Šonedēļ Jaunmārupē uzstāda brīvdabas mūzikas instrumentus

03.10.2018.

Šonedēļ Jaunmārupē starp priežu meža kokiem, iepretim Jaunmārupes sabiedriskajai ēkai, tiek uzstādīti brīvdabas mūzikas instrumenti, veidojot interaktīvu un iedzīvotājiem pieejamu infrastruktūras objektu. 10.oktobrī plkst.15.00 aicinām iedzīvotājus un interesentus uz Muzikālā parka svinīgu atklāšanu un mūzikas instrumentu ieskandināšanu Mārupes mūzikas un mākslas skolas pedagogu pavadībā.

Atzīmējot Latvijas valsts dibināšanas simtgadi, 2018. gads tika pasludināts par Goda ģimenes gadu, cildinot Latvijas ģimenes - gan tās, kuras jau izaudzinājušas trīs un vairāk bērnus, gan tās, kuras šodienas saspringtajā situācijā sniedz savu artavu sabiedrības pamatšūniņas – ģimenes – stiprināšanā. Goda ģimenes gada ietvaros Valsts reģionālās attīstības aģentūra š.g. pavasarī izsludināja Ģimeņu atbalsta projektu konkursu pašvaldībām, ar mērķi sniegt atbalstu pašvaldību iniciatīvām sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām ģimenēm draudzīgas vides veidošanā un sabiedrības līdzdalības veicināšanā.

3917548938_1140x760-Rainbow-Sambas.jpg

3917548938_1140-x-760-Grand-Marimba-1-girl-1-boy.jpg

Foto: www.percussionplay.com 

Mārupes novada dome piedalījās šajā konkursā un saņēma apstiprinājumu par līdzfinansējuma piešķiršanu konkursā iesniegtajam projektam “Būt līdzās!”  un sadarbībā ar biedrību “Mārupes Nākotnei” un biedrību “Pierīgas Partnerība” Mārupes novada pašvaldība šogad īstenoja vairākas aktivitātes, kuru mērķis bija kvalitatīvi un radoši piepildīt ģimeņu kopā pavadīto laiku. Apstiprinātā projekta viena no aktivitātēm ir arī šī - ģimenei draudzīga infrastruktūras objekta izveide novadā.

Ksilofons, varavīksnes sambas, marimba, vertikālie zvani un melodiskie zvani ir mūzikas instrumenti, kas tiek uzstādīti starp priežu meža kokiem, iepretim Jaunmārupes sabiedriskajai ēkai, Mazcenu alejā 33/3. Instrumenti izgatavoti no augstvērtīga materiāla, lai nodrošinātu skaņas kvalitāti jebkuros laika apstākļos.

Āra mūzikas instrumenti būs brīvi pieejami jebkuram interesentam. Lai labi skan!

Mūzikas instrumentu ražotājs ir Lielbritānijas uzņēmums “Percussion Play”, izplatītājs Latvijā un mūzikas instrumentu uzstādītājs SIA “Fixman”. Kopējas projekta izmaksas ar PVN: 19 257,15 EUR, no kurām 69,03 % jeb 13 293,21 EUR ir Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālais atbalsts no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem un 30,97% jeb 5 963,94 EUR pašvaldības finansējums.