skriet vai braukt ar velosipēdu un krāt zaļos kilometrus savam novadam

19.04.2023.
Km skaita pavasarī

20. aprīlī tiks dots starts 17 Latvijas pašvaldību sacensībām “Km skaita pavasarī”, kurās noskaidrosim to Latvijas novadu, kura iedzīvotāji  21 dienas laikā, staigājot, skrienot vai braucot ar velosipēdu, būs sakrājuši visvairāk “zaļo” kilometru. 


Mārupes novada pašvaldības aicinājumam piedalīties dabai draudzīgā pārvietošanās izaicinājumā “Km skaita pavasarī!”, kur ar bezmaksas mobilās aplikācijas STRAVA palīdzību tiks uzskaitīti aplikācijā katra novada profilam piesekojušo dalībnieku “zaļie” kilometri, soļojot, skrienot vai braucot ar velosipēdu, atsaucās 16 pašvaldības: Ādažu, Saulkrastu, Ropažu, Valmieras, Varakļānu, Limbažu, Bauskas, Siguldas, Smiltenes, Kuldīgas, Talsu, Salaspils, Rēzeknes, Preiļu, Tukuma un Ķekavas.  


Sacensības noslēgsies 12. maijā Mārupes novada “Zaļā festivāla” laikā, kur tiks sumināti tie novadi, kuru iedzīvotāji, staigājot, skrienot vai pārvietojoties ar velosipēdu, būs mērojuši visvairāk kilometru. Trīs novadi, kas būs sakrājuši visvairāk “zaļo” kilometru, saņems balvas savam novadam.


Latvijas iedzīvotājus aicinām no 20. aprīļa meklēt lietotnē STRAVA savas pašvaldības izaicinājumu “Km skaita pavasarī – NOVADA NOSAUKUMS” un pieteikties kā dalībniekiem. Visi nosoļotie, noskrietie vai ar velosipēdu nobrauktie kilometri būs artava novadu sacensībās par vērtīgām balvām savam novadam.


Sacensības notiks no 20. aprīļa līdz 10. maijam. Pievienoties izaicinājumam var jebkurā brīdī līdz tā noslēgumam. Izaicinājumā tiks ieskaitīti tikai noietie, noskrietie vai ar velosipēdu nobrauktie kilometri. Dalībniekiem aizliegts izmantot jebkādus motorizētus pārvietošanās līdzekļus! 

 

UZMANĪBU!

Aicinām izaicinājumam aplikācijā STRAVA pievienoties ne ātrāk par 20. aprīli, lai kopējā kilometru skaitā netiktu ieskaitīti līdz 20. aprīlim noietie, noskrietie vai ar velosipēdu nobrauktie kilometri. Līdz 20. aprīlim veiktie kilometri šajā izaicinājumā tiks dzēsti. 


Jaudīgākais novads “zaļo” kilometru vākšanā tiks noskaidrots 12. maijā “Zaļā festivāla” laikā, kas norisināsies “Business Garden Rīga” iekšpagalmā (Malduguņu ielā 4, Mārupē).
Par lieliskām balvām izaicinājuma dalībniekiem rūpēsies SIA “Fixman”, SIA “WILL Sensors” un uzņēmums “Dārzs zem Saules”.  


Kā tas viss sākās…
2022. gadā Mārupes novada pašvaldība uzsāka piecu soļu Zaļo kursu pašvaldības iestādēs, pakāpeniski ieviešot videi draudzīgas rīcības principus. Viens no pieciem soļiem aicina popularizēt videi draudzīgas aktivitātes ikdienā. 


Mārupes novada pašvaldības darbinieki, kuri ir piedalījušies jau divos videi draudzīgas pārvietošanās kustības izaicinājumos, ir pārliecinājušies, ka, pārvietojoties videi draudzīgi, var ietaupīt ne tikai resursus, bet arī iegūt labu formu, možumu un dzīvesprieku. 


Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai tīmekļvietnē: marupe.lv/zalaisfestivals.

 

 

Izaicinājuma organizators:

Mārupes novada pašvaldības Attīstības un plānošanas pārvalde

Kontaktinformācija saziņai: anita.lontone-ievina@marupe.lv